| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Budowa i rewitalizacja strzelnic od 2018 r.

Budowa i rewitalizacja strzelnic od 2018 r.

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zapowiada, że w 2018 r. uruchomiony zostanie program dofinansowania budowy i rewitalizacji strzelnic. Jednym z założeń programów jest to by na każdy powiat w Polsce przypadała co najmniej jedna strzelnica.

Wiceministrem Obrony Narodowej Michał Dworczyk, w programie ,,Minęła8’’ poinformował o planach resortu związanych z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic.  Jak zaznaczał, strzelnice mają być otwarte dla wszystkich i mają znajdować się w każdym powiecie. Oprócz strzelnicy na terenie każdego powiatu ma znajdować się jedna szkoła wojskowa oraz jedna kompania wojsk obrony terytorialnej.

Program ma ruszyć od 2018 r., jednak Dworczyk twierdzi, że środki na ten program już zostały zabezpieczone. Minister wskazuje także na duże zainteresowanie programem, ponieważ z jednej strony to jest rozwój strzelectwa, rozwój postaw proobronnych, organizacji proobronnych, oraz możliwość do ćwiczenia dla wojska.

MON zdecydowało się na przeprowadzenie omawianego programu w związku z ,,destrukcją’’ jaka dotknęła obszaru infrastruktury Wojska Polskiego – z 200 strzelnic, które funkcjonowały na terenie naszego kraju zostało zaledwie 100,  w tym niektóre są wyłączone i nie ma możliwości ich rewitalizacji.

Wiceminister wspomina także o rozmowach z Ministerstwem Sportu.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Żakiewicz Górczak Gawińska Sp. k.

Ekspert prawa karnego, karno-skarbowego oraz procedury karnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »