| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Ubezpieczenie ochrony prawnej > Ubezpieczenie ochrony prawnej dla rodziny - prawnik tańszy od fryzjera

Ubezpieczenie ochrony prawnej dla rodziny - prawnik tańszy od fryzjera

Ile czteroosobowa rodzina wydaje każdego miesiąca na usługi fryzjerskie? Na pewno co najmniej 200–300 zł. Warto wiedzieć, że w tej cenie można zapewnić całej rodzinie stałą opiekę prawną – uwaga! – na cały rok. Tyle bowiem kosztuje roczna składka za polisę ubezpieczenia ochrony prawnej dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny na rynku ubezpieczeniowym.

Ochrona prawna dla całej rodziny - nie tylko dla małżeństw

Ochrona ubezpieczeniowa z polisy ubezpieczenia ochrony prawnej przysługuje w wariancie rodzinnym:
1. ubezpieczonemu,
2. małżonkowi ubezpieczonego lub osobie, z którą ubezpieczony nie zawarł związku małżeńskiego, ale prowadzi wspólne gospodarstwo domowe i pozostaje we wspólnym pożyciu,
3. dzieciom ww. osób, przy czym ochrona ubezpieczeniowa przysługuje dziecku pełnoletniemu, jeżeli spełnia następujące kryteria:
a) nie zawarło związku małżeńskiego,
b) nie ukończyło 26 roku życia,
c) kontynuuje naukę albo inne kształcenie zawodowe,
d) zamieszkuje we wspólnym gospodarstwie domowym z ubezpieczonym rodzicem.

Reasumując, posiadając ochronę prawną w życiu prywatnym jesteśmy zabezpieczeni przed różnorakimi konfliktami o charakterze prawnym. Przy zakupie pojazdu lub remoncie domu od razu uzyskamy informację, jakie umowy zawrzeć, w jaki sposób zabezpieczyć się przed przyszłymi roszczeniami. Niestraszne nam będzie wypowiedzenie w pracy lub niezręczne pytania do kadrowej, jakie świadczenia społeczne przysługują nam z tytułu opieki nad dzieckiem czy chorymi rodzicami. Spacer z psem czy zalanie sąsiada również nie będą sytuacjami, które nas zaskoczą na tyle, że nie będziemy umieli się w nich odnaleźć.

Polecamy serwis: Pomoc prawna

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Rozwodowa DIVORCED

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »