| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Bezrobotny > Rozmowa kwalifikacyjna > Trudny temat negocjacji z pracodawcą - jakie wynagrodzenie

Trudny temat negocjacji z pracodawcą - jakie wynagrodzenie

Wynagrodzenie jest jednym z głównych motywów podejmowania pracy. Zadziwiający zatem jest fakt, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kandydaci do pracy bardzo rzadko decydują się na poruszenie tego tematu z pracodawcą.

W większym stopniu należy słuchać propozycji finansowych pracodawcy niż perswadować swoje oczekiwania. Oczywiście nie należy tego rozumieć w ten sposób, że na wszystko trzeba się godzić. Trzeba znać swoją wartość i umieć wycenić swoje umiejętności, doświadczenie, kwalifikacje pod kątem przyszłych obowiązków zawodowych. Jeśli mamy jakieś szczególne osiągnięcia, które są istotne z punktu widzenia przyszłej pracy, to należy przedstawić to tak, aby pracodawca widział korzyści płynącego z zatrudnienia właśnie naszej osoby.

Cała rozmowa powinna przebiegać w dobrej atmosferze, ponieważ to sprzyja negocjacjom. Należy być elastycznym i otwartym na propozycje pracodawcy. Może się bowiem okazać, że początkowo wynagrodzenie nie będzie zbyt wysokie, ale pracodawca przewiduje drogę awansu zawodowego, która jest ściśle związana ze zmianą kwoty wynagrodzenia. Kiedy już dostaliśmy konkretną ofertę pracy i określone warunki, których do końca nie jesteśmy pewni, to można bez obaw poprosić pracodawcę o czas do namysłu (jeden dzień - nie dłużej). W domu czasem łatwiej na spokojnie zastanowić się, czy jesteśmy gotowi przystać na warunki pracodawcy i z czym będzie się to wiązało w przyszłości.

Najważniejsze, aby ustalić wszystkie warunki współpracy i dopilnować, by umowa o pracę została skonstrułowana zgodnie z tymi ustaleniami.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »