| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Stan wód na dzień 10 czerwca

Stan wód na dzień 10 czerwca

Na całym Mazowszu trwa pełna mobilizacja wszystkich służb mundurowych. Pomagają strażacy, wojsko oraz mieszkańcy, który bronią swojego dobytku. Strażacy cały czas zabezpieczają wały przed przeciekaniem.

W powiecie kraśnickim akcja ratownicza prowadzona jest głównie w dolinie Janiszowskiej (Zabełcze, Janiszów, Kosin i Borów), gdzie stwierdzono przesiąknięcia wałów przy rzece Sanny. Działania polegają na wzmacnianiu wałów workami z piaskiem oraz dostarczaniu podstawowych produktów spożywczych dla poszkodowanych. W miejscowości Popów wyrwa ma długość 100 m, a Kopiec około 80 m, skąd nadal zalewana jest Dolina Świeciechowska. Położona po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 824 część miejscowości Popów i Bliskowice została podtopiona. Łącznie na całości obszarów Doliny Świeciechowskiej i Janiszowskiej zalanych lub podtopionych jest 86 gospodarstw (130 budynków i mieszkań), gdzie zamieszkuje około 270 osób.

W powiecie ryckim występują liczne duże rozlewiska wzdłuż wałów przeciwpowodziowych spowodowane przesiąkaniem wałów oraz utrzymującym się wysokim stanem wód gruntowych. Wały zabezpieczone są workami z piachem. Zalanych jest około 300 ha użytków rolnych i zielonych. Podtopione są trzy gospodarstwa i 5 km dróg.

Zobacz: Pomoc dla rolników poszkodowanych w powodzi

Województwo lubuskie

Na Odrze stany wody układają się na całej długości w strefie wody wysokiej, powyżej stanów alarmowych. Wały przeciwpowodziowe są stale monitorowane.

Na ten moment nie ma bezpośredniego zagrożenia na terenach zamieszkałych.

Wszystkie ewakuowane osoby powróciły do swoich domów. Ogółem z terenu województwa ewakuowano dotąd 650 osób.

W dalszym ciągu monitorowany jest stan wałów przeciwpowodziowych. Na bieżąco uszczelniane są wały oraz podsiąknięcia przy wałach.

Zobacz: Dowód osobisty utracony w powodzi

W ciągu minionej doby, po przejściu kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle, zanotowano spadki poziomu wód na wodowskazach Sandomierz i Zawichost.

Aktualnie na terenie województwa alarm przeciwpowodziowy obowiązuje nadal na terenie powiatów: tarnobrzeskiego dla gmin Gorzyce i Baranów Sandomierski, stalowowolskiego dla gmin Radomyśl nad Sanem, Zaklików i Zaleszany oraz dla miasta Tarnobrzega.

Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje dla gmin powiatu mieleckiego: miasta Mielca, miasta i gminy Radomyśl Wielki, miasta i gminy Przecław, gminy Tuszów Narodowy, a także miasta Stalowa Wola, gminy Pysznica i Bojanów w powiecie stalowowolskim.

8 czerwca br. odwołano alarm przeciwpowodziowy dla powiatów: niżańskiego, stalowowolskiego dla gmin Stalowa Wola i Pysznica, tarnobrzeskiego dla gmin Grębów i Nowa Dęba.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK