REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wsparcie dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy. Ruszyła druga edycja programu. Można dostać nawet 2,5 mln.

przedsiębiorca MŚP innowacyjność miejsca pracy młodzi naukowcy kobiety Fundusz Szwajcarski
Wsparcie dla przedsiębiorców tworzących miejsca pracy. Ruszyła druga edycja programu. Można dostać nawet 2,5 mln.
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ruszyła druga edycja Programu Szwajcarskiego. Potrwa do 2029 r. Mogą brać w niej udział przedsiębiorcy, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, jako motorów innowacyjności i tworzenia miejsc pracy.

MŚP to motory innowacyjności i tworzenia miejsc pracy

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy nazywany też Funduszami Szwajcarskimi, czy Programem Szwajcarskim, to program, który rozpoczął swoją działalność na podstawie uzgodnień poczynionych pomiędzy Szwajcarią a Unią Europejską oraz z Polską. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się w 2007 r., a zakończyła w 2017 r. Obecnie rozpoczęła się druga edycja, w ramach której od 22 kwietnia 2024 r. przyjmowane są wnioski o dofinansowanie. Potrwa ona aż do 2029 r. Fundusze przyznane Polsce przez Szwajcarię razem z wkładem krajowy tworzą budżet w wysokości 375,458 mln franków szwajcarskich, z czego 41,176 mln franków szwajcarskich jest przeznaczonych na Program Badań Naukowych i Innowacji. Jego celem zwiększenie potencjału naukowego i innowacyjności polskich jednostek badawczych, uczelni i przedsiębiorstw (z naciskiem na MŚP jako motory innowacyjności i tworzenia miejsc pracy) poprzez ułatwienie współpracy w zakresie badań naukowych i innowacji z partnerami szwajcarskimi i innymi partnerami międzynarodowymi.

REKLAMA

Wsparcie dla młodych naukowców i kobiet w projektach

Obecnie trwają nabory w obszarze badań podstawowych i stosowanych, które rozpoczęły się 22 kwietnia i potrwają do 1 lipca 2024 r. do godziny 16. Każda z części programu ma innego operatora. Jednym z nich jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które odpowiada za realizację programu w obszarze badań stosowanych we współpracy ze szwajcarską agencją ds. innowacji – Innosuisse. Za drugą część programu Szwajcarska Narodowa Fundacja Nauki, której partnerem po stronie polskiej jest Narodowe Centrum Nauki.
Jak wynika z informacji podanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, program w zakresie badań stosowanych ma na celu osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i długoterminowego wzrostu gospodarczego poprzez rozwój wiedzy oparty na badaniach, a realizowane w jego ramach międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe powinny prowadzić do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w zakresie badań stosowanych oraz wspierać młodych naukowców i kobiety w projektach. Obszar tematyczny projektów nie jest ograniczony, jednak muszą one być składane przez konsorcja składające się z co najmniej jednego podmiotu polskiego i jednego podmiotu szwajcarskiego. W skład konsorcjum musi wchodzić co najmniej jedno przedsiębiorstwo z siedzibą w Polsce lub Szwajcarii. Dofinansowanie może pokryć do 100% kosztów kwalifikowalnych dla organizacji badawczych. Natomiast w przypadku przedsiębiorstw kwota dofinansowania będzie ustalana indywidualnie w zależności od wielkości firmy, rodzaju badań/rozwoju. Okres realizacji projektu wynosi od 24 do 36 miesięcy, a ostateczna data kwalifikowalności kosztów to 31 marca 2029 r. 
Minimalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 2.242.400 złotych (dwa miliony dwieście czterdzieści dwa tysiące czterysta złotych) / 500 000 CHF (pięćset tysięcy CHF); maksymalna kwota wynosi 4.484.800 złotych (cztery miliony czterysta osiemdziesiąt cztery tysiące osiemset złotych ) / 1 000 000 CHF (jeden milion CHF).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Sprawdź, od kiedy.

35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Pojawiła się propozycja, żeby każdy mógł odpoczywać dłużej. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Od kiedy?

Zasiłek pogrzebowy w 2024 roku. Wniosek, kwota, warunki uzyskania. Od kiedy podwyżka do 7000 zł?

W jakich sytuacjach i kto może dostać zasiłek pogrzebowy. Ile wynosi w 2024 roku ten zasiłek? Od kiedy podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł? Jak i gdzie złożyć wniosek?

Zmiany w Kodeksie pracy. Nowelizacja uchwalona przez Sejm dotyczy kilkuset tysięcy pracowników

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy, która wdraża dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

Babciowe coraz bliżej. Senat nie wprowadził poprawek, teraz czas na prezydenta. Do wzięcia max. 1900 zł miesięcznie na dziecko

Babciowe przechodzi kolejny etap legislacyjny. Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic", która zakłada trzy rodzaje świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Teraz ustawa trafi do prezydenta.

REKLAMA

Renta socjalna 2024

Kto się może ubiegać o rentę socjalną? Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać? Ile wynosi renta socjalna 2024? 

Bez jakiejkolwiek podwyżki w zasiłkach w 2025 r.? Niskie kwoty: 674 zł, 95 zł, 215,84 zł, 400 zł. Ktoś się tym zajmie? [świadczenia rodzinne]

Są cztery (prawdopodobne) przyczyny braku waloryzacji i podwyżki świadczeń rodzinnych. "Poszkodowani" to: zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego; świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny; zapomogi i świadczenia wypłacane przez gminy; jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka; 5) świadczenie rodzicielskie.

Czy Boże Ciało jest dniem wolnym w Austrii?

W Polsce Boże Ciało należy do dni ustawowo wolnych od pracy. W tym roku wypada 30 maja. A jak jest w Austrii?

Wakacje składkowe bez poprawek. Jeszcze tylko podpis Prezydenta RP

W dniu 23 maja 2024 r. Senat zaakceptował bez poprawek ustawę wprowadzającą tzw. wakacje składkowe dla przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do Prezydenta RP do podpisu.

REKLAMA

Dokarmiasz tu gołębie? Grożą za to drakońskie kary, nawet 50.000 zł

Od 1 sierpnia w Hong Kongu zmienia się prawo. Osoby, które będą dokarmiać dzikie zwierzęta, w tym miejskie gołębie, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 100 000 dolarów hongkońskich (50,5 tys. złotych), i więzieniem na okres roku. 

Chcesz zmienić miejsce głosowania? Możesz to zrobić za pomocą telefonu

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że z pomocą aplikacji mObywatel 2.0 można jednorazowo zmienić miejsce głosowania. Jak to zrobić?

REKLAMA