| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Umowa o prowadzenie rachunku bieżącego - WZÓR

Umowa o prowadzenie rachunku bieżącego - WZÓR

Bank zobowiązuje się do otwarcia i prowadzenia rachunku bankowego bieżącego oraz do przechowywania jego środków pieniężnych i przeprowadzania rozliczeń pieniężnych na jego zlecenie.


UMOWA O PROWADZENIE RACHUNKU BIEŻĄCEGO

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

Bankiem ................................................................................. z siedzibą w ............................ –  Oddział w .............................. przy ul. ............................................................... nr ..................., reprezentowanym przez:

..............................................  – ..............................................

............................................... – .............................................. zwanym dalej Bankiem,


a

............................................. z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ....................................... Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ............................,

reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwanym dalej Posiadaczem rachunku.


§ 1

1. Poprzez zawarcie niniejszej umowy Bank zobowiązuje się do otwarcia i prowadzenia rachunku bankowego bieżącego, zwanego w dalszej części umowy rachunkiem na rzecz Posiadacza rachunku oraz do przechowywania jego środków pieniężnych i przeprowadzania rozliczeń pieniężnych na jego zlecenie.

2. Rachunek prowadzony będzie w walucie polskiej.

§ 2

1. Szczegółowe zasady otwierania i prowadzenia przez Bank rachunku oraz dysponowania nim przez Posiadacza rachunku, zawiera „Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych”, stanowiący integralną część niniejszej umowy.

2. Poprzez podpisanie niniejszej umowy, posiadacz rachunku potwierdza, że otrzymał tekst Regulaminu, o którym mowa w ust. 3, oraz oświadcza, że się z nim zapoznał i zobowiązał się do jego przestrzegania.

§ 3

1. Bank zobowiązany jest do wykonywania dyspozycji Posiadacza rachunku, opatrzonej własnoręcznym podpisem zgodnym ze wzorem podpisu, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej umowy.

2. Dyspozycje, o których mowa w ust. 1, Bank zobowiązany jest wykonać nie później niż następnego dnia od dnia otrzymania dyspozycji – tylko w przypadku pełnego pokrycia środków na rachunku w przypadku pokrycia w udzielonym przez Bank kredycie.

3. Bank zobowiązany jest do wykonywania obowiązków, o których mowa w ust. 1, przy zachowaniu wymogów bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa.

4. Bank zastrzega sobie prawo pokrywania swoich należności (opłat i prowizji za wykonanie czynności bankowych) bez dyspozycji Posiadacza rachunku w pierwszej kolejności przed wszystkimi innymi płatnościami z wyjątkiem tytułów egzekucyjnych.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

APRIL Polska Service sp. z o.o.

Multiagencja ubezpieczeniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK