REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wsparcie dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy. Ruszyła druga edycja programu. Można dostać nawet 2,5 mln.

przedsiębiorca MŚP innowacyjność miejsca pracy młodzi naukowcy kobiety Fundusz Szwajcarski
Wsparcie dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy. Ruszyła druga edycja programu. Można dostać nawet 2,5 mln.
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ruszyła druga edycja Programu Szwajcarskiego. Potrwa do 2029 r. Mogą brać w niej udział przedsiębiorcy, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, jako motorów innowacyjności i tworzenia miejsc pracy.

MŚP to motory innowacyjności i tworzenia miejsc pracy

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy nazywany też Funduszami Szwajcarskimi, czy Programem Szwajcarskim, to program, który rozpoczął swoją działalność na podstawie uzgodnień poczynionych pomiędzy Szwajcarią a Unią Europejską oraz z Polską. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się w 2007 r., a zakończyła w 2017 r. Obecnie rozpoczęła się druga edycja, w ramach której od 22 kwietnia 2024 r. przyjmowane są wnioski o dofinansowanie. Potrwa ona aż do 2029 r. Fundusze przyznane Polsce przez Szwajcarię razem z wkładem krajowy tworzą budżet w wysokości 375,458 mln franków szwajcarskich, z czego 41,176 mln franków szwajcarskich jest przeznaczonych na Program Badań Naukowych i Innowacji. Jego celem zwiększenie potencjału naukowego i innowacyjności polskich jednostek badawczych, uczelni i przedsiębiorstw (z naciskiem na MŚP jako motory innowacyjności i tworzenia miejsc pracy) poprzez ułatwienie współpracy w zakresie badań naukowych i innowacji z partnerami szwajcarskimi i innymi partnerami międzynarodowymi.

REKLAMA

Wsparcie dla młodych naukowców i kobiet w projektach

Obecnie trwają nabory w obszarze badań podstawowych i stosowanych, które rozpoczęły się 22 kwietnia i potrwają do 1 lipca 2024 r. do godziny 16. Każda z części programu ma innego operatora. Jednym z nich jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które odpowiada za realizację programu w obszarze badań stosowanych we współpracy ze szwajcarską agencją ds. innowacji – Innosuisse. Za drugą część programu Szwajcarska Narodowa Fundacja Nauki, której partnerem po stronie polskiej jest Narodowe Centrum Nauki.
Jak wynika z informacji podanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, program w zakresie badań stosowanych ma na celu osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i długoterminowego wzrostu gospodarczego poprzez rozwój wiedzy oparty na badaniach, a realizowane w jego ramach międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe powinny prowadzić do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w zakresie badań stosowanych oraz wspierać młodych naukowców i kobiety w projektach. Obszar tematyczny projektów nie jest ograniczony, jednak muszą one być składane przez konsorcja składające się z co najmniej jednego podmiotu polskiego i jednego podmiotu szwajcarskiego. W skład konsorcjum musi wchodzić co najmniej jedno przedsiębiorstwo z siedzibą w Polsce lub Szwajcarii. Dofinansowanie może pokryć do 100% kosztów kwalifikowalnych dla organizacji badawczych. Natomiast w przypadku przedsiębiorstw kwota dofinansowania będzie ustalana indywidualnie w zależności od wielkości firmy, rodzaju badań/rozwoju. Okres realizacji projektu wynosi od 24 do 36 miesięcy, a ostateczna data kwalifikowalności kosztów to 31 marca 2029 r. 
Minimalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 2.242.400 złotych (dwa miliony dwieście czterdzieści dwa tysiące czterysta złotych) / 500 000 CHF (pięćset tysięcy CHF); maksymalna kwota wynosi 4.484.800 złotych (cztery miliony czterysta osiemdziesiąt cztery tysiące osiemset złotych ) / 1 000 000 CHF (jeden milion CHF).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rozporządzenie eIDAS2 obowiązuje od 20 maja 2024 r. Co zmieni? Kiedy praktyczne wdrożenie tych przepisów?

W dniu 20 maja 2024 r. w życie weszło tzw. rozporządzenie eIDAS2 ustanawiające Europejskie Ramy Tożsamości Cyfrowej. Nowelizacja przyjęta przez Parlament Europejski, a następnie Radę Unii Europejskiej rozszerza i dostosowuje do aktualnych realiów zakres pierwotnego aktu obowiązującego od blisko 10 lat. W jaki sposób wdrożone zmiany wpłyną na cyfrową dojrzałość Polski i kiedy należy spodziewać się ich pierwszych efektów?

Pigułka "dzień po" - wykaz aptek [mapa]

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie antykoncepcji awaryjnej - pigułka "dzień po". Wykaz jest aktualizowany we wszystkie dni robocze.

Jak wnioskować o emeryturę

Jak złożyć wniosek o emeryturę? Jakie dokumenty wypełnić? Ile się czeka na decyzję? Podpowiadamy. 

MRiRW: Zmiany w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja 2024 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że 25 maja 2024 r. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie to zostało opublikowane 24 maja 2024 r. w Dzienniku Urzędowym UE.

REKLAMA

Czy religia i etyka wliczane są do średniej? Zakończenie roku szkolnego 2024/25

Jak to jest z religią na świadectwie? Czy wliczana jest do średniej z ocen? Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 kolejne miesiące, na 1 pracownika. Warszawski ratusz ogłasza pomoc dla kupców z Marywilskiej 44

2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 kolejne miesiące, na 1 pracownika. Warszawski ratusz rozpoczyna realizację projektu pilotażowego "Odbuduj swoją przyszłość". Adresatami programu są pracodawcy oraz pracownicy, którzy utracili swoje miejsca pracy w wyniku pożaru centrum przy ul. Marywilskiej 44.

Tragedia w Raciborzu. Pobita i zgwałcona 46-latka nie żyje. 26-latce i 37-latkowi grozi dożywocie

We wtorek wieczorem, dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety na ulicy Nowomiejskiej w Raciborzu, przy rzece Odrze. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że to ciało 46-latki, która przebywała w Raciborzu od kilku miesięcy.

Świadectwo z czerwonym paskiem 2024 r. Jaka średnia? Czy można mieć na świadectwie 3?

Jaką średnią ocen trzeba mieć, aby uzyskać świadectwo z czerwonym paskiem? Czy religia wlicza się do średniej? Jaką trzeba mieć ocenę z zachowania? 

REKLAMA

Identyfikator podatnika w rozliczeniach podatkowych

Identyfikator podatnika w rozliczeniach podatkowych. Identyfikator podatkowy jest konieczny do regulowania różnego rodzaju zobowiązań wobec organów podatkowych. Czym jest identyfikator podatkowy, jak go uzyskać oraz zaktualizować?

Dodatkowe urlopy dla rodziców wcześniaków. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt nowej ustawy

W piątek 24 maja minister rodziny Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprezentowała projekt ustawy wydłużający urlop dla rodziców wcześniaków i dzieci hospitalizowanych po narodzinach. Projekt wprowadza zasadę, zgodnie z którą za tydzień hospitalizacji dziecka rodziców będzie przysługiwał tydzień dłuższego urlopu.

REKLAMA