| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Alimenty > Alimenty na dziecko > Co z alimentami natychmiastowymi i wyższym kryterium dla świadczeń z FA?

Co z alimentami natychmiastowymi i wyższym kryterium dla świadczeń z FA?

Fundacja KiDs przekonuje, iż prace nad projektami przewidującymi wprowadzenie alimentów natychmiastowych oraz podwyższenie kryterium dochodowego dla świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego mogą pójść na marne. Do końca kadencji Sejmu pozostały już tylko dwa posiedzenia.

Podobnie jest w przypadku podniesienia kryterium uprawniającego do pomocy z Funduszu alimentacyjnego.

W kwietniu 2019 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało Projekt ustawy o świadczeniu dobry start, czyli wypłacanym raz w roku wsparciu dla rodzin na zakup wyprawki szkolnej. Przy okazji prac resort zaproponował też podwyższenie kwoty kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z Funduszu alimentacyjnego do 900 zł od października 2020 r. Jednak tydzień temu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się wzmianka o przesunięciu planowanego przyjęcia projektu przez Radę Ministrów z II na III kwartał tego roku.

- Brak działań przez Sejm RP VIII kadencji w powyższym zakresie spowoduje, że praca nad projektami pójdą na marne, a nadzieja dzieci i ich rodziców na szybkie i nieskomplikowane przejście procedur związanych z uzyskaniem postanowienia o tak zwanych "alimentach natychmiastowych" w Sądzie Rodzinnym zostaną pogrzebane. Również, wraz z podniesieniem kwoty płacy minimalnej i brakiem waloryzacji kryterium dochodowego do Funduszu Alimentacyjnego, od 1 października 2020 r. ogromna liczba dzieci znowu zostanie pozbawiona wsparcia – twierdzą przedstawicielki Fundacji KiDs.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Autor:

Źródło:

gazetaprawna.pl

Zdjęcia

Alimenty natychmiastowe miały być minimalnym wsparciem finansowym dla dziecka, które rodzic otrzymywałby w krótkim czasie w oparciu o uproszczoną procedurę./Fot. Shutterstock
Alimenty natychmiastowe miały być minimalnym wsparciem finansowym dla dziecka, które rodzic otrzymywałby w krótkim czasie w oparciu o uproszczoną procedurę./Fot. Shutterstock

PPK dla pracownika24.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Handlowy BIK Brokers. Absolwent wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1992-95 jeden z organizatorów i założycieli sieci restauracji KFC, Pizza Hut i Taco Bell należącej do PepsiCo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »