REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa zlecenia o odzyskanie wierzytelności - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

W ramach umowy Zleceniodawca zleca Zleceniobiorcy podjęcie wszelkich, zgodnych z prawem, czynności prawnych i faktyczny, celem uzyskania niespełnionych wierzytelności Zleceniodawcy.


UMOWA ZLECENIA ODZYSKANIA WIERZYTELNOŚCI

REKLAMA

zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:


......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

...........................................,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

..........................................., zwanym dalej Zleceniodawcą,


a


......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................,

reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwanym dalej Zleceniobiorcą.


Przedmiot umowy

§ 1

REKLAMA

1. Zleceniodawca zleca, zaś Zleceniobiorca zobowiązuje się do dokonywania wszelkich czynności prawnych oraz faktycznych, mających na celu zgodne z prawem doprowadzenie do spłaty należności przez dłużników Zleceniodawcy (zwanych dalej dłużnikami).

2. Strony ustaliły, że czynności określone w ust. 1 dokonywane będą na podstawie każdorazowego pisemnego pełnomocnictwa Zleceniodawcy, określającego dokładnie dłużnika, wobec którego Zleceniobiorca dokonywać będzie czynności określonych w ust. 1, w imieniu i na rzecz Zleceniodawcy oraz wierzytelność przysługującą Zleceniodawcy względem tego dłużnika. Poszczególne pełnomocnictwa będą załącznikami do niniejszej umowy. Każde pełnomocnictwo otrzymywać będzie kolejny numer ewidencyjny, na który powoływać będą się strony w wykonywaniu niniejszej umowy.

Obowiązki Stron

§ 2

W wykonywaniu niniejszej umowy Zleceniobiorca zobowiązany będzie do dokonywania dozwolonych prawem czynności, obejmujących w szczególności:

a) prowadzenie negocjacji z dłużnikiem w zakresie wysokości i terminów spłaty zadłużenia,

b) stały monitoring spłaty należności,

c) regularnego (w odstępach nie dłuższych niż ............. dni) informowania Zleceniodawcy o przebiegu podjętych czynności i do składania co .............. dni, wskazanej przez Zleceniodawcę osobie, pisemnego sprawozdania z wykonania niniejszej umowy w odniesieniu do poszczególnych dłużników,

d) należytej staranności w zakresie reprezentowania praw i interesów Zleceniodawcy w trakcie negocjacji i innych czynności zmierzających do spłaty przez dłużników należności z których spełnieniem dłużnicy się spóźniają.

§ 3

1. Pełnomocnictwo, o którym mowa w § 1 ust. 2 nie obejmuje umocowania do:

a) podejmowania działań, których skutkiem byłoby umorzenie zobowiązania dłużnika lub uszczuplenie praw Zleceniodawcy w inny sposób,

b) przyjęcia innego świadczenia w zamian za należne (datio in solutum),

c) udzielania dalszego pełnomocnictwa osobie trzeciej do tych czynności, do których wymagane jest odrębne pełnomocnictwo,

d) wszczynania postępowania sądowego lub egzekucyjnego w stosunku do dłużnika.

2. Zleceniobiorca zobowiązuje się do przestrzegania ograniczeń umocowania określonych w ust. 1 pod rygorem odpowiedzialności odszkodowawczej wobec Zleceniodawcy.

§ 4

1. Pełnomocnictwo może być przez Zleceniodawcę w każdym czasie odwołane.

REKLAMA

2. W wypadku odwołania pełnomocnictwa w odniesieniu do określonego dłużnika przed upływem ......................... dni od daty jego udzielenia, Zleceniodawca będzie zobowiązany do zwrotu Zleceniobiorcy zryczałtowanych kosztów zleconych czynności dokonanych do tej daty, w wysokości ................................... (słownie: ...............................................................) złotych, plus należny podatek VAT, chyba że odwołanie pełnomocnictwa przed tym terminem nastąpiło w wyniku naruszenia niniejszej umowy przez Zleceniobiorcę.

3. W wypadku odwołania pełnomocnictwa przez którąkolwiek ze stron, strony zobowiązane są do wzajemnych rozliczeń w terminie ....................... dni od daty wypowiedzenia, z zachowaniem trybu wypłaty wynagrodzenia określonego w § 6 umowy.

4. Zleceniobiorca zobowiązany jest w terminie 14 dni od daty odwołania pełnomocnictwa do zwrotu wszystkiego co otrzymał w wykonaniu niniejszej umowy, w szczególności zwrotu Zleceniodawcy wszelkich dokumentów, dowodów oraz przedmiotów, a także złożenia sprawozdania z wykonanych do dnia odwołania pełnomocnictwa czynności.

§ 5

1. Dłużnik dokonywał będzie zapłaty na rachunek Zleceniodawcy w Banku ................, nr rach. ....................................................

2. Zleceniodawca zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Zleceniobiorcy o każdorazowej wpłacie należności od dłużnika, wobec którego Zleceniobiorca na mocy niniejszej umowy reprezentuje prawa Zleceniodawcy.

Wynagrodzenie Zleceniobiorcy

§ 6

1. Strony ustaliły, że Zleceniobiorcy przysługiwać będzie wynagrodzenie (zwane dalej wynagrodzeniem) za rezultat w postaci wpływu, w wyniku podjętych (zleconych) przez Zleceniodawcę czynności, zapłaty (lub innego zgodnego z niniejszą umową świadczenia) od dłużnika określonego w odpowiednim załączniku do niniejszej umowy, który określał będzie także wysokość tego wynagrodzenia.

2. Wynagrodzenie wypłacane będzie Zleceniobiorcy proporcjonalnie do uzyskanej przez Zleceniodawcę kwoty na poczet należności, której od dłużnika dochodzi w imieniu Zleceniodawcy.

3. Wynagrodzenie Zleceniobiorcy będzie płatne na podstawie faktury VAT wystawionej przez Zleceniobiorcę po dacie wpływu zapłaty od dłużnika na jego rachunek w ............................................., nr rach. ....................................................................................., w terminie 7 dni od daty jej wystawienia. Do wynagrodzenia doliczany będzie podatek VAT wg obowiązującej aktualnie wysokości.

Wypowiedzenie i rozwiązanie umowy

§ 7

1. Każda ze stron może rozwiązać niniejszą umowę za uprzednim ............................-dniowym pisemnym wypowiedzeniem. W tym wypadku z upływem okresu wypowiedzenia wszelkie udzielone Zleceniobiorcy pełnomocnictwa wygasają. Postanowienia o wzajemnych rozliczeniach stosuje się odpowiednio.

2. Każda ze stron może rozwiązać niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w razie rażącego naruszenia jej postanowień. Rozwiązanie umowy w tym trybie wymaga uprzedniego pisemnego upomnienia drugiej strony wskazującego rodzaj naruszenia oraz wyznaczającego co najmniej 7-dniowy termin do jego zaniechania.

Tajemnica

§ 8

1. Każda ze stron jest zobowiązana do zachowania tajemnicy co do postanowień niniejszej umowy.

2. Zleceniobiorca zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji dotyczących Zleceniodawcy lub jego dłużników, a które uzyskał w związku z wykonaniem niniejszej umowy.

Postanowienia końcowe

§ 9

1. Umowa została zawarta na czas nie określony.

2. Umowa wchodzi w życie z datą jej podpisania.

3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.

4. W sprawach nie uregulowanych postanowieniami niniejszej umowy zastosowanie mają odpowiednie przepisy, w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego.

5. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
             Zleceniodawca                      Zleceniobiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa zlecenia o odzyskanie wierzytelności

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lex Kamilek: Niespójne przepisy powodują problemy organizacyjne w szkołach. Środowisko pedagogiczne skupia się na biurokracji

Ustawa Kamilka, lub inaczej lex Kamilek, wywołała pewne zamieszanie w kręgach m.in. nauczycieli i dyrektorów szkół. Ich wątpliwości budzi m. in. przepis o konieczności przedstawienia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego. Ten fragment ustawy pozostawia szerokie pole do interpretacji.

Wcześniejsze emerytury dla tych pracowników w 2025 r.

Wcześniejsze emerytury dla tych pracowników w 2025 r. Kto może liczyć na wcześniejszą emeryturę w 2025 r.? Czy pracownik musi osiągnąć powszechny wiek emerytalny, by uzyskać prawo do emerytury? Co z emeryturami stażowymi?

Zmiany w wypłatach emerytur. Niektórzy szybciej dostaną pieniądze. Może się zmienić sposób wypłaty. Sprawdź zasady.

Zmiany w procesie wypłat emerytur. Wiele osób szybciej dostanie pieniądze. Może się też zmienić sposób wypłaty. Wcześniejsza wypłata i specjalne punkty poboru świadczeń – sprawdź, czy to dotyczy również ciebie.

Większość Polaków nie liczy na godne życie z emerytury. Przygnębiające wyniki badania

W argumenty o odkładaniu na godną, państwową emeryturę nie wierzy blisko 3/4 Polaków. Ich zdaniem waloryzacja emerytur nigdy nie dogoni wzrostu realnych cen. Polacy nie wierzą też w argumenty rządu za wprowadzeniem pełnego ozusowania umów o dzieło i zleceń.

REKLAMA

Rząd jednak wprowadzi zakaz podwyższania cen? Od kiedy, czy dla wszystkich i na jak długo? Sprawdź, jakie rozwiązania są dopuszczalne

Rząd jednak wprowadzi zakaz podwyższania cen? Od kiedy, czy dla wszystkich i na jak długo? Na terenach poszkodowanych przez powódź trwają spekulacje cen. Rząd apeluje do przedsiębiorców i zapowiada konsekwencje.

W piątek ostatnia wypłata czternastej emerytury. Wynosi 1780,96 zł brutto, ale nie wszyscy otrzymają ją w pełnej wysokości

Ostatnia wypłata 1780,96 zł brutto dla emerytów. Emeryci mogą spodziewać się jej już w najbliższy piątek. 20 września 2024 r. prawie 1,29 mln uprawnionych do dodatkowego świadczenia emerytalnego otrzyma czternastą emeryturę. Ile w sumie wyniosły wypłaty czternastych emerytur?

Do 500 zł miesięcznie nie tylko dla osób starszych. Jakie kryteria i orzeczenia? [zmiany 2024 i 2025]

Świadczenie uzupełniające, często nazywane jest „500 plus dla seniora” lub „500 plus dla osób niepełnosprawnych”. Należy jednak pamiętać, iż przysługuje ono nie tylko osobom starszym. Ponadto o przyznaniu pomocy decyduje niezdolność do samodzielnej egzystencji.

MEN i MS: W szkołach zaświadczenia o niekaralności. Na odbiór dziecka. Na wycieczkę. Na basen. Na teatr. Dyrektorka przedszkola o nowych kłopotach

Dziennikarze PAP zwrócili się do MEN i Ministerstwa Sprawiedliwości z serią pytań o zaświadczenia przedstawiane przez osoby odbierające dzieci ze szkoły (np. czy dziadkowie mogą?). I zaświadczenia rodziców opiekujących się dziećmi na wycieczce, na basenie, w teatrze, które w szkołach muszą przedstawiać rodzice opiekujący się dziećmi.

REKLAMA

Będą spore zmiany przepisów dla cudzoziemców w Polsce. Na lepsze? Od kiedy?

Jak co roku, po przerwie wakacyjnej, wypoczęci i naładowani wracamy do trybu pracy. Wyjątkiem nie są nasi ustawodawcy. Choć sporo tematów jest na porządku dziennym, dużo wymaga zmian i poprawy, w poniższym artykule omówimy planowane zmiany dotyczące cudzoziemców, ich pobytu i zatrudnienia w Polsce.

Aktywni rodzice w pracy. Na czym polega warunek łącznej aktywności zawodowej rodziców?

Świadczenie „aktywni rodzice w pracy” przysługuje w przypadku gdy oboje rodzice osiągają przychód, którego podstawa wymiaru składek wynosi co najmniej 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jest to tzw. warunek łączonego poziomu aktywności zawodowej.

REKLAMA