| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Bezrobotny > Pierwsza praca > List motywacyjny studenta

List motywacyjny studenta

Osoba, która po raz pierwszy zamierza podjąć pracę, również musi przedstawić motywy, jakie kierują nią, aby tę pracę zdobyć. W przypadku, kiedy kandydat nie posiada jeszcze doświadczenia jako pracownik, powinien w inny sposób zaprezentować siebie jako osobę odpowiednią na dane stanowisko w konkretnej firmie.

Motywacją do pracy może być także nieformalne doświadczenie. Osoba ubiegająca się o pracę opiekunki nad dziećmi może wspomnieć, że pomagała przy opiece nad własnym rodzeństwem czy dziećmi sąsiadki/siostry/koleżanki itp. W toku tej pracy nabyła umiejętności, które są niezbędne w przyszłym miejscu zatrudnienia. Daje to postawy, aby kandydat stał się atrakcyjnym pracownikiem.

Osoby młode często posiadają takie atuty, które mogą być bardzo korzystne dla danej firmy. Są to na przykład: kreatywność w działaniu, odwaga, energiczność, twórczość, dyspozycyjność, brak zobowiązań, ciekawość świata, chęć podróżowania, łatwość w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych, znajomość obsługi komputera, otwartość na nowe doświadczenia, znajomość języków obcych itp. Są to elementy, które pośrednio lub bezpośrednio mogą wpływać na jakość wykonywanej pracy.

Nawet osoby, które podejmują pracę po raz pierwszy mają wiele zalet, które mogą być pomocne w przyszłej pracy zawodowej. Ważne, aby je sobie uświadomić
i przedstawić pracodawcy tak, aby uznał nas jako odpowiedniego pracownika w jego firmie.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK