| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Ruszyło Centrum Informacyjne „Europejski”

Ruszyło Centrum Informacyjne „Europejski”

Jarosław Kaczyński zainaugurował działalność Centrum Informacyjnego „Europejski”. W Centrum Informacyjnym nieopodal Pałacu Prezydenckiego będą się odbywały debaty z udziałem kandydata, dotyczące m.in. gospodarki, polityki zagranicznej, edukacji i wojska.

„Zaczynamy rozmowę o Polsce. Chcemy by ta kampania była rozmową o Polsce, a nie rozmową o wojnach i kapitulacjach, o wycofywaniu się; żeby ten język - niestety ciągle używany - ostatecznie z polskiej polityki znikł” - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji tematów debat, jakie odbędą się przed wyborami w Centrum, które znajduje się w Hotelu Europejskim w Warszawie w pobliżu Pałacu Prezydenckiego.

Kandydat PiS będzie rozmawiał z ekspertami i osobistościami. 1 czerwca od godz. 17:00 Jarosław Kaczyński o wyzwaniach Polski i Europy do 2020 r. rozmawiać będzie z prof. Jadwigą Staniszkis.

„W trakcie kampanii wyborczej kandydaci powinni słuchać. Uczynię wszystko, aby tych debat słuchać, żeby się dowiadywać, co osoby reprezentujące różne opcje myślą o różnych ważnych dla Polski sprawach. Wydaje mi się, że jest to obowiązek każdego kandydata” - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS nie weźmie udziału we wszystkich debatach. Jak poinformował, te w których weźmie udział obejmą wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące Polski.

Podczas poniedziałkowego wystąpienia zaznaczył, że urząd prezydenta jest „ponad podziałami” i dlatego przyszłej głowie państwa powinna być potrzebna wiedza o różnych poglądach.

Kaczyński podkreślił, że jego celem jest aktywizacja obywateli. "Obywatel dobrze poinformowany, zachęcany do działalności pro publico bono, to jest ogromna wartość dla społeczeństwa we wszystkich wymiarach (...) taki obywatel jest bardziej funkcjonalny, bardziej wydajny, efektywny dla całości, niż obywatel, który informacji nie ma, który czasem wręcz podlega różnego rodzaju manipulacjom, którego obraz życia społecznego jest całkowicie zakłócony" - powiedział prezes PiS.

Jak ocenił, społeczeństwo nowoczesne, które chce budować, to społeczeństwo aktywne, gdzie bardzo wiele spraw załatwia się poprzez ludzi, którzy chcą z własnej woli w różne sprawy się zaangażować.

„To co nazywamy społeczeństwem obywatelskim jest z całą pewnością słabsze niż mogłoby być” - zaznaczył.

Debaty mają się odbywać do połowy czerwca. Jak zapowiedziała posłanka PiS Elżbieta Jakubiak, rozmowa dotycząca gospodarki odbędzie się 8 czerwca. Dzień później zaplanowana jest debata: „Polityka energetyczna i polityka wschodnia”.

10 czerwca Kaczyński będzie debatował o sytuacji społecznej w Polsce; 11 czerwca zorganizowana zostanie debata „Młodzi w polityce”. „Chcielibyśmy, aby młodzi porozmawiali o tym, co w polityce można zrobić, co dla tej polityki oni robią, jakie są wyzwania, które powinni politycy spełnić wobec młodego pokolenia Polaków” - tłumaczyła posłanka PiS.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »