| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Rozwody > Rozwód kościelny > Adwokat i jego dodatkowy charakter pomocy

Adwokat i jego dodatkowy charakter pomocy

W poniższym artykule postaram się ukazać dodatkową pomoc, jaką może spełnić adwokat. Zależy to w dużej mierze od jego osobowości, charakteru: gdy jest on ze swojej natury nastawiony na drugiego człowieka empatycznie - to nawet nie musi zdawać sobie sprawę z „dodatkowego” zadania, jakie spełnia przy okazji tego właściwego, prawnego; gdy nie – to na pewno trudno jest wymagać, żądać od niego, aby taką rolę odgrywał, aczkolwiek może ona służyć doskonalszej „współpracy” pomiędzy nim a jego Klientami.

Może dojść też do zgoła zupełnie innej sytuacji, a mianowicie, gdy Strona otrzymuje dwa wyroki pozytywne, ale z zakazem, gdy siłą rzeczy buntuje się przeciwko temu. Wtedy trzeba wytłumaczyć, iż należy skoncentrować się na procedurze cofnięcia zakazu, co przecież nie należy do rzadkości, oraz dopowiedzieć, iż podjęcie kroków mających na celu nowe wniesienie sprawy, chociaż z prawnego punktu całkiem realne, to jednak oznacza akceptację możliwości, równie rzeczywistej, iż można w rezultacie otrzymać wyrok jakby po swojej myśli, ale negatywny, i bez zakazu.

Bez względu na to, w jakich sytuacjach możliwe jest podjęcie przez adwokata nowej roli (pominęłam przecież „setki” zapytań, które w trakcie procesu Strona może zadawać adwokatowi, które dla Niej są czymś ważnym, dla adwokata już nie, co wymaga od niego sporej cierpliwości) wymaga to, zgodnie z tym, co napisane zostało powyżej, odpowiednich cech charakteru po jego stronie, a przede wszystkim empatii, która nie tylko pozwoli na zrozumienie Strony, ale i nie zablokuje podjęcia konkretnych, racjonalnych działań.

Specyficzne sformułowania w kościelnym prawie małżeńskim

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »