| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Polsko-niemieckie porady emerytalne

Polsko-niemieckie porady emerytalne

Porady dla osób aktywnych zawodowo zarówno w Polsce, jak i w Niemczech będzie można uzyskać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu.

W dniach 21-22 września 2011 roku w siedzibie I Oddziału ZUS w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego.

Interesanci będą mogli dowiedzieć się komu przysługuje niemiecka emerytura i czy praca w byłej NRD zwiększy polskie świadczenie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz częściej podejmują zatrudnienie poza granicami kraju, w tym na terenie naszego zachodniego sąsiada, Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Poznaniu organizuje Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Odbędą się one w dniach 21 i 22 września, w godzinach od 9.00 do 16.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Dąbrowskiego 12 (sala konferencyjna nr 219, II piętro).

Na polsko-niemieckich dniach poradnictwa obecni będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV). Będą oni udzielać bezpłatnych porad z zakresu wszystkich spraw ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz w zakresie indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech. Poradnictwo przeznaczone jest dla osób posiadających okresy aktywności zawodowej zarówno na terenie Niemiec jak i Polski.

Organizatorzy proponują telefoniczne uzgodnienie terminu oraz godziny spotkania, aby uniknąć zbędnego oczekiwania w kolejce do eksperta.

Zapisy na indywidualne, bezpłatne porady przyjmowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00, pod numerem telefonu 61 841 68 47.

Podczas rejestracji należy podać numer świadczenia oraz numer PESEL. Na umówione spotkanie należy przynieść dokumenty ubezpieczeniowe oraz dowód osobisty lub paszport.

Pełny tekst: Polsko - niemieckie ''Dni Poradnictwa'' w poznańskim ZUS

Zobacz również nasze serwisy: Praca za granicą oraz Emerytury

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Prawnik.pl

Zdjęcia

Polsko-niemieckie "Dni Poradnictwa"/ Fot. Fotolia
Polsko-niemieckie "Dni Poradnictwa"/ Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz69.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Niebieska Linia

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »