| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Co nowego > Klienci Amber Gold szykują pozew zbiorowy

Klienci Amber Gold szykują pozew zbiorowy

Do grupy, która chce złożyć pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold, dołączyło już blisko 300 osób. Średnia kwota utraconych inwestycji to ok 45.000 zł. Suma roszczeń zbliża się zatem do 15 mln złotych.

Polecamy: Wszystko o pozwach zbiorowych

Na pomoc poszkodowanym zdecydowała się kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp.k., która uruchomiła specjalny adres na który poszkodowani wysyłają dokumenty (wspolnypozew@dzp.pl).

Pozew przeciwko Amber Gold

Klienci Amber Gold od jakiegoś czasu bezskutecznie próbowali dochodzić wypłaty z wygasłych lokat, założonych w tej instytucji. W końcu miarka się przebrała, a cala sprawa znajdzie swój finał przed sądem.

Firma specjalizująca się w inwestycjach w szlachetne kruszce obiecywała swym klientom nawet 13 % zysku rocznie na lokatach w złoto. Obietnice te spotkały się z uzasadnionym sceptycyzmem branży inwestycyjnej (m. in. „Pulsu Biznesu”), która wątpiła, aby te gwarancje miały racje bytu. Rodziły się również pytania o to, co stanie się w sytuacji, gdy kurs złota spadnie, z czego wówczas pieniądze zostaną wypłacone klientom.

O problemach z wypłacaniem lokat zaczęło być głośno kilka tygodni temu. Wedle umowy pieniądze z lokaty klienci powinni dostać w przeciągu dwóch dni. Tymczasem oczekiwanie przedłużało się, a pracownicy należnych wypłat zaniepokojonym inwestorom tłumaczyli przejściowymi problemami technicznymi. Miały one dotyczyć ledwie kilkunastu przypadków, a spowodowane były zmianą rachunku bankowego i wiążącą się z nią migracją danych. Według Amber Gold jeden z banków, w którym firma miała swój rachunek, wypowiedział jej umowę i zmiana musiała być konieczna, a kłopoty z przelewem pieniędzy miały być rozwiązane w ciągu paru dni.

Polecamy serwis: W sądzie

Tymczasem liczba zaniepokojonych klientów, którzy bezowocnie czekali na zwrot zainwestowanych pieniędzy, wzrosła i dawno przekroczyła sugerowaną przez firmę liczbę kilkunastu przypadków.  Rzekomo prosty techniczny problem nie znalazł rozwiązania, a zawiedzeni inwestorzy wspólnie  będą dochodzili swoich praw przed sądem.

Właścicielem Amber Gold jest Marcin Plichta, niegdyś już skazany za wyłudzanie pieniędzy poprzez firmę Multikasa. Jest on również prezesem OLT Express. Amber Gold przeznaczyło na tanie linie lotnicze ponad 60 milionów złotych. Tymczasem przewoźnik w tygodniu zawiesił wszelkie swoje loty, swoje problemy tłumacząc między innymi nagonką na Amber Gold.

Strona grupy: https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/amber-gold

Informacje: https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/amber-gold

Zobacz również: Pozwy zborowe przeciwko bankom

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »