| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Edukacja > Zmiany w programie państwa w zakresie dożywiania

Zmiany w programie państwa w zakresie dożywiania

Rząd znowelizował rozporządzenie Rady Ministrów z 7 lutego 2006 r. w sprawie realizacji programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania. W związku z tą nowelizacją wójt, burmistrz lub prezydent miasta będą teraz mieli czas do 10 marca, aby przekazać swojemu wojewodzie sprawozdanie z realizacji rządowego programu dożywiania.

Zmiany w rozporządzeniu

Wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast będą teraz mieli więcej czasu na przesłanie do wojewody sprawozdania z realizacji programu w kolejnych kwartałach. Będą musieli zrobić to do 15 dnia następnego miesiąca. Natomiast sprawozdanie roczne będą musieli złożyć na ręce wojewody do 10 marca.
Wojewodowie będą przesyłać informacje do Ministerstwa Finansów i Pracy o realizacji programu do 30 dnia następnego miesiąca. Sprawozdanie roczne będą musieli przesłać do 20 marca.

Cel rządowego programu dożywiania

Program rządowy dożywiania umożliwia gminom przyznawanie nieodpłatnych posiłków w szkołach dla dzieci z najuboższych rodzin. Jest to element wsparcia państwa dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Jakie są kryteria finansowe, aby skorzystać z programu bezpłatnego dożywiania?

Aby korzystać z tego programu, dochody rodziny nie mogą przekraczać 150 proc. kryterium dochodowego, określonego w ustawie z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
To kryterium wynosi 351 zł na osobę w rodzinie lub 477 zł dla osoby samotnie gospodarującej. Aby skorzystać z programu wymagane są dochody nieprzekraczające odpowiednio 526,5 zł lub 715,5 zł.
Gmina może uchwalić nowy - niższy próg dochodowy dla przyznania posiłków osobom potrzebującym, przy czym sama je finansuje ze środków własnych.

Zobacz: Dziecko i prawo

Zadaj pytanie: Forum

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

BEDS.pl

sklep internetowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK