reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Aktualności > Nowe zasady organizowania meczów piłkarskich

Nowe zasady organizowania meczów piłkarskich

13 stycznia weszły w życie ostatnie z przepisów specustawy o Euro 2012. Dotyczą one przede wszystkim bezpieczeństwa na stadionach i imprezach masowych. Jakie nowe regulacje weszły w życie?

Ograniczenie wstępu na stadion

Nowe przepisy zobowiązują organizatorów meczów do uniemożliwiania wstępu na teren stadionu osobie, co do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że w miejscu i w czasie trwania może ona stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa. O zaistnieniu takiej okoliczności decyduje organizator lub osoba przez niego upoważniona. Do niedawna odmowa sprzedaży biletu mogła mieć miejsce tylko w dwóch przypadkach. Pierwszy – bilet chciała zakupić osoba wobec której został orzeczony zakaz wstępu na imprezę masową, drugi – bilet chciała zakupić osoba wobec której zastosowano zakaz klubowy lub zakaz zagraniczny.

Alkohol na stadionach

Alkohol na stadionach budzi różne często skrajne opinie i emocje. Zgodnie z nowymi przepisami alkohol może być sprzedawany i spożywany na stadionach. Musi być to jednak alkohol zawierający nie więcej niż 3,5 proc. alkoholu. Alkoholu nie można jednak sprzedawać na imprezach masowych, które otrzymały status podwyższonego ryzyka. Sprzedaż i konsumpcja alkoholu jest możliwa jedynie w wyznaczonych do tego strefach – np. w punktach gastronomicznych.

Zobacz: Odpowiedzialność karna internauty

Alkohol nie może być sprzedawany w opakowaniach twardych oraz mogących służyć do okaleczenia.

Zakazy stadionowe

Nowe przepisy przewidują dwuletni zakaz stadionowy dla osoby, która dopuściła się naruszenia regulaminu obiektu lub imprezy masowej. Nowe przepisy pozwoliły na rozszerzenie zakazu stadionowego również na mecze wyjazdowe danej drużyny. Według nowych przepisów odwołanie od zakazu stadionowego nie wstrzymuje jego wykonania - jak to miało miejsce do tej pory.

Kary dla kibiców

Kibic może być ukarany karą ograniczenia wolności albo grzywną w wysokości co najmniej 2 tys. zł. Kara może być zasądzona m.in. za zakrywanie twarzy, bezprawne wniesienie i spożywanie alkoholu, niewykonywanie poleceń policji, żandarmerii, osoby uprawnionej.

Zobacz serwis: Prawo karne

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Alkohol na stadionach nie może być sprzedawany w opakowaniach twardych oraz mogących służyć do okaleczenia.
Alkohol na stadionach nie może być sprzedawany w opakowaniach twardych oraz mogących służyć do okaleczenia.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama