REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy program Dostępna stomatologia. Leczenie zębów za unijne pieniądze

dentysta zęby leczenie stomatolog
Nowy program Dostępna stomatologia. Leczenie zębów za unijne pieniądze
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W ramach nowego programu „Dostępna stomatologia” Polacy będą mogli skorzystać z leczenia zębów. Program będzie finansowany przez Unię Europejską.

Nabór do programu „Dostępna stomatologia”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza otwarty nabór ogólnopolskiej organizacji pozarządowej reprezentującej środowiska osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności jako partnera do projektu „Dostępna stomatologia”.

REKLAMA

Projekt ten będzie realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Polacy będą mogli skorzystać z leczenia zębów, a za projekt zapłaci Unia Europejska. W grę wchodzi poprawa dostępności do usług stomatologicznych, a skorzystać mają osoby z niepełnosprawnościami.

Cel partnerstwa

Celem partnerstwa będzie:

  • przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu dotyczącego zwiększenia dostępności usług stomatologicznych dla pacjentów z niepełnosprawnościami oraz szczególnymi potrzebami, a także 
  • realizacja projektu po otrzymaniu dofinansowania ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Partnerstwo będzie obejmować udział w opracowaniu wniosku, uczestnictwo w realizacji projektu i działania związane z rozliczeniem projektu.

Kto może zostać partnerem

Partnerem może zostać ogólnopolska organizacja pozarządowa reprezentująca środowiska osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Niezbędne jest posiadanie doświadczenia w realizacji działań dotyczących dostępności dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym dostępności usług medycznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Partner w szczególności powinien spełniać następujące wymogi:

  • mieć status organizacji pozarządowej, tj. posiadać wpis do właściwego rejestru potwierdzającego formę organizacyjno-prawną podmiotu, osoby uprawnione do reprezentowania i zasady reprezentacji podmiotu;
  • posiadać statut lub inny równoważny dokument poświadczający, że cele statutowe podmiotu są zgodne z celami projektu, podmiot prowadzi działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami i że działalność podmiotu ma zasięg ogólnopolski;
  • brak zaległości w płatnościach składek na ubezpieczenie społeczne, podatków i opłat.
  • brak wymagalnych zobowiązań wobec PFRON.

Termin i sposób złożenia oferty

Zainteresowani powinni złożyć ofertę wraz z załącznikami w języku polskim i w formie pisemnej. Oferta powinna być podpisana przez osobę bądź osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu, zgodnie z zasadami jego reprezentacji lub na podstawie pełnomocnictwa.

Ofertę należy złożyć do dnia 26 czerwca 2024 r. Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w formie elektronicznej podpisaną kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub ePUAP na adres poczty elektronicznej: dostepna.stomatologia@pfron.org.pl.

Więcej informacji na temat projektu partnerskiego „Dostępna stomatologia” znajduje się tutaj.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PFRON

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Renta rodzinna z ZUS. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu

Renta rodzinna z ZUS. Od początku czerwca uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do końca sierpnia.

ZUS: Ważne zmiany dla nauczycieli od 1 września 2024 r. Więcej osób skorzysta z tzw. kompensówki i wcześniejszej emerytury stażowej

ZUS informuje, że od 1 września 2024 r. więcej nauczycieli będzie mogło skorzystać z nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego (potocznie zwanego "kompensówką") oraz z wcześniejszej emerytury stażowej. 

Osiem lat więzienia za znęcanie się i usiłowanie zabójstwa ośmiomiesięcznego dziecka

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w piątek karę ośmiu lat więzienia dla młodego mężczyzny oskarżonego o znęcanie się i usiłowanie zabójstwa dziecka swojej ówczesnej partnerki. Skazany ma też zapłacić 80 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny.

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Wystarczy zamiar zgłosić wójtowi gminy, w której jest ujęty w spisie wyborców do 13 dnia przed dniem wyborów. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczego

Sejm przyjął w piątek nowelizację Kodeksu wyborczego, autorstwa KO, rozszerzającą uprawnienie do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, do Sejmu i Senatu oraz do Parlamentu Europejskiego na wszystkich wyborców.

REKLAMA

“Jak uniknąć ogromnych podwyżek energii”. MKiŚ ostrzega

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ostrzega przed stronami internetowymi, wiadomościami sms, zdjęciami wykorzystującymi wizerunki znanych osób zawierającymi linki wyłudzające dane. Grafiki i posty wzbudzające zaufanie z hasłem “jak uniknąć ogromnych podwyżek energii” pojawiły się w mediach społecznościowych. MKiŚ przypomina, że od 1 lipca 2024 r. będzie obowiązywała ustawa o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. Klikanie w niesprawdzone linki i fałszywe informacje na temat sposobów uniknięcia drastycznych podwyżek jest jednym ze sposobów wyłudzania danych, oszustw oraz prowadzenia działań dezinformacyjnych, których celem jest wywołanie paniki.

120,75 zł – o tyle wzrosną emerytury i renty w 2025 r. [Rada Ministrów przyjęła propozycję Ministry Agnieszki Dziemianowicz-Bąk]

W przyszłym roku emerytury i renty wzrosną o co najmniej 6,78%. Rząd zaproponuje Radzie Dialogu Społecznego pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 roku na ustawowym poziomie. Jakie to będą kwoty? 

"Pozbawienie źródła zarobkowania, mobbing, pozbawienie awansu, nagrody czy premii – to działania odwetowe". Ochrona sygnalistów idzie do podpisu Prezydenta

W piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o ochronie sygnalistów. Te zmiany mają istotny wpływ na zakres ochrony sygnalistów w Polsce. O czym warto wiedzieć?

Renta wdowia już w tym roku. Na początek 15 proc. drugiego świadczenia

Renta wdowia, która ma zostać wprowadzona już w tym roku, ma być krokiem w stronę poprawy sytuacji finansowej wdów i wdowców. Choć na początek będzie to tylko 15 proc. drugiego świadczenia, stopniowy wzrost do 50 proc. ma na celu długoterminowe wsparcie dla osób, które straciły swoich małżonków.

REKLAMA

Wyjazd do pracy za granicą – jak się przygotować?

Wakacje, które już za progiem, to doskonały okres, aby w czasie krótkiego, kilkutygodniowego, zagranicznego wyjazdu podreperować domowy budżet. Dla młodych ludzi może być to z kolei ekscytujące doświadczenie. Niezależnie od tego, z jakich powodów chcemy wyjechać, zawsze warto dobrze się przygotować. Najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które planują wyjechać po raz pierwszy, jest zgłoszenie się do agencji pośrednictwa pracy. Nie tylko pomoże ona w znalezieniu najlepszej oferty, ale też zajmie się wszelkimi formalnościami i dokładnie wyjaśni, jak przygotować się do wyjazdu. 

Jak uniknąć ekościemy (greenwashingu)? System weryfikacji technologii środowiskowych ETV

Innowacyjne technologie środowiskowe to szansa, aby sprostać pilnym wyzwaniom środowiskowym, przed którymi stoją Europa i świat. Jednak stopień ich komercjalizacji i zastosowanie w gospodarce nadal pozostają zaskakująco niskie pomimo  potrzeb rynku i rosnącego popytu. Przyczyną może być potrójne ryzyko niepowodzenia rynkowego: ryzyko związane z wdrażaniem technologii środowiskowej, ryzyko związane z wdrażaniem innowacji oraz ryzyko związane ze zwrotem kosztów inwestycji. Ograniczenie tych ryzyk przez twórców i dostawców technologii jest trudnym wyzwaniem, wymagającym dodatkowych narzędzi. Z pomocą może przyjść system weryfikacji technologii środowiskowych ETV, oparty na normie ISO 14034. 

REKLAMA