| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia majątkowe > Ubezpieczenie od pożaru

Ubezpieczenie od pożaru

Nikt nie planuje nieszczęść w swoim życiu, jednak żeby w razie szkodliwej dla nas sytuacji nie pozostać z niczym, dobrze jest się ubezpieczyć, na przykład od pożaru.

Przed podpisaniem umowy o ubezpieczenie, powinniśmy ją bardzo dokładnie przeczytać. W umowie zawarte są wszystkie prawa i obowiązki stron. Przed podpisaniem powinniśmy też ustalić, co dokładnie chcemy ubezpieczyć oraz na jaką sumę podpisujemy ubezpieczenie. Jeżeli zdecydujemy się ubezpieczyć jakieś ruchomości, będziemy mieli do czynienia z częstymi limitami wnoszonymi przez firmy ubezpieczające (na przykład do 70% za sprzęt audiowizualny i komputerowy; do 20% za dzieła sztuki, biżuterię; do 10% za mienie w pomieszczeniach gospodarczych i 5% za gotówkę i środki płatnicze).

Zobacz: Porada prawna

Jeśli chcemy zagwarantować sobie pełne odszkodowanie, należy wybrać ofertę ubezpieczyciela, który nie stosuje limitów, lub określić sumy ubezpieczenia, by odpowiadały wartości ubezpieczanego mienia. Do mienia ruchomego zaliczamy takie rzeczy jak: przedmioty osobistego użytku, sprzęty i urządzenia domowe, środki płatnicze, sprzęt turystyczny i sportowy, zapasy gospodarstwa domowego itp.

Gdy już nieszczęście nas dosięgnie i doświadczymy pożaru naszego domu lub mieszkania, na co możemy liczyć ze strony ubezpieczyciela? Ubezpieczenie powinno pokryć 100% szkód związanych z naprawą murów, podłóg, ścian oraz takich sprzętów jak wanna, zlew, umywalka itp. Jednak nie możemy liczyć, że dostaniemy w zamian sprzęt lub materiały wyższej jakości niż te, które straciliśmy. Wszystko musi odpowiadać stanowi pierwotnemu.

Zobacz serwis: Ubezpieczenie majątku

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »