reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Kursy online nie dla wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii

Kursy online nie dla wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii

Zgodnie z decyzją wydaną przez Ministerstwo Edukacji kandydaci na wychowawców i kierowników wypoczynku dla dzieci są zobligowani do ukończenia kursu stacjonarnego.

Jak zatem wynika z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej po nowelizacji z 16 stycznia 2015, kandydaci na wychowawców i kierowników wypoczynku dla dzieci zobowiązani są do uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych, w tym w wykładach, jak i w zajęciach praktycznych.

Do tej pory osoby zainteresowane pracą na koloniach letnich czy zimowiskach mogły uczestniczyć tylko w szkoleniu internetowym, tak zwanym e-learningu by podjąć pracę w zawodzie, od 16 stycznia 2015 roku konieczne jest uczestnictwo w szkoleniach tradycyjnych.

Kursy na wymienione wyżej stanowiska mogą być organizowane przez placówki doskonalenia nauczycieli, a także za zgodą i pod nadzorem kuratora oświaty przez osoby prawne, osoby fizyczne oraz instytucje rynku pracy, z zachowaniem ściśle określonej „siatki” godzinowej. Konieczne jest także zdanie egzaminu końcowego efektem czego jest uzyskanie dyplomu.

Szczegółowy – ramowy  program kursu na kierownika wypoczynku oraz na wychowawcę wypoczynku dostępny jest pod tym linkiem oraz na stronie www.nadzor-pedagogiczny.pl.

Plusem tego rozwiązania ma być obowiązkowe szkolenie z pierwszej pomocy na każdym takim kursie i właśnie ten element wydaje się przesądzać o słuszności wprowadzonych zmian.  

Decyzja weszła w życie 30 stycznia 2015.

Zadaj pytanie: FORUM

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Szkolenia 24 h

internetowy serwis szkoleń

Zdjęcia

Kursy online nie dla wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii. / Fot. Fotolia
Kursy online nie dla wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii. / Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama