| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Umowa zastawu rzeczy - WZÓR UMOWY

Umowa zastawu rzeczy - WZÓR UMOWY

Umowa zastawu stanowi jeden ze sposobów zabezpieczenia wierzytelności. Dzięki niej wierzyciel może zaspokoić z rzeczy ruchomej dłużnika z pierwszeństwem względem innych osób.


UMOWA ZASTAWU  RZECZY

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

1. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS ............................, zwanym dalej Zastawnikiem, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


oraz

2. ......................................... zam. w .................................... przy ul. ...................................., zwanym dalej Zastawcą,


o następującej treści: 


§ 1

1. Strony oświadczają, że w dniu ............................. zawarły umowę sprzedaży .................................................... o wartości .............................. zł (..............................................................). Strony oświadczają, że termin zapłaty ceny został odroczony do dnia ............................. i na dzień zawarcia niniejszej umowy wierzytelność Zastawnika z tytułu ceny sprzedaży nie jest wymagalna.

2. Zastawca oświadcza, że w dniu .............................................., odebrał przedmiot umowy sprzedaży zgodnie z ww. umową. Przedmiot sprzedaży został mu dostarczony w całości.

§ 2

1. Zastawca ustanawia w celu zabezpieczenia wierzytelności Zastawnika wynikającej z umowy sprzedaży z dnia ........................ zastaw na samochodzie ciężarowym marki .............................................., nr rej. ....................................,  rok prod. ................................, nr silnika ............................, nr nadwozia .................................... a Zastawnik zastaw przyjmuje.

2. Zastawca oświadcza, że przedmiot zastawu stanowi jego własność i nie jest obciążony prawami osób trzecich, a ponadto, że żadna osoba nie rości sobie praw do przedmiotu zastawu i nie jest on przedmiotem postępowania sądowego.

§ 3

1. Samochód osobowy, stanowiący przedmiot zastawu, pozostaje w posiadaniu Zastawcy. Zastawca na zasadach określonych w niniejszej umowie oraz k.c. może korzystać z przedmiotu zastawu zgodnie z jego społeczno-gospodarczym przeznaczeniem. Zastawca powinien jednakże dbać o zachowanie przedmiotu zastawu w stanie nie gorszym niż wynikający z prawidłowego używania.

2. Wszelkie koszty związane z korzystaniem przez Zastawcę z przedmiotu zastawu obciążają Zastawcę. Dotyczy to w szczególności kosztów bieżącej eksploatacji, napraw, obowiązkowych składek na ubezpieczenia komunikacyjne OC, kosztów przeglądów technicznych.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Jaśkowiak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK