| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Włochy

Sprawdź czy prawa konsumentów w innych krajach Unii Europejskiej różnią się od polskich przepisów. Na przykład czy możesz zwrócić towar do sklepu w określonym terminie? Zobacz na co warto zwracać uwagę dokonując zakupów poza granicami Polski.

Formy płatności

Najpopularniejszymi formami płatności są gotówka oraz karty kredytowe i debetowe. Karty kredytowe AmerexCo i Diners są mniej znane. Czeki podróżne są przyjmowane niemal wszędzie. W wielu sklepach można nawet płacić kartą EC.

Wyprzedaże

We Włoszech wyprzedaże odbywają się 2 razy w roku. Terminy wyprzedaży ustala Izba Handlowa.

Typowe godziny pracy sklepów

Poniedziałek – Piątek: 09:00 – 12:30

                                15.00 – 18.00

Sobota: 09:00 – 12:30

Wiele sklepów jest zamkniętych przez pół dnia w wybranym dniu tygodnia, zwykle jest to poniedziałek przed południem lub środa po południu. W rejonach turystycznych sklepy bywają czynne w niedziele i święta.

Typowe godziny pracy banków

Poniedziałek – Piątek: 08:30 – 13:00

                                15.00 – 16.00

Filie Banku Pocztowego znajdują się w urzędach pocztowych i są czynne w takich samych godzinach.

Godziny pracy urzędów pocztowych

Poniedziałek – Piątek: 08:25 – 13:50

Sobota: 08:30 – 13:00

Kaucja

We Włoszech większość szklanych butelek podlega zwrotowi. Wysokość kaucji jest różna w zależności od rodzaju butelki i wynosi od 15–50 c. Sklepy nie są prawnie zobowiązane do przyjmowania zwrotu podlegających kaucji butelek. Mają pod tym względem wolną rękę.

Informacja turystyczna

www.enit.it

 

 

Źródło: Europejskie Centrum Konsumenckie

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Woźniakowski

Expert zajmujący się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od ponad 20 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, były wieloletni pracownik naukowy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. W przeszłości przez wiele lat pracował jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Hay Group i Deloitte. Obecnie jest Partnerem w firmie doradczej WorkNet. Główna specjalizacja to projektowanie i wdrażanie systemów motywacji, Zarządzanie Zmianami Organizacyjnymi, zwiększanie potencjału innowacyjności firm i optymalizacja zatrudnienia. Entuzjasta metody Action Learning wykorzystywanej do zespołowego rozwiązywania problemów organizacyjnych i zarządzania wiedzą w organizacji. Autor wielu publikacji na tematy związane z HR, występował na licznych konferencjach i seminariach poświęconych problematyce HR. Wspiera firmy w zarządzaniu ryzykami personalnymi pokazując sprawdzone rozwiązania na przeciwdziałanie mobbingowi czy zagrożeniu szeroko rozumianą dyskryminacją.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK