| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Nowelizacja ustawy o urzędach pracy

Nowelizacja ustawy o urzędach pracy

Nowelizacji ustawy o urzędach pracy weszła w życie z dniem 27 maja 2014 roku. Jak przebiega pierwszy etap wdrożenia nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy?

Pierwszy etap wdrożenia nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - Ustawa z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2014 poz. 598) został podsumowany przez Jacka Męcinę - sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej podczas posiedzenia Naczelnej Rady Zatrudnienia. 

Zadaj pytanie na FORUM

Urzędy pracy - na nowych zasadach

– Okres jest wakacyjny, ale nie dla nas. Intensywnie pracujemy nad wprowadzaniem nowych działań. Przede wszystkim skupiamy się na jak najsilniejszym wsparciu Publicznych Służb Zatrudnienia.  Każdy urząd pracy w Polsce otrzymał od nas pakiet zawierający tekst jednolity ustawy, komentarz oraz dokładne wytyczne. Dodatkowo zorganizowaliśmy szkolenia i warsztaty dla przedstawicieli wszystkich PUP i WUP w kraju, między innymi z profilowania pomocy osobom bezrobotnym – powiedział wiceminister Jacek Męcina. - 27 maja, w dniu wejścia w życie nowelizacji ustawy, odwiedziłem Urząd Pracy w Warszawie, aby sprawdzić, ile czasu potrwa profilowanie i jaki będzie jego wynik. Szczęśliwie, po paru minutach, zostałem zakwalifikowany jako „aktywny"  - dodał.

Wdrożenie zmian w urzędach pracy

Spotkanie, które odbyło się 15 lipca 2014 roku w gmachu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zainaugurował Andrzej Piłat, Przewodniczący Naczelnej Rady Zatrudnienia. W czasie posiedzenia Rady, Dyrektor Departamentu Rynku Pracy, przedstawił informacje na temat zaleceń Komisji Europejskiej, reformy EURES oraz efektywności działań aktywizujących realizowanych przez powiatowe urzędy pracy.

Polecamy serwis: Praca

Czytaj także

Źródło:

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Zdjęcia

Nowelizacji ustawy o urzędach pracy. / fot. Fotolia
Nowelizacji ustawy o urzędach pracy. / fot. Fotolia

Pakiet żółtych książek - Podatki 2018171.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »