reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia majątkowe > Czy istnieje ubezpieczenie domków letniskowych?

Czy istnieje ubezpieczenie domków letniskowych?

Tak jak można ubezpieczyć domu lub mieszkanie, tak samo możemy wykupić ubezpieczenie domku letniskowego. Dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami kradzieży z włamaniem, czy zalania.

Od czego chronić domek letniskowy?

Oczywiście w ramach ofert rynkowych istnieje możliwość ubezpieczenia domków letniskowych. Ten rodzaj ubezpieczenia z uwagi na powszechnie znaną plagę włamań i kradzieży stał się w ostatniej dekadzie ubezpieczeniem wyjątkowo popularnym pośród coraz liczniejszej grupy właścicieli zabudowanych działek letniskowych.

Podobnie jak w przypadku domów czy mieszkań ubezpieczenie to w swoim zakresie oferuje ochronę na ryzyka kradzieży z włamaniem oraz wystąpienia zdarzeń losowych takich jak ogień, zalanie, powódź, huragan, uderzenie pioruna, eksplozja, grad, lawina, obsuwanie się ziemi, trzęsienie ziemi, zapadanie się ziemi.

Ubezpieczenie domków letniskowych, podobnie jak ubezpieczenie mieszkania, oferuje ochronę przed ryzykiem kradzieży z włamaniem, czy zdarzeń losowych, takich jak pożar, czy powódź.

Zobacz serwis: Ubezpieczenie majątku

Ubezpieczenie od ryzyka włamania

W przypadku ubezpieczenia ryzyka kradzieży z włamaniem standardowo towarzystwa wymagają minimum dwóch zamków tzw. wielozastawkowych lub jednego atestowanego. W niektórych ofertach wystarczające jest zabezpieczenie domku co najmniej dwoma kłódkami.

Poza zabezpieczeniem otworów drzwiowych zwykle zakłady wymagają zabezpieczenia otworów okiennych poprzez zamontowanie krat, okiennic lub żaluzji antywłamaniowych. Ponadto analizując treść umowy ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na objęcie ochroną wszystkich interesujących nas zdarzeń losowych np. powódź, którą w niektórych miejscach przykładowo w bliskim sąsiedztwie rzek zakłady ubezpieczeń nie chcą oferować.

Ubezpieczenie domku letniskowego nie zwalnia nas z obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia.

Zobacz serwis: Konsument - turystyka

Jakie koszty?

Trzeba także wspomnieć, iż ubezpieczenie domków letniskowych z uwagi na wysoką szkodowość wynikającą z kradzieży w niektórych regionach jest ubezpieczeniem dosyć drogim i stanowi znaczne obciążenie finansowe. Zwykle w ramach tego ubezpieczenia można zrezygnować z ochrony na ryzyko kradzieży pozostawiając w jej ramach wyłącznie zdarzenia losowe co zdecydowanie wpłynie na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Odpowiedź na pytanie przygotował r.pr w BRU Aleksander Daszewski

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Można wykupić ubezpieczenie domku letniskowego.
Można wykupić ubezpieczenie domku letniskowego.

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama