| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Niepełnosprawni > Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został utworzony w 1991 r. PFRON jest specjalnym państwowym funduszem celowym, którego podstawowym celem jest wspieranie inicjatyw na rzecz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

· programy zatwierdzone przez Radę Nadzorczą, służące rehabilitacji społecznej
i zawodowej, w szczególności adresowane do osób niepełnosprawnych, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz do rodzin, których członkami są osoby niepełnosprawne,

· finansowanie w części lub całości badań, ekspertyz i analiz dotyczących rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Zobacz też: Niepełnosprawni

Środki Funduszu przekazywane są:

1. samorządom wojewódzkim i powiatowym na realizację określonych zadań lub rodzajów zadań - na podstawie algorytmu określonego w drodze rozporządzenia przez Radę Ministrów,

2. podmiotom realizującym zadania zlecone przez Fundusz lub inne zadania wynikające z ustawy - na podstawie zawartych z nimi umów.

Wysokość przychodów i wydatków PFRON (z wyszczególnieniem środków na zadania wynikające z ustawy o rehabilitacji) corocznie określana jest ustawą budżetową uchwalaną na dany rok przez Parlament.

Organami Funduszu są Rada Nadzorcza i Zarząd, a nadzór nad Funduszem sprawuje minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego, tj. Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: http://www.niepelnosprawni.gov.pl

Zobacz też: Sprawy urzędowe

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera inicjatywy na rzecz osób potrzebujących rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera inicjatywy na rzecz osób potrzebujących rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK