| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > U prawnika > Komunikacja sądów z obywatelami

Komunikacja sądów z obywatelami

Wprowadzenie szkoleń dla pracowników sądów, stosowanie nowych technologii w komunikacji z obywatelami, a także ujednolicenie pism sadowych i wprowadzenie czytelnych informacji dla obywateli-to postulaty, które pojawiły się po zaprezentowanym raporcie Fundacji FOR, oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka pt. "Komunikacja sądów z obywatelami - badania empiryczne, wnioski, rekomendacje zmian".

Raport dotyczący komunikacji z sądami podsumowuje badanie, którym zostało objętych losowo wybranych 10 % sądów powszechnych w całej Polsce- w tym 3 apelacyjnych, 11 okręgowych i 25 rejonowych.

Anonimowi ankieterzy podejmowali próby nawiązania kontaktu z sądem za pomocą e-maila, telefonicznie, lub osobiście wcielając się w rolę interesantów biura obsługi klientów, punktu informacyjnego, bądź sekretariatu.

Więcej n ten temat czytaj na www.prawnik.pl

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Raport dotyczący komunikacji z sądami podsumowuje badanie, którym zostało objętych losowo wybranych 10 % sądów powszechnych w całej Polsce.
Raport dotyczący komunikacji z sądami podsumowuje badanie, którym zostało objętych losowo wybranych 10 % sądów powszechnych w całej Polsce.

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Szymczak-Kamińska

Aplikantka adwokacka w kancelarii Raczkowski Paruch. Studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła z wynikiem celującym. Absolwentka Szkoły Prawa Brytyjskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowanie prawem pracy rozwijała już w trakcie studiów, m.in. poprzez udział w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w Sekcji Prawa Pracy oraz praktyki w Zespole Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK