REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

PKW

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego. PKW opublikowała obwieszczenie w Dzienniku Ustaw

W poniedziałek po południu w Dzienniku Ustaw ukazało się obwieszczenie PKW o wynikach wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 9 czerwca 2024 r.

Kto wygrał w drugiej turze wybory na prezydenta miasta? PKW podała wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki II tury niedzielnych wyborów samorządowych. Jak wyglądają one w największych miastach?

Wybory samorządowe 2024. PKW podała zbiorcze wyniki wyborów do rad gmin, powiatów i sejmików

W niedzielnych wyborach wybrano 46 tys. 558 radnych różnych szczebli. Wszystkie mandaty w kraju zostały obsadzone.

Wybory 2024. Jednoczesne kandydowanie na radnego i burmistrza (wójta albo prezydenta miasta) z różnych komitetów wyborczych - komunikat PKW

Państwowa Komisja Wyborcza udzieliła 18 marca 2024 r. wyjaśnień odnośnie zasad jednoczesnego kandydowania w tych samych wyborach na radnego gminy z listy jednego komitetu wyborczego przez osobę będącą jednocześnie kandydatem na wójta, burmistrza, prezydenta miasta, zgłoszonym przez inny komitet wyborczy. Sprawa ta jest istotna w kontekście najbliższych wyborów samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 r. i 21 kwietnia (II tura głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast).

REKLAMA

PKW proponuje likwidację ciszy wyborczej. Miesiąc przed wyborami samorządowymi w dniu 7 kwietnia 2024 r.

 Czy to nie wprowadzi zamieszania?

Państwowa Komisja Wyborcza nie rozpatrzyła sprawozdań partii politycznych. Partie mogą przez to stracić nawet prawie 85 mln zł

Państwowa Komisja Wyborcza nie rozpatrzyła sprawozdań finansowych partii politycznych. Termin, w którym powinna to zrobić upłynął z końcem września. Partie polityczne, którym po wyborach naliczono nową subwencję, stanęły przed ryzykiem utraty grubych milionów. Łącznie kwota subwencji dla partii politycznych wynosi 84,2 mln zł.

Przewodniczący PKW: mam nadzieję, że we wtorek koło południa wyniki wyborów zostaną ogłoszone

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak powiedział: Cały czas mam nadzieję, że we wtorek koło południa wyniki wyborów parlamentarnych zostaną ogłoszone; chodzi o to, by te wyniki były rzetelne i sprawdzone.

Wyniki wyborów 2023. Aktualne dane PKW

Wyniki wyborów 2023 - ostateczne. PKW: dane ze 100 proc. komisji - PiS - 35,38 proc., KO - 30,70 proc., Trzecia Droga - 14,40 proc., Nowa Lewica - 8,61 proc., Konfederacja - 7,16 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,86 proc.

REKLAMA

Jeżeli w danym lokalu zabraknie kart, to są rezerwy - informuje PKW

Sylwester Marciniak przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej poinformował, że: obwodowe komisje otrzymują najczęściej karty dla 90 proc. wyborców, ale jeżeli w danym lokalu zabraknie kart, to są rezerwy, które można w razie potrzeby dostarczyć.

Wybory 2023. Wyniki poznamy dopiero we wtorek. Dlaczego liczenie głosów potrwa aż dwa dni? Co w tym czasie będzie się działo w komisjach wyborczych!

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 15 października 2023 r. O godzinie 21:00 tego dnia głosowanie zakończy się, a lokale wyborcze zostaną zamknięte. Wyniki wyborów do Sejmu Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi jednak prawdopodobnie dopiero po dwóch dniach – we wtorek 17 października. Dlaczego ustalenie wyników wyborów ma trwać tak długo?

Wybory 2023. W niedzielę cztery konferencje PKW; po zakończeniu głosowania wyniki exit poll

W niedzielę, w dniu wyborów parlamentarnych i referendum, Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) zaplanowała cztery konferencje prasowe, na których poinformuje m.in. o frekwencji wyborczej i ewentualnych incydentach. Po zakończeniu głosowania TVP, TVN i Polsat podadzą szacunkowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll.

Przewodniczący PKW: chciałbym, żebyśmy poznali wyniki wyborów najpóźniej we wtorek w godzinach przedpołudniowych

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) sędzia Sylwester Marciniak powiedział: Chciałbym, żebyśmy poznali wyniki wyborów i referendum najpóźniej we wtorek w godzinach przedpołudniowych; ucieszyłbym się, gdyby to się udało rano, a nawet w nocy z poniedziałku na wtorek.

Losowanie numerów list wyborczych w PKW - w piątek 15 września

W piątek 15 września w siedzibie PKW zostaną wylosowane numery list wyborczych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w więcej niż w jednym okręgu wyborczym.

Jak zarobić bez PIT 800 zł, 700 zł i 600 zł przy wyborach? Zapisy do 15 września 2023 r. [wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej]

Za pracę przy wyborach (już 15 października 2023 r.) przewodniczący komisji zarobi 800 zł (podwyżka z 500 zł), jego zastępca - 700 zł (podwyżka z 400 zł) , a członkowie obwodowych komisji wyborczych – 600 zł (podwyżka z 350 zł).

UCHWAŁA Nr 17/2023 PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 27 marca 2023 r. w sprawie wytycznych dla komisarzy wyborczych

Do końca kwietnia wójtowie i burmistrzowie mają czas na przekazanie komisarzowi wyborczemu informacji o każdej miejscowości w ich gminie, gdzie zamieszkuje co najmniej 200 mieszkańców, a nie było tam dotąd obwodowej komisji wyborczej.

REKLAMA