REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszyło Centrum Informacyjne „Europejski”

Źródło: www.jaroslawkaczynski.info.pl
Źródło: www.jaroslawkaczynski.info.pl

REKLAMA

REKLAMA

Jarosław Kaczyński zainaugurował działalność Centrum Informacyjnego „Europejski”. W Centrum Informacyjnym nieopodal Pałacu Prezydenckiego będą się odbywały debaty z udziałem kandydata, dotyczące m.in. gospodarki, polityki zagranicznej, edukacji i wojska.

„Zaczynamy rozmowę o Polsce. Chcemy by ta kampania była rozmową o Polsce, a nie rozmową o wojnach i kapitulacjach, o wycofywaniu się; żeby ten język - niestety ciągle używany - ostatecznie z polskiej polityki znikł” - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji tematów debat, jakie odbędą się przed wyborami w Centrum, które znajduje się w Hotelu Europejskim w Warszawie w pobliżu Pałacu Prezydenckiego.

REKLAMA

Kandydat PiS będzie rozmawiał z ekspertami i osobistościami. 1 czerwca od godz. 17:00 Jarosław Kaczyński o wyzwaniach Polski i Europy do 2020 r. rozmawiać będzie z prof. Jadwigą Staniszkis.

„W trakcie kampanii wyborczej kandydaci powinni słuchać. Uczynię wszystko, aby tych debat słuchać, żeby się dowiadywać, co osoby reprezentujące różne opcje myślą o różnych ważnych dla Polski sprawach. Wydaje mi się, że jest to obowiązek każdego kandydata” - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS nie weźmie udziału we wszystkich debatach. Jak poinformował, te w których weźmie udział obejmą wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące Polski.

Podczas poniedziałkowego wystąpienia zaznaczył, że urząd prezydenta jest „ponad podziałami” i dlatego przyszłej głowie państwa powinna być potrzebna wiedza o różnych poglądach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kaczyński podkreślił, że jego celem jest aktywizacja obywateli. "Obywatel dobrze poinformowany, zachęcany do działalności pro publico bono, to jest ogromna wartość dla społeczeństwa we wszystkich wymiarach (...) taki obywatel jest bardziej funkcjonalny, bardziej wydajny, efektywny dla całości, niż obywatel, który informacji nie ma, który czasem wręcz podlega różnego rodzaju manipulacjom, którego obraz życia społecznego jest całkowicie zakłócony" - powiedział prezes PiS.

Jak ocenił, społeczeństwo nowoczesne, które chce budować, to społeczeństwo aktywne, gdzie bardzo wiele spraw załatwia się poprzez ludzi, którzy chcą z własnej woli w różne sprawy się zaangażować.

„To co nazywamy społeczeństwem obywatelskim jest z całą pewnością słabsze niż mogłoby być” - zaznaczył.

Debaty mają się odbywać do połowy czerwca. Jak zapowiedziała posłanka PiS Elżbieta Jakubiak, rozmowa dotycząca gospodarki odbędzie się 8 czerwca. Dzień później zaplanowana jest debata: „Polityka energetyczna i polityka wschodnia”.

REKLAMA

10 czerwca Kaczyński będzie debatował o sytuacji społecznej w Polsce; 11 czerwca zorganizowana zostanie debata „Młodzi w polityce”. „Chcielibyśmy, aby młodzi porozmawiali o tym, co w polityce można zrobić, co dla tej polityki oni robią, jakie są wyzwania, które powinni politycy spełnić wobec młodego pokolenia Polaków” - tłumaczyła posłanka PiS.

14 czerwca będzie debata o kulturze, dzień później o polskim rozwoju regionalnym, a 16 czerwca poruszony ma zostać temat edukacji i nauki oraz rolnictwa. Tego dnia Kaczyński podsumuje część debat. Trzy dni przed wyborami - 17 czerwca odbędzie się debata o współczesnej polskiej armii. Na 18 czerwca zaplanowane jest podsumowanie debaty młodych i rozmowa o samorządzie.

Zobacz też: Będzie można głosować na polskich statkach

Jakubiak zapowiedziała, że wszystkie debaty będą miały prowadzących i moderatorów. Wśród nich znajdą się m.in. europoseł PiS Paweł Kowal (będzie moderował debatę o polityce zagranicznej), posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska (poprowadzi debatę o polityce społecznej), poseł Ryszard Terlecki (edukacja). Panel dotyczący wojska poprowadzi gen. Waldemar Skrzypczak.

Zdaniem Jakubiak, zaproszeni goście będą mieli odmienne poglądy. Nie chciała jednak zdradzić ich nazwisk.

Debaty - według zapowiedzi sztabowców - mają być otwarte dla wszystkich chętnych. W Centrum Informacyjnym znajduje się sala konferencyjna, sala przeznaczona do planowanych debat kandydata, kącik zabaw dla dzieci, kawiarenka i punkt, w którym można pobrać materiały wyborcze kandydata oraz salonik.

W saloniku znajdują się m.in. portret Józefa Piłsudskiego, zdjęcie Lecha i Marii Kaczyńskich, książki z wierszami Adama Mickiewicza, obrazek Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Źródło: www.jaroslawkaczynski.info 

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2010

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W 2025 r. kolejna waloryzacja progów dochodowych w świadczeniach z ZUS

Od 1 marca 2024 r. kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wynosi 2419,33 zł, w 2025 r. zostanie zwaloryzowane. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, iż próg dochodowy dla tzw. świadczenia 500 plus nie zostanie w najbliższym czasie zniesiony. 

Renta wdowia: od kiedy i dla kogo 2024, czy będzie działała wstecz

W piątek, 26 lipca komisja rozpatrzyła poprawki zgłoszone w drugim czytaniu do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Chodzi o wprowadzenie tzw. renty wdowiej.

Czy renta wdowia weszła już w życie?

Przepisy wprowadzające instytucję renty wdowiej nie weszły jeszcze w życie. Ustawa została uchwalona przez Sejm w piątek 26 lipca, jednak to nie koniec prac legislacyjnych. Nowelizacją zajmie się teraz Senat. Co już wiemy o rencie wdowiej? Jakie rozwiązania zaproponował rząd i kiedy miałyby wejść w życie?

Zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie dotyczące informatorów

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Chodzi o informatory zawierające przykładowe zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025 r.

REKLAMA

Emerytury stażowe w lipcu? OPZZ informuje co się dzieje z projektem

Na piątek, 26 lipca 2024 r. na godzinę 12:15 zaplanowane jest posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która zajmie się kwestią emerytur stażowych. Jest to odpowiedź na wniosek OPZZ przypominający o projekcie ustawy OPZZ i Lewicy dotyczący emerytur stażowych.

2520 zł dodatku dopełniającego do renty socjalnej, ale nie dla wszystkich

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Zakłada on wypłatę dodatku dopełniającego osobom uprawnionym do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji. Od kiedy będzie przysługiwał nowy dodatek?

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności. Co zadecydował Senat?

Senat obradował nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy mają przedłużyć maksymalnie o 6 miesięcy ważność orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności, które wygasają 30 września 2024 r.

Renta wdowia: Będą dalsze prace – projekt został skierowany do komisji sejmowej

W czwartek, 25 lipca 2024 r., podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby zadeklarowały chęć dalszej pracy nad projektem w sprawie renty wdowiej. Regulacja została skierowana do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej posiedzenie zaplanowano na piątek, 26 lipca.

REKLAMA

Lista organizacji mających prawo do otrzymania 1,5% podatku rolnego. Wnioski w wpis do końca roku

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 31 grudnia 2024 r. można składać wnioski o wpis na listę podmiotów uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku rolnego za bieżący rok.

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek do 15 września

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek trzeba złożyć do 15 września. W czasie obozu mają się odbywać co najmniej 2 godziny zajęć sportowych dziennie, wewnętrzne zawody, turnieje i wycieczki.

REKLAMA