REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Badanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak często Polacy chodzili do kina w 2023 r.? Czy chętnie brali udział w akcjach dobroczynnych? Badanie CBOS

CBOS opublikował wyniki badania Aktywności i doświadczenia Polaków w 2023 roku. Jak po dwóch latach pandemii i roku wojny w Ukrainie wygadało uczestnictwo rodaków w aktywnościach społecznych i wydarzeniach? 

Czy test genomowy może być uwzględniony w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wydatek na zakup testu genetycznego nie kwalifikuje się do ulgi rehabilitacyjnej, ponieważ nie jest wyraźnie wymieniony w zamkniętym katalogu ulg podatkowych i nie jest bezpośrednio związany z rehabilitacją lub ułatwianiem życia osób niepełnosprawnych.

Raport: "Greedflation" odstrasza 71% konsumentów

Badanie przeprowadzone przez Intrum wśród 20 000 konsumentów w 20 europejskich krajach pokazuje, że wysoki poziom inflacji oraz stopy procentowe są wyzwaniem dla terminowego wywiązywania się z zobowiązań finansowych. Wraz z rosnącą inflacją i malejącą siłą nabywczą, konsumenci zwracają się ku firmom, które rozumieją ich trudną sytuację. 

Badanie histopatologiczne

Badanie histopatologiczne to procedura diagnostyczna wykorzystywana w medycynie do oceny tkanek i komórek pod mikroskopem w celu zrozumienia zmian chorobowych, diagnozowania chorób oraz monitorowania leczenia. Proces ten polega na pobraniu próbki tkanki lub komórek z organizmu pacjenta i ich dokładnym badaniu w laboratorium histopatologicznym. Wynik badania histopatologicznego jest często niezbędny do potwierdzenia diagnozy wielu chorób, w tym nowotworów.

REKLAMA

Endoskopia

Endoskopia to technika diagnostyczna wykorzystywana w medycynie i weterynarii, która polega na wprowadzeniu cienkiego i giętkiego instrumentu medycznego zwanego endoskopem do wnętrza ciała pacjenta w celu oglądania i oceny narządów, a także przeprowadzania różnych procedur medycznych. Endoskop jest wyposażony w oświetlenie i kamerę, co pozwala lekarzowi na oglądanie obrazów w czasie rzeczywistym na monitorze.

Ultrasonografia (USG)

Ultrasonografia (USG) to nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej, wykorzystująca ultradźwięki do badania i obrazowania tkanek w medycynie i weterynarii. 

Czy przychody z badań klinicznych mogą być opodatkowane ryczałtem?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdza, że przychody z badań klinicznych mogą być opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. 

Monitor Rynku Pracy. Wakacje pokazują problemy z równowagą praca – życie prywatne

Więcej niż co trzeci pracownik ma na koncie zaległy urlop, a ponad połowie zdarza się odbierać podczas wypoczynku służbowe telefony. Mimo to, na niezmiennie wysokim poziomie utrzymuje się poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy. Takie wyniki przyniosła 52. edycja badania Monitor Rynku Pracy przeprowadzanego przez Instytut Badawczy Randstad i Instytut Badań Pollster. 

REKLAMA

Czy moment zatwierdzenia zestawienia badań klinicznych jest kluczowy dla rozpoznania obowiązku podatkowego VAT?

W artykule przedstawiono odpowiedź Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) na zapytanie podmiotu, dotyczące rozliczania usług badań klinicznych. KIS potwierdziła, że moment powstania obowiązku podatkowego na gruncie VAT dla części wykonanej usługi powinien być uznawany w dniu zatwierdzenia poszczególnych zestawień zgodnych z protokołem badania.

Samochody elektryczne według Polaków

Samochody elektryczne według Polaków? Badanie pokazuje nastawienie Polaków do samochodów elektrycznych. Co z niego wynika? Sprawdźmy.

Czy kobiety obawiają się inflacji? Finansowy portret Polki

Czy kobiety gorzej w niż mężczyźni radzą sobie w tematach związanych z ekonomią i mają lekką rękę do wydawania pieniędzy? Robią zakupy pod wpływem emocji? 

Światowy Dzień Walki z Depresją. Już blisko trzy czwarte Polaków obserwuje u siebie jej syndromy

Depresja coraz bardziej daje się we znaki Polakom. Według najnowszego badania, obecnie już przeszło 70% dorosłego społeczeństwa obserwuje u siebie syndromy, które najczęściej są z nią kojarzone. W ciągu roku nastąpił też wzrost o ponad 11 p.p. Najczęściej rodacy mówią o obniżonym nastroju, zmęczeniu i braku energii, a także o zaburzeniach snu. 

REKLAMA