REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie w ramach konkursu Po pierwsze Rodzina! Kto może je otrzymać?

Oprac. Paulina Karpińska
Konkurs Po pierwsze Rodzina! 2023 - pytania i odpowiedzi

REKLAMA

REKLAMA

Do 28 lutego można składać wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. Można uzyskać nawet do 500 tys. zł. Podstawowym kryterium jest realizacja projektu informacyjno-edukacyjne oraz szkoleniowego nastawionego na dobro rodziny. Co to oznacza i kto może dostać pieniądze w ramach tego konkursu?

Kto może otrzymać dofinansowanie w ramach konkursu Po pierwsze Rodzina?

W konkursie mogą startować organizacje, które działają w określonej formie prawnej, tj.:

REKLAMA

  • fundacje, stowarzyszenia (w tym stowarzyszenia zwykłe) oraz jednostki terenowe stowarzyszeń posiadające osobowość prawną, związki stowarzyszeń, kółka rolnicze itd.,
  • parafie, kościoły rektoralne, diecezje, archidiecezje, Caritas Polska, Caritas diecezji itd.,
  • spółdzielnie socjalne.

 

Jeśli Oferent składa ofertę indywidualną, wówczas zobligowany jest wykazać doświadczenie
w realizacji minimum jednego projektu informacyjno-edukacyjnego na rzecz rodziny. Jeśli zaś Oferenci składają ofertę wspólną, wówczas takie doświadczenie powinien wykazać jeden z Oferentów.

Kwota dofinansowanie w ramach konkursu Po pierwsze rodzina

Oferenci mogą ubiegać się o dotację od 30 000 zł do 500 000 zł. Nie muszą posiadać wkładu własnego. 

Jakie projekty będą dofinansowane w ramach konkursu Po pierwsze rodzina?

Dofinansowane będą projekty informacyjno-edukacyjne oraz szkoleniowe, które  zakładają realizację przynajmniej jednego z poniższych celów:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  1. za dobro społeczne uznają trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny, i są nakierowane na jego rozwój,
  2. mają na celu wspieranie małżeństwa jako najlepszego środowiska opiekuńczo-wychowawczego dla dzieci i przygotowanie par do radzenia sobie z trudnościami i konfliktami w życiu rodzinnym,
  3. są nakierowane na wspomaganie młodych ludzi w zakładaniu rodziny oraz nieodkładaniu decyzji o macierzyństwie i ojcostwie, przygotowując ich zarazem do nowych ról życiowych i społecznych,
  4. koncentrują się na tworzeniu otoczenia szczególnie przyjaznego rodzinom z dwójką i większą liczbą dzieci.

 

Ofertę wspólną mogą złożyć tylko te organizacje, które są uprawnione do udziału w konkursie, natomiast jeśli chodzi o doświadczenie w realizacji projektu na rzecz rodziny, to wystarczy, że wykaże je jeden z Oferentów. W ofercie konkursowej należy opisać jeden zrealizowany wcześniejszy projekt, który można dodatkowo zilustrować prezentacją.

Do kiedy i jak można składać ofertę w ramach programu Po pierwsze rodzina?

Do 28 lutego br. do godz. 23.59 za pośrednictwem strony www.witkac.pl/#/Contest/View/24746.

Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 31 marca br. na stronie www.gov.pl/rodzina, stronie BIP MRiPS oraz na tablicy ogłoszeń w gmachu MRiPS.

Wydatki będzie można natomiast ponosić od momentu podpisania umowy o realizację zadania do 31 grudnia 2023 r., natomiast działania w ramach projektu będzie można realizować od 1 maja do 31 grudnia 2023 r. 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystki

Sąd Rejonowy w Hajnówce uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu. Postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia miejsca zdarzenia zostało umorzone z powodu przedawnienia orzekania.

5 390 zł miesięcznie stypendium dla młodych naukowców. Kto otrzyma w 2024 r.?

Ministerstwo Nauki przyznało stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, reprezentującym 53 różne dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu otrzymają stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez 3 lata. 

NSA: świadczenie pielęgnacyjne 54 800 zł, a nie 2988 zł

Tyle gminę kosztuje trzy lata upierania się przy odmowie uznania stałej opieki nad staruszkiem 86 lat. Procesy przed WSA i NSA trwały tak długo, że skumulowała się znaczna kwota zaległego świadczenia pielęgnacyjnego. MOPS i SKO uznały, że staruszek nie wymaga opieki (stałej) bo potrafi przejść z pokoju do pokoju. I da radę zrobić sobie herbatę. NSA miał inne zdanie.

Whistleblowing jako wsparcie organizacji

Wiele podmiotów sektora prywatnego i publicznego stanie przed dylematem: Czy potraktować wdrożenie systemu wyłącznie jako koszt związany z obowiązkiem prawnym, czy jako szansę na poprawę bezpieczeństwa i doskonalenie organizacji?

REKLAMA

MRPiPS odpowiada: „Stare” i „nowe” świadczenie pielęgnacyjne a 1500 zł od 1 października 2024 r.

Ministerstwo pracy potwierdziło możliwość łączenia „nowego” świadczenia pielęgnacyjnego z nowymi świadczeniami (od 1 października 2024 r.) 1500 zł z programu Aktywni Rodzice.

Pracownicy: Źle przyznawane dodatki do wynagrodzeń. Od 1 lipca dalej poniżej pensji minimalnej brutto

W dalszym ciągu wynagrodzenia pracowników samorządowych są poniżej pensji minimalnej. Nie zmieni się to od 1 lipca. Do pieniędzy z budżetu na pensje muszą się dorzucić poszczególne JTS. Dalej tylko 50-150 zł daje awans. No i RIO wykrywa błędy w przyznawaniu dodatków (zaznaczając, że na szczęście nie błędy nie są masowe).

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]

Polska może być objęta procedurą nadmiernego deficytu. Pojawiły się obawy, że spowoduje to ograniczenia programów wspierających rodziców, emerytów i osoby uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprzeczyła takim pogłoskom. 

Parkowanie na chodnikach. Szykują się zmiany, ale czy już w 2025 r.? W sprawie działa Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czy nadchodzi koniec parkowania na chodnikach? Ta sprawa niezmiennie budzi emocje. Zainteresował się nią Rzecznik Praw Obywatelskich. Aktywiści proponują na postój pojazdu na drodze dla pieszych tylko w miejscach wyznaczonych.

REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Sygnalista, po powzięciu informacji o naruszeniu prawa w zakresie objętym ustawą, będzie mógł dokonać jego zgłoszenia.

W Warszawie nie kupisz alkoholu między 22.00 a 6.00? Czy będzie protest

Warsaw Enterprise Institute i Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju rozpoczęły zbiórkę podpisów przeciwko inicjatywie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Warszawie. Petycja jest odpowiedzią na konsultacje miejskie, które rozpoczął urząd miasta stołecznego Warszawy w sprawie nocnej prohibicji.

REKLAMA