REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Karta Dużej Rodziny na wakacje

Subskrybuj nas na Youtube
Karta Dużej Rodziny na wakacje. /fot. Fotolia
Karta Dużej Rodziny na wakacje. /fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Rodziny wielodzietne (z trójką dzieci) mają możliwość korzystania z tańszych połączeń kolejowych oraz noclegów. Posiadacze Karty Dużej Rodziny w wielu muzach, galeriach czy ośrodkach sportowych otrzymają zniżki.

– Duża rodzina to wielka radość, ale też większe wydatki, zwłaszcza podczas wakacji. Dzięki Karcie Dużej Rodziny urlop może być ciekawszy, ale przede wszystkim mniej dotkliwy dla portfela. Warto sprawdzić, gdzie możemy z Karty skorzystać i ile pieniędzy zaoszczędzić – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

REKLAMA

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Taniej na urlop można wybrać się do 200 ośrodków wypoczynkowych, schronisk, campingów, domów turysty i gospodarstw agroturystycznych. Czas z najbliższymi można spędzić wybierając z blisko 400 ofert kulturalnych i sportowych.

W upalne dni najlepiej odpocząć nad wodą. Camping Alexa we wsi Chłapowo w województwie pomorskim posiadaczom Karty Dużej Rodziny udziela 10% zniżki na pobyt na polu campingowym, na wynajem przyczepy campingowej i pokoju oraz na posiłki w restauracji. Amatorzy sportów wodnych w Szkole Żeglarstwa Szekla w Giżycku z Kartą mogą liczyć na 10% ulgi na rejsy i kursy żeglarskie. Z kolei Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim w woj. kujawsko-pomorskim oferuje 50% rabatu na wypożyczenie sprzętu wodnego i plażowego, a także zniżki na udział w zajęciach fitness i na siłowni.

Zobacz serwis: Sprawy rodzinne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Ci, którzy wybierają się na południe Polski mogą skorzystać m.in. z bezpłatnego wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego, a także 50% zniżki na wejście na galerię widokową Trzech Koron i Sokolicy. W Zakopanem, po górskich zmaganiach, można odpocząć m.in. w Schronisku PTTK na Hali Ornak. Ośrodek zapewnia posiadaczom Karty Dużej Rodziny 20% zniżkę na noclegi oraz 5% na wyżywienie.

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Dzięki Karcie Dużej Rodziny, w Muzeum Narodowym w Warszawie dorośli obejrzą wystawy czasowe i galerie stałe za 50% ceny, a dzieci i młodzież do lat 18 wejdą za symboliczną złotówkę. Kino Helios w Bełchatowie w woj. łódzkim posiadaczom Karty przyznaje 20% zniżki na bilet i dodatkowo 30% zniżki na napoje i popcorn. Dzięki Karcie można także zwiedzić o 30% taniej Kopalnię Soli w Wieliczce.

Zniżki oferują także przewoźnicy kolejowi. PKP Intercity S.A. zapewnia 30% zniżki na przejazdy jednorazowe. Dzięki Karcie Dużej Rodziny można kupić swoją pierwszą roczną REGIOkartę (Przewozy Regionalne) w cenie 140 zł zamiast 175 zł. W Kolejach Małopolskich z Kartą przejazdy jednorazowe są o 30% tańsze. Zniżki oferowane przez wszystkich wymienionych przewoźników łączą się z ustawowymi ulgami.

Zobacz serwis: Domowy budżet

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Do tej pory wydano już ponad 1,1 mln kart. Rodzice otrzymują Kartę dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Dzięki interaktywnej mapie na stronie www.rodzina.gov.pl można szybko znaleźć interesujące nas ulgi według lokalizacji lub branży. Do programu dołączyło już ponad 850 firm i instytucji, które oferują zniżki w ponad 7,7 tys. miejscach w całej Polsce.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Trzaskowski u Mentzena - kiedy? [NA ŻYWO YOUTUBE]

Kiedy Rafał Trzaskowski będzie u Sławomira Mentzena na kanale YouTube? Czy podpisze 8 punktów deklaracji Mentzena? Rozmowa odbywa się w serii "Mentzen grilluje".

Renta wdowia: ZUS rusza z decyzjami, już wkrótce wszystko będzie jasne

Prezes ZUS zapowiedział, że od 13 czerwca rozpocznie się automatyczne wydawanie decyzji w sprawie renty wdowiej. Z dotychczasowych danych wynika, że aż 75% złożonych wniosków rokuje pozytywnie. Problemy pojawiają się w co piątym przypadku – brakuje danych o drugim świadczeniu. Część wniosków zostanie też odrzucona.

4 sposoby oszustw „na ZUS”. Jak się nie dać oszukać? Emeryt i rencista musi wiedzieć, czego pracownik ZUS nie ma prawa zrobić

Podszywanie się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to niestety coraz częstsza metoda oszustów, by wyłudzać pieniądze lub dane osobowe. ZUS ostrzega swoich klientów i zachęca, by próby oszustw zgłaszali na policję. Jakie są najczęstsze sposoby (typy) takich oszustw? Wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Nawrocki u Mentzena - kiedy? [NA ŻYWO YOUTUBE]

Karol Nawrocki będzie u Sławomira Mentzena na kanale youtube już dziś o godzinie 13:00. Oto link do rozmowy na żywo "Mentzen grilluje: Karol Nawrocki".

REKLAMA

5. punkt deklaracji Mentzena groźny dla Polski? Opinia wiceszefa MON

Wiceszef MON ocenia, że 5. punkt deklaracji Mentzena jest groźny dla Polski. To jedno z głównych żądań Putina. Czy Ukraina powinna być w NATO?

Pozew o podwyższenie alimentów [WZÓR]

Rolą alimentów jest zaspokajanie usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego, w szczególności małoletniego dziecka. Kiedy można żądać podwyższenia alimentów? Jak wnieść o podwyższenie alimentów? Co powinno znaleźć się w pozwie?

QUIZ Polscy prezydenci. Dasz radę zdobyć 10/10?
Ile lat w dniu wyborów musi mieć kandydat na prezydenta? Kto był pierwszym prezydentem RP? Ile lat trwa kadencja? Sprawdź swoją wiedzę o przed drugą turą wyborów.
Darowizna od matki w kwocie 4 mln złotych: Jak przekazać legalnie i bez podatku?

Darowizna na kwotę 4 milionów złotych może brzmieć jak zaproszenie do kontroli skarbowej. Tymczasem obowiązujące przepisy ustawy o podatku od spadków i darowizn nie tylko dopuszczają taką transakcję bez podatku, ale wręcz jasno określają, jak to zrobić legalnie i bezpiecznie. W najnowszej interpretacji indywidualnej skarbówka potwierdził, że nawet wielomilionowe darowizny mogą być zwolnione z podatku, jeśli spełnione zostaną trzy kluczowe warunki. Jakie? Sprawdzamy.

REKLAMA

Zasiłek dla tracących świadczenie pielęgnacyjne (stare). Opiekunowie osób niepełnosprawnych (stopień znaczny) z problemem

Sądy wykryły trzecią lukę w przepisach o świadczeniu wspierającym. Pierwsza luka dotyczy wątpliwości, czy opiekunowie osób niepełnosprawnych powinni oddawać świadczenie pielęgnacyjne (stare) za okres rozpatrywania wniosku o określenie poziomu potrzeby wsparcia (liczba punktów w WZON po teście sprawności). Druga luka dotyczy utraty ubezpieczenia zdrowotnego przez opiekunów za okres rozpatrywania wniosku przez WZON. I teraz jest odkryta trzecia luka.

Świadczenie wspierające i pielęgnacyjne do poprawy. Trzy wady przepisów

Prawie 1,5 roku obowiązywania ustawy o świadczeniu wspierających pokazało trzy słabe punkty nowych przepisów. Są to 1) zwroty świadczenia pielęgnacyjnego 2) składki ubezpieczeniowe (zdrowotna i emerytalna) na rzecz opiekuna 3) zasiłek dla bezrobotnych dla opiekuna (ten zasiłek daje czas na dostosowanie się do rynku pracy po utracie świadczenia pielęgnacyjnego, a w praktyce niekiedy trudno go otrzymać).

REKLAMA