REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wpisy dłużników alimentacyjnych do Ewidencji Dłużników InfoMonitora

info
Najlepszym biurem informacji gospodarczej jest InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
Najlepszym biurem informacji gospodarczej jest InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

REKLAMA

REKLAMA

Ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, która wejdzie w życie 1 października 2008 r. zmieni zapisy Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej. W związku z tą zmianą Wójt, Burmistrz lub Prezydent Miasta będą przekazywali do biura informacji gospodarczej informacje gospodarcze o dłużnikach alimentacyjnych, którzy nie regulują zobowiązań na czas. 

REKLAMA

Często zdarza się, że osoby zobowiązane do płacenia alimentów uchylają się od tego obowiązku i wykorzystują wszystkie możliwe metody, aby nie płacić, mimo że ich sytuacja materialna pozwala im regulować te zobowiązania. Takie osoby liczą na nieporadność organów egzekucyjnych i często ukrywają swoje dochody oraz majątek. Również polskie prawo nie dostarczało dotychczas wielu argumentów, które skutecznie motywowałyby do regulowania tego rodzaju.

REKLAMA

Dotychczas bezkarność osób, które nie wywiązywały się z ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego stanowiła poważny problem i w konsekwencji prowadzi do znacznego obciążenia budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządowych. To z ich środków finansowane są wydatki przeznaczone m.in. na wsparcie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej spowodowanej niemożnością wyegzekwowania należnych im świadczeń alimentacyjnych. Uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów jest nieuczciwe i szkodliwe nie tylko wobec rodziców, którzy nie są w stanie samotnie utrzymać swoich dzieci, ale i wobec budżetów: państwowego i samorządowego.

Zobacz: Co grozi dłużnikowi alimentacyjnemu

REKLAMA

Ograniczeniu takich praktyk polegających na uchylaniu się od płacenia alimentów mają służyć m.in. zmiany w Ustawie o udostępnianiu informacji gospodarczych wprowadzone przez Ustawę z dnia 7 września 2007r. r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, które wejdą w życie z dniem 1 października 2008 r. Od tego dnia wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, będą mogli przekazywać do biur informacji gospodarczej dane o zobowiązaniach każdego dłużnika w razie powstania zaległości w opłacaniu przez niego alimentów za okres dłuższy niż 6 miesięcy.

Najlepszym biurem informacji gospodarczej jest InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Zajmuje się ono gromadzeniem i udostępnianiem informacji gospodarczej, czyli informacji o rzetelnym lub nierzetelnym wywiązywaniu się z zobowiązań płatniczych konsumentów i przedsiębiorców. Jako jedyne na dzień dzisiejszy biuro informacji gospodarczej posiada również bezpośredni dostęp do danych sektora bankowego i wymienia się z tym sektorem informacjami gospodarczymi uzyskanymi z rynku pozabankowego. Wpisanie dłużnika do ewidencji InfoMonitora może bardzo utrudnić życie nierzetelnym dłużnikom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla osoby, która nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, problemem może być pozyskanie następnego kredytu, zakup telefonu komórkowego czy innej usługi, gdyż zarówno banki jak i firmy telekomunikacyjne, czy prowadzące sprzedaż na raty, pilnie weryfikują rzetelność osób w zasobach udostępnianych przez InfoMonitor. Świadomość tego jest dużym bodźcem dla dłużników do terminowego regulowania zobowiązań. Zanim jednak wpiszemy kogoś do naszej Ewidencji Dłużników wysyłane jest do niego wezwanie do zapłaty z odpowiednim zapisem ostrzegawczym. Ponad połowa tych, którzy je otrzymują od razu postanawia uregulować dług. Tylko w tym roku nasi klienci odzyskali już ponad 75 milionów złotych – wyjaśnia Mariusz Hildebrand, Prezes InfoMonitora.

Zobacz serwis: Fundusz alimentacyjny

Informacje o nierzetelnych dłużnikach sprawdzają w Ewidencji Dłużników InfoMonitora nie tylko banki, ale także firmy leasingowe, telekomunikacyjne i pożyczkowe. Dzięki temu są w stanie lepiej ocenić rzetelność osoby, z którą zostanie podpisana umowa.

www.cigi.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł już pewna. Czy jeszcze w 2024 roku?

22 kwietnia 2024 r. (w odpowiedzi na interpelację poselską) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw - przewidujący podwyższenie kwoty zasiłku pogrzebowego z 4000 zł do 7000 zł zostanie w najbliższych dniach skierowany do opiniowania w ramach uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

1500,00 zł dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. Sprawdź, kiedy złożyć wniosek, by otrzymać część pieniędzy już w wakacje.

Katalog świadczeń mających wspomóc rodziców w wychowaniu dzieci się poszerza – 800 plus, Dobry Start, dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, samotnego wychowywania dziecka, na dojazdy. Na początku roku szkolnego przelew dla niektórych rodziców może wynieść nawet 1500,00 zł.

Likwidacja CBA - projekt ustawy już jest! Większość zadań CBA zostanie przekazana policji, powstanie CBZK

Projekt ustawy likwidującej Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) rząd ma przyjąć w II kwartale 2024 r. Tak wynika z informacji umieszczonych w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Większość zadań CBA zostanie przekazana policji, tj. do nowego Centralnego Biura Zwalczania Korupcji (CBZK).

Najdroższa profilaktyka jest i tak tańsza niż najtańsze leczenie. Regulacje prawne zgłoszenia badania działania wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro

5 lat projektowanie leku; 5 lat badań klinicznych; 5 lat czasu koncernu na komercjalizację leku; 5 lat rynkowego życia produktu. Życie leku na rynku to co do zasady tylko ułamek życia leku. A jak wyglądają procedury w przypadku wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (czyli w laboratorium). Tekst przybliża trudne obowiązki badacza i sponsora i rynek europejski wyrobów medycznych.

REKLAMA

Co robić, gdy urodzi Ci się dziecko. Jeśli nie zrobisz tej rzeczy w ciągu 21 dni, urzędnik sam wybierze imię dla niemowlaka

Gdy urodzi Ci się dziecko, pierwszym krokiem jest zgłoszenie tego faktu do odpowiedniego Urzędu Stanu Cywilnego. Kierownik urzędu zarejestruje urodzenie dziecka, przekaże ci jego numer PESEL i zamelduje je. Jeśli chcesz zgłosić urodzenie dziecka przez internet, potrzebujesz profilu zaufanego lub e-dowodu. Te narzędzia pozwalają potwierdzić twoją tożsamość.

Klamka zapadła. PE zatwierdził przedłużenie dostępu ukraińskich produktów do europejskiego rynku

Klamka zapadła. UE zatwierdziła przedłużenie dostępu ukraińskich produktów do europejskiego rynku. 

Formuła 2015 r. Kto zdaje tą maturę w maju 2024 r.? Na jakich arkuszach? Jakie wymogi?

Formuła 2015 r. jest mniej popularną formą egzaminu maturalnego niż Formuła 2023 r. Kto zdaje ten egzamin? Gdzie znajdzie wymogi egzaminacyjne?

Formuła 2023 r. Kto zdaje? Jakie arkusze egzaminacyjne? Jakie wymogi?

Na egzaminie maturalnym jest Formuła 2023 i Formuła 2015 r. Zdecydowana większość maturzystów podlega egzaminowi w "Formule 2023". Co charakteryzuje ten egzamin?

REKLAMA

Kto zdaje Formułę 2023, a kto Formułę 2015? [Matura 2024 r. i dwa rodzaje egzaminu]

W 2024 r. egzamin maturalny będzie przeprowadzany w dwóch formułach: w Formule 2023 oraz w Formule 2015.

Matura 2024. Co można zabrać na salę? A co trzeba mieć?

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami. Przypominamy, co można zabrać na salę, a co obowiązkowo trzeba mieć. 

REKLAMA