REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akcja ,,Znicz 2017’’

Bartłomiej Ceglarski
Bartłomiej Ceglarski
Akcja ,,Znicz 2017’’/ fot. Fotolia
Akcja ,,Znicz 2017’’/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak co roku przed 1 listopada rusza policyjna akcja ,,Znicz’’. W czasie jej trwania należy spodziewać się wzmożonych działań Policji ze względu na intensywniejszy ruch drogowy.  W tym roku akcja ,,Znicz 2017’’ zbiegnie się w czasie z akcją ,,NIE ZABIJAJ’’ prowadzoną wspólnie przez Policję, Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.  W tym okresie każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zachować szczególną ostrożność.

Akcja ..Znicz 2017’’ ruszyła już w piątek, 27 października 2017 r. i potrwa do 2 listopada. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w dniu Wszystkich Świętych. W tym okresie ruch drogowy w okolicach kościołów, cmentarzy, a także na drogach dojazdowych do większych miast znacznie się nasila, dlatego w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym konieczne jest podjęcie odpowiednich działań m.in. zwiększenie ilości kontroli drogowych.

REKLAMA

Jak co roku Policjanci zwrócą szczególną uwagę na:

  • przestrzeganie ograniczeń prędkości;
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci;
  • stan trzeźwości kierujących;
  • stan techniczny pojazdów;
  • stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów,
  • właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów,
  • stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Akcja ,,Znicz’’ to jednak nie tylko kontrole drogowe i wystawianie mandatów. Policjanci obejmą również nadzór nad miejscami gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty i będą starali się udzielić daleko idącego wsparcia kierującym.

W akcji uczestniczy nie tylko policja ale także straż miejska czy też Żandarmeria Wojskowa.

REKLAMA

Policja apeluje aby w okresie obchodów dnia Wszystkich Świętych zachować szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych. Należy wypatrywać nie tylko innych kierowców ale także i pieszych. Ważne jest także to by nie jeździć ,,na pamięć’’ lecz bacznie obserwować znaki drogowe (zwłaszcza w okolicach cmentarzy) ponieważ może się okazać, że wprowadzono tymczasowe zmiany w organizacji ruchu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Należy także zwrócić szczególną uwagę na to gdzie parkujemy auto i pamiętać o tym bo robić to tylko w przeznaczonych do tego miejscach. W innym wypadku doprowadzimy do zakłóceń w ruchu drogowym.

W zeszłym roku, w okresie trwania akcji ,,Znicz 2016’’ doszło do 534 wypadków, w których zginęło 49 osób, a 654 zostały rannych. Policja zatrzymała także 1363 nietrzeźwych kierowców. Każdego roku ofiar jest coraz więcej ...

Nie tylko kierowcy

Policjanci przypominają także o tym jak należy zachować się na cmentarzach i czego należy unikać. Policja apeluje by na cmentarz nie zabierać zbyt dużej ilości gotówki i innych cennych przedmiotów. Należy też zwracać uwagę na to gdzie chowamy m.in. portfel, klucze itd., również korzystając z komunikacji miejskiej. W tym okresie bardzo łatwo stać się ofiarą kradzieży.

,,NIE ZABIJAJ’’

W tym roku akcja ,,Znicz’’ zbiegnie się w czasie z akcją  ,,NIE ZABIJAJ’’,  prowadzoną wspólnie przez Policję, Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Organizatorzy chcą przypomnieć i uświadomić kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

Organizatorzy przypominają, że w 2016 r. na polskich drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł już pewna. Czy jeszcze w 2024 roku?

22 kwietnia 2024 r. (w odpowiedzi na interpelację poselską) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw - przewidujący podwyższenie kwoty zasiłku pogrzebowego z 4000 zł do 7000 zł zostanie w najbliższych dniach skierowany do opiniowania w ramach uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

1500,00 zł dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. Sprawdź, kiedy złożyć wniosek, by otrzymać część pieniędzy już w wakacje.

Katalog świadczeń mających wspomóc rodziców w wychowaniu dzieci się poszerza – 800 plus, Dobry Start, dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, samotnego wychowywania dziecka, na dojazdy. Na początku roku szkolnego przelew dla niektórych rodziców może wynieść nawet 1500,00 zł.

Likwidacja CBA - projekt ustawy już jest! Większość zadań CBA zostanie przekazana policji, powstanie CBZK

Projekt ustawy likwidującej Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) rząd ma przyjąć w II kwartale 2024 r. Tak wynika z informacji umieszczonych w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Większość zadań CBA zostanie przekazana policji, tj. do nowego Centralnego Biura Zwalczania Korupcji (CBZK).

Najdroższa profilaktyka jest i tak tańsza niż najtańsze leczenie. Regulacje prawne zgłoszenia badania działania wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro

5 lat projektowanie leku; 5 lat badań klinicznych; 5 lat czasu koncernu na komercjalizację leku; 5 lat rynkowego życia produktu. Życie leku na rynku to co do zasady tylko ułamek życia leku. A jak wyglądają procedury w przypadku wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (czyli w laboratorium). Tekst przybliża trudne obowiązki badacza i sponsora i rynek europejski wyrobów medycznych.

REKLAMA

Co robić, gdy urodzi Ci się dziecko. Jeśli nie zrobisz tej rzeczy w ciągu 21 dni, urzędnik sam wybierze imię dla niemowlaka

Gdy urodzi Ci się dziecko, pierwszym krokiem jest zgłoszenie tego faktu do odpowiedniego Urzędu Stanu Cywilnego. Kierownik urzędu zarejestruje urodzenie dziecka, przekaże ci jego numer PESEL i zamelduje je. Jeśli chcesz zgłosić urodzenie dziecka przez internet, potrzebujesz profilu zaufanego lub e-dowodu. Te narzędzia pozwalają potwierdzić twoją tożsamość.

Klamka zapadła. PE zatwierdził przedłużenie dostępu ukraińskich produktów do europejskiego rynku

Klamka zapadła. UE zatwierdziła przedłużenie dostępu ukraińskich produktów do europejskiego rynku. 

Formuła 2015 r. Kto zdaje tą maturę w maju 2024 r.? Na jakich arkuszach? Jakie wymogi?

Formuła 2015 r. jest mniej popularną formą egzaminu maturalnego niż Formuła 2023 r. Kto zdaje ten egzamin? Gdzie znajdzie wymogi egzaminacyjne?

Formuła 2023 r. Kto zdaje? Jakie arkusze egzaminacyjne? Jakie wymogi?

Na egzaminie maturalnym jest Formuła 2023 i Formuła 2015 r. Zdecydowana większość maturzystów podlega egzaminowi w "Formule 2023". Co charakteryzuje ten egzamin?

REKLAMA

Kto zdaje Formułę 2023, a kto Formułę 2015? [Matura 2024 r. i dwa rodzaje egzaminu]

W 2024 r. egzamin maturalny będzie przeprowadzany w dwóch formułach: w Formule 2023 oraz w Formule 2015.

Matura 2024. Co można zabrać na salę? A co trzeba mieć?

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami. Przypominamy, co można zabrać na salę, a co obowiązkowo trzeba mieć. 

REKLAMA