REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Trwa budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Obejrzyj zdjęcia i materiał wideo

Bitwa Warszawska
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

13 sierpnia 2023 r. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystościach przed Muzeum Bitwy Warszawskiej. Publikujemy zdjęcia i wideo z tego wydarzenia. 

13 sierpnia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystościach przed Muzeum Bitwy Warszawskiej. Bitwa Warszawska, nazywana także „Cudem nad Wisłą” była bitwą rozstrzygającą wojny polsko-bolszewickiej.

Na razie mamy wstępną wystawę tu na planszach. Zachęcam, żeby zapoznać się z tą wystawą. Przystąpimy także do stałej wystawy. Zostały już zgromadzone eksponaty. Dziękuję tu wszystkim tym, którzy na mój apel odpowiedzieli pozytywnie i przekazali eksponaty z Bitwy 1920 roku.

- mówił szef MON.

 

W trakcie wystąpienia ministra Mariusza Błaszczaka nad głowami uczestników uroczystości w Ossowie przeleciały samoloty Wojska Polskiego, które 15 sierpnia wezmą udział w defiladzie lotniczej nad Warszawą.

A oto nad nami przelatują samoloty, żeby uczcić dzień Wojska Polskiego, żeby również zademonstrować siłę Wojska Polskiego, żeby być dumnym z tego, że Wojsko Polskie tak wzrasta liczebnie, że Wojsko Polskie również jest wyposażane w nowoczesną broń. To są warunki, które są niezbędne do tego, żeby Polska była bezpieczna.(…) Żołnierze Wojska Polskiego nawiązują do tradycji polskiego oręża, w tym do zwycięskiej Bitwy 1920 roku.(…) Jesteśmy dumni z naszej historii. Jesteśmy dumni z postawy naszych przodków w 1920 roku. I dziękujemy dzisiejszym żołnierzom Wojska Polskiego za ich służbę.

- podkreślił minister M. Błaszczak.

Minister Mariusz Błaszczak odniósł się również do sytuacji bezpieczeństwa na wschodzie Polski.

Mamy świadomość tego, że Rosja odbudowując swoje imperium. Dziś w wersji putinowskiej, zagraża innym państwom sąsiadującym, w tym zagraża Polsce. Przejawem tych zagrożeń są ataki na naszą granicę z terytorium Białorusi. Nie ulega żadnej wątpliwości, że skoordynowane z Kremlem.(…) Ale dzięki wysiłkowi żołnierzy Wojska Polskiego granica została utrzymana w 2021 roku. Teraz też wojskowe zgrupowanie zadaniowe rozpoczęło swoją działalność, żeby odstraszyć agresora, żeby dać bardzo mocny i jasny sygnał, że nie opłaci się Polski atakować.

- przypomniał szef MON.

Wydarzeniu w Ossowie, towarzyszył także piknik wojskowy pod hasłem „Silna Biało-Czerwona” zorganizowany z okazji Święta Wojska Polskiego.

Galeria ->>> Pamiętamy o bohaterach Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Wideo

 

Zdjęcia (4)

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Inne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Renta wdowia od 1 lipca 2025 r. Skromna. Najpierw wypłata 15% drugiego świadczenia przez półtora roku. Są konkrety i stanowisko Rady Ministrów korygujące projekt obywatelski

Na posiedzeniu 23 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła kierunkowo stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej (druk sejmowy nr 32), przedłożone przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Składka zdrowotna 2025 i kredyt naStart. D.Tusk: muszę teraz pilnować każdego projektu. Czy koalicja dojdzie do porozumienia?

Koalicja rządowa powinna przedstawić wspólne propozycje dotyczące preferencyjnego kredytu mieszkaniowego oraz składki zdrowotnej - wyraził nadzieję premier Donald Tusk na konferencji prasowej 23 lipca 2024 r. Zdaniem premiera uda się opracować dobre projekty, które zostaną przyjęte przez Sejm.

Zabezpieczenie dowodu to ważny środek w sądzie. Kto może z niego skorzystać i jak napisać wniosek?

Zabezpieczenie dowodu w postępowaniu cywilnym jest prewencyjnym środkiem prawnym, uregulowanym w art. 310 – 315 Kodeksu postępowania cywilnego, który ma na celu umożliwienie wykazania określonych faktów w przypadku zniszczenia lub utraty dowodu. Zasadniczo, zabezpieczenie dowodu pozwala na zachowanie materiału dowodowego na potrzeby przyszłego postępowania.

Zasiłek opiekuńczy 2024 i 2025 r. Dla kogo, jak wystąpić, wysokość

Zasiłek opiekuńczy 2024 i 2025 r. Wypłacany jest w przypadku konieczności osobistego sprawowania opieki nad członkiem rodziny. Sprawdź, kto może z niego skorzystać, jak wystąpić o zasiłek opiekuńczy, jaka jest jego wysokość, a także przez jaki czas można pobierać zasiłek opiekuńczy. 

REKLAMA

Laptopy dla nauczycieli nieczynnych zawodowo i na urlopach dla poratowania zdrowia? ZNP monitoruje sprawę. Co już wiadomo?

Laptopy dla nauczycieli nieczynnych zawodowo i na urlopach dla poratowania zdrowia? ZNP monitoruje sprawę. Na razie wiadomo, że ok. 172 mln zł zostaną przeznaczone w ramach KPO na zakup komputerów przenośnych dla nauczycieli klas I-III.

Renta wdowia wejdzie w życie. Jest zielone światło od rządu

Jest poparcie rządu dla renty wdowiej. Rząd zdecydował dzisiaj, że poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej. Tak poinformowała ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wraz z premierem Donaldem Tuskiem.

Komunikat ZUS: Ograniczenie w dostępie do portalu PUE ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o ograniczeniach w dostępie do Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Zmiany w wynagrodzeniach dotyczące wszystkich pracujących! Kary dla pracodawców. Planowany termin przyjęcia projektu przez rząd określono na III/IV kwartał 2024 r.

Nieterminowe wypłacenie pracownikowi wynagrodzenia będzie się wiązało z naliczaniem odsetek? Tak wynika z projektu przygotowanego przez resort pracy.

REKLAMA

Maksymalnie 500 zł miesięcznie, niezmiennie od 16 lat. Od 1 października 2024 r. możliwa podwyżka

Jeśli planowane zmiany weszłyby w życie, to od 1 października 2024 r. maksymalna kwota świadczeń z funduszu alimentacyjnego wzrosłaby do 1000 zł miesięcznie. Jak uzasadnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, proponowana zmiana jest zgodna z oczekiwaniami wyrażanymi przez rodziny z dziećmi, będące w trudnej sytuacji finansowej w związku z nieskuteczną egzekucją zasądzonych od rodzica alimentów. Komu przysługują świadczenia i jak można się o nie ubiegać?

Kredyt naStart zagrożony. MFiPR krytykuje, Polska 2050 odmawia poparcia

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uważa, że kredyt mieszkaniowy naStart może doprowadzić w krótkim okresie do niewspółmiernego wzrostu cen na rynku mieszkaniowym. Ponadto wg MFiPR ten program nie zwiększy dostępności mieszkań. W dniu 23 lipca 2024 r. Szymon Hołownia poinformował, że klub parlamentarny Polska 2050 nie poprze kredytu mieszkaniowego naStart. Jego zdaniem program w obecnej formie zapewni "prosty przepływ pieniędzy państwowych do deweloperów". Hołownia dodał, że jego urgupowanie poparłby "bardziej sprawiedliwe formy wsparcia".

REKLAMA