REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Ostatnio jest "burza" wokół uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami. Obiecywano wiele, a wyjdzie jak zwykle. Ba - pieniędzy nie dadzą, ale do 15 lat pozbawienia wolności już tak. Za co? No np. za brak opieki nad osobami z niepełnosprawnościami, za brak opieki nad teściami, rodzicami innymi: ogólnie osobami nieporadnymi. Cóż... można teściów lubić lub nie, podobnie z innymi bliskimi, ale nigdy nie powinno się ich zostawiać na pastwę losu, gdyż może to grozić konsekwencjami karnymi, nawet pozbawieniem wolności na wiele, wiele lat.
Wreszcie! Wreszcie, po tylu latach jest ustawa podwyższająca kwotę zasiłku pogrzebowego z 4 000 zł do 7 000 zł, takie kwoty nie są jednak przewidziane dla każdego. Ustawa z dnia 9 maja 2025 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, podpisana przez Prezydenta w dniu 30 maja 2025 r - przewiduje szereg wyjątków i zastrzeżeń!
Rozwód to zdarzenie, które nie tylko zmienia życie osobiste, ale również wprowadza zmiany w relacjach prawnych i finansowych. Jedną z takich kwestii jest darowizna od teściów po rozwodzie. Przyjrzymy się zatem, jakie skutki podatkowe niesie za sobą otrzymanie darowizny od teściów po rozwodzie.
Urlop okolicznościowy to dni wolne od pracy, które przysługują pracownikowi między innymi w przypadku śmierci członka rodziny. Czy rozwiedziony pracownik ma prawo do urlopu okolicznościowego w przypadku śmierci ojca lub matki byłego małżonka? Wyjaśniamy.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA