Ubezpieczenie zamiast premii – pracodawcy szukają oszczędności w czasie pandemii
Aktualizacja: 01.07.2020
Z powodu pandemii pracodawcy zmieniają podejście do benefitów pozapłacowych i dodatków do pensji. Zauważalnie rośnie zainteresowanie grupowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Część przedsiębiorców kupując dodatkową ochronę lub rozszerzając dotychczasową, rekompensuje pracownikom inne ograniczenia. »
Emerytura i renta z KRUS - potrącenie zaliczki na podatek dochodowy i składki zdrowotnej w 2020 r.
Aktualizacja: 15.01.2020
KRUS podaje zasady potrącania zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2020 r. Podaje przykłady jak wyliczać potrącenia. »
Szkolna polisa a wypadek w domu
Aktualizacja: 16.09.2019
Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe. Wielu rodziców decyduje się jednak na jego wykupienie za pośrednictwem szkoły. Czy polisa szkolna zadziała, gdy do wypadku dojdzie podczas zabawy w domu? »
Sumy ubezpieczenia w szkolnych polisach grupowych są zbyt niskie
Aktualizacja: 06.09.2019
Zdaniem ekspertów Biura Rzecznika Finansowego sumy ubezpieczenia w szkolnych polisach grupowych są zbyt niskie. Warto pamiętać o tym, iż ubezpieczenia takie nie są obowiązkowe. »
Wysokość składki zdrowotnej w 2018 r.
Aktualizacja: 14.02.2018
Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował informację w sprawie najniższej podstawy wymiaru składki oraz kwoty składki na ubezpieczenie zdrowotne w 2018 r. dla niektórych grup ubezpieczonych. W 2018 składka ubezpieczenie zdrowotne nie może być niższa od kwoty 319,94 zł »
Zalegasz ze składkami na ubezpieczenie? ZUS radzi co robić
Aktualizacja: 10.01.2018
W dniu 1 stycznia 2018 r. weszły w życie nowe przepisy na skutek, według których ZUS w pierwszej kolejności będzie rozliczał najstarsze zaległości. Oznacza to, że nie opłacisz bieżących składek dopóki nie uregulujesz zaległości. ZUS radzi co robić w takiej sytuacji, aby nie utracić prawa do zasiłku w przypadku choroby lub macierzyństwa. »
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne
Aktualizacja: 16.10.2014
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w Polsce, które nie są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Jakie dokumenty należy przedstawić, by móc ubiegać się o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne? »
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne
Aktualizacja: 16.10.2014
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne obejmuje m.in.: pracowników, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, dzieci, studentów, uczniów, emerytów, rencistów, także bezrobotnych. Kiedy i na jakich zasadach osoba podlegająca obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu nabywa prawo do świadczeń? »
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - urlop 2014
Aktualizacja: 06.06.2014
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uprawnia do nieodpłatnego leczenia za granicą. Warto wyposażyć się w nią na zagraniczny wyjazd w trakcie urlopu 2014. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego można otrzymać bezpłatnie i "od ręki" w wojewódzkim oddziale NFZ. »
Problemy z ubezpieczeniem zdrowotnym w Niemczech
Aktualizacja: 13.11.2013
W Niemczech istnieją dwa podstawowe systemy ubezpieczeń zdrowotnych. Jest to system ustawowego ubezpieczenia zdrowotnego ( tzw. gesetzliche Krankenversicherung) i system prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego ( tzw. private Krankenversicherung). »
Aktualizacja: 13.11.2013
Nianie spełniające warunki do podlegania ubezpieczeniom społecznym podlegają również obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego, w okresie od dnia oznaczonego w umowie jako dzień rozpoczęcia jej wykonywania do dnia jej rozwiązania lub wygaśnięcia. »
Polisa zdrowotna a abonament medyczny
Aktualizacja: 13.11.2013
W Polsce coraz większą popularnością cieszy się prywatna opieka medyczna. Z tematem prywatnej opieki medycznej wiąże się pojęcie polisy zdrowotnej i abonamentu medycznego. W jaki sposób należy te pojęcia od siebie odróżnić? »
Na czym polega dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?
Aktualizacja: 13.11.2013
Osoby, które nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, a zatem nie przysługują im bezpłatne świadczenia medyczne z NFZ mogą przystąpić do takiego ubezpieczenia dobrowolnie. »
Potwierdzenie prawa do świadczeń zdrowotnych
Aktualizacja: 13.11.2013
Powszechny system ochrony zdrowia gwarantuje każdemu ubezpieczonemu prawo do bezpłatnych świadczeń, finansowanych ze środków publicznych. Swoje uprawnienia należy jednak potwierdzić. Jak? »
Ubezpieczenie zdrowotne studentów
Aktualizacja: 13.11.2013
Studenci do 26. roku życia są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym. Po tym czasie muszą zgłosić się do uczelni, która ma obowiązek ich ubezpieczyć. A kiedy wygasa ubezpieczenie absolwentów? »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie
Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »