reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Przedszkolak > Miejsce w przedszkolu w 2015 r.

Miejsce w przedszkolu w 2015 r.

Rada Ministrów przyjęła tzw. ustawę przedszkolną (nowelizację ustawy o systemie oświaty). Jej celem jest zagwarantowanie miejsc w przedszkolach dla wszystkich dzieci od 2015 roku, obniżenie opłat a także wsparcie samorządów.

Procedura przygotowania środków z UE 2007-2013

Po uchwaleniu przez RM ww. zmian, Program Operacyjny Kapitał Ludzki zostanie przesłany do akceptacji Komisji Europejskiej. Po zatwierdzeniu przez Komisję, rozpocznie się proces aktualizacji dokumentów implementacyjnych - m.in. Szczegółowego Opisu Priorytetów PO KL 2007 - 2013. Działania ukierunkowane na modernizację oddziałów przedszkolnych realizowane będą w trybie systemowym w ramach Poddziałania 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Aby określić szczegółowe procedury aplikowania i wdrażania projektów został opracowany dokument pn. Zasady przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w zakresie modernizacji oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych w ramach Poddziałania 9.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), który został poddany konsultacjom społecznym. Ogłoszenie ostatecznej wersji zasad uzależnione jest od zatwierdzenia zmian w ww. dokumentach programowych.

Polecamy serwis: Dziecko i prawo

3. Dodatkowe środki na szkoły zawodowe

Jednocześnie dzięki przesunięciu środków w ramach POKL dodatkowe 5,6 mln euro zostanie przeznaczonych na poprawę funkcjonowania szkół zawodowych, zwłaszcza współpracujących z przedsiębiorstwami.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Miejsce w przedszkolu w 2015 r./ fot. Fotolia
Miejsce w przedszkolu w 2015 r./ fot. Fotolia

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama