| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Konstytucja > Katastrofa w Smoleńsku > Janusz Kochanowski zostanie pochowany w Częstochowie

Janusz Kochanowski zostanie pochowany w Częstochowie

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, który tragicznie zginął w katastrofie prezydenckiego TU-154 pod Smoleńskiem zostanie pochowany w swoim rodzinnym mieście Częstochowie cmentarzu Kule.

Ciało tragicznie zmarłego Rzecznika Praw Obywatelskich zostanie złożone w rodzinnym grobie Kochanowskich. W ten sposób zostanie wypełniona wola zmarłego.

Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek. Nie jest jeszcze znana godzina rozpoczęcia ceremonii pogrzebowej.
Cała ceremonia pożegnania Janusz Kochanowskiego zostanie poprzedzona żałobną mszą świętą, która najprawdopodobniej zostanie odprawiona przez biskupów i Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

Zobacz też: Katastrofa w Smoleńsku

Kochanowski spocznie na zabytkowym cmentarzu, który usytuowany jest na niewielkim wzgórzu, na północ od centrum Częstochowy. W rodzinnym grobowcu spoczywają jego rodzice Marta i Jan.

Janusz Kochanowski urodził się w Częstochowie 18 kwietnia 1940 r. Spędził w tym mieście lata swojej młodości. Uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie. Po zdaniu matury przeniósł się do stolicy, gdzie rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pozostał na uczelni, gdzie wiele lat wykładał prawo. 

Zobacz też: W katastrofie w Smoleńsku zginął Rzecznik Praw Obywatelskich 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Wydawnictwo Septem

Septem (literatura poradnikowa) - To literatura poradnikowa dla wszystkich - począwszy od pasjonatów odczuwających nieustanny głód wiedzy po wszystkich poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK