| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - telekomunikacja > Co zrobić z zawyżonym rachunkiem telefonicznym

Co zrobić z zawyżonym rachunkiem telefonicznym

Otrzymałem właśnie rachunek za telefon. Bardzo się zdziwiłem kiedy zobaczyłem kwotę na nim widniejącą. Jest ona bardzo wysoka. Czy mogę coś w tej sytuacji zrobić? Wiem, że nie wydzwoniłem na taką kwotę.

Jeżeli dostaniemy rachunek telefoniczny na wysoką kwotę, a mamy pewność, że ani sami ani nikt z domowników nie korzystał z telefonu za często, to należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

Po pierwsze należy skontaktować się ze swoim operatorem telekomunikacyjnym i zażądać wydania billingu. Znajduje się w nim szczegółowy wykaz wykonanych przez abonenta połączeń telefonicznych. W telekomunikacji Polskiej S.A. taka usługa jest bezpłatna.

Następnie należy dokładnie sprawdzić numery telefonów znajdujące się na billingu. Te, których nie znamy należy odznaczyć. Jeśli jeden z numerów powtarza się wyjątkowo często – możesz przedzwonić i spytać z kim rozmawiano z Twojego telefonu.

Jeżeli jesteśmy pewni, że nastąpiła jakaś pomyłka, to można złożyć reklamacje. Najlepiej uczynić to na piśmie. W załączeniu należy wysłać kopię billingu, z tymi połączeniami, których nie znamy i wiemy, że nie dzwoniliśmy na nie.

Zobacz również: Co powinna zawierać reklamacja usługi telekomunikacyjnej

Ostatnim krokiem jest uznanie lub nieuznanie reklamacji przez operatora. Jeżeli nasze roszczenia nie zostaną uwzględnione, to pozostaje nam dochodzenie swoich praw w postępowaniu mediacyjnym lub przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Prezesie Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli wydaje nam się, ze nasz rachunek za telefon został zawyżony, żądajmy bilingu.
Jeżeli wydaje nam się, ze nasz rachunek za telefon został zawyżony, żądajmy bilingu.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK