REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa o prowadzenie rachunku bieżącego - WZÓR

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

Bank zobowiązuje się do otwarcia i prowadzenia rachunku bankowego bieżącego oraz do przechowywania jego środków pieniężnych i przeprowadzania rozliczeń pieniężnych na jego zlecenie.


UMOWA O PROWADZENIE RACHUNKU BIEŻĄCEGO

REKLAMA

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

Bankiem ................................................................................. z siedzibą w ............................ –  Oddział w .............................. przy ul. ............................................................... nr ..................., reprezentowanym przez:

..............................................  – ..............................................

............................................... – .............................................. zwanym dalej Bankiem,


a

Dalszy ciąg materiału pod wideo

............................................. z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ....................................... Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ............................,

reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwanym dalej Posiadaczem rachunku.


§ 1

1. Poprzez zawarcie niniejszej umowy Bank zobowiązuje się do otwarcia i prowadzenia rachunku bankowego bieżącego, zwanego w dalszej części umowy rachunkiem na rzecz Posiadacza rachunku oraz do przechowywania jego środków pieniężnych i przeprowadzania rozliczeń pieniężnych na jego zlecenie.

2. Rachunek prowadzony będzie w walucie polskiej.

§ 2

1. Szczegółowe zasady otwierania i prowadzenia przez Bank rachunku oraz dysponowania nim przez Posiadacza rachunku, zawiera „Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych”, stanowiący integralną część niniejszej umowy.

2. Poprzez podpisanie niniejszej umowy, posiadacz rachunku potwierdza, że otrzymał tekst Regulaminu, o którym mowa w ust. 3, oraz oświadcza, że się z nim zapoznał i zobowiązał się do jego przestrzegania.

§ 3

1. Bank zobowiązany jest do wykonywania dyspozycji Posiadacza rachunku, opatrzonej własnoręcznym podpisem zgodnym ze wzorem podpisu, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej umowy.

2. Dyspozycje, o których mowa w ust. 1, Bank zobowiązany jest wykonać nie później niż następnego dnia od dnia otrzymania dyspozycji – tylko w przypadku pełnego pokrycia środków na rachunku w przypadku pokrycia w udzielonym przez Bank kredycie.

3. Bank zobowiązany jest do wykonywania obowiązków, o których mowa w ust. 1, przy zachowaniu wymogów bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa.

4. Bank zastrzega sobie prawo pokrywania swoich należności (opłat i prowizji za wykonanie czynności bankowych) bez dyspozycji Posiadacza rachunku w pierwszej kolejności przed wszystkimi innymi płatnościami z wyjątkiem tytułów egzekucyjnych.

§ 4

Posiadacz rachunku zobowiązuje się zawiadomić Bank o otwarciu w innym banku rachunku bieżącego lub pomocniczego oraz o zmianie wszelkich danych stanowiących podstawę otwarcia rachunku.

§ 5

Bank realizuje wyłącznie dyspozycje Posiadacza rachunku podpisane przez osoby upoważnione do dysponowania środkami pieniężnymi wymienione w karcie wzorów podpisów stanowiącej integralną część niniejszej umowy.

§ 6

1. Środki na rachunku oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej, w wysokości obowiązującej dla rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, ogłaszanej przez Bank.

2. W dniu podpisania niniejszej umowy stopa oprocentowania, o której mowa w ust. 1 wynosi ...................% w skali roku.

3. Odsetki na rachunku kapitalizowane są w okresach miesięcznych.

§ 7

1. Za prowadzenie rachunku oraz za wykonywanie dyspozycji Posiadacza rachunku, a także za przesłanie wyciągów bankowych Bank pobiera prowizje i opłaty w wysokości określonej w „Tabeli opłat i prowizji Banku”, która stanowi integralną część umowy.

2. O wszelkich zmianach w tabeli opłat i prowizji Bank zobowiązuje się poinformować posiadacza rachunku pisemnie listem  wysłanym na 7 dni przed datą wejścia zmiany w życie.

3. Prowizje i opłaty Bank pobierać będzie z rachunku bezgotówkowo w ostatnim dniu miesiąca (dotyczy opłaty za prowadzenie rachunku) lub w dniu wykonania dyspozycji (w pozostałych przypadkach).

4. Posiadacz rachunku oświadcza, iż otrzymał tekst Tabeli, o której mowa w ust. 1, i przyjmuje ją do wiadomości.

§ 8

1. Bank sporządzać będzie wyciągi bankowe z uwzględnieniem aktualnego salda w okresach ........................................................

2. Posiadacz rachunku zobowiązuje się do odbierania wyciągów, o których mowa w ust.1 osobiście przez upoważnionych przedstawicieli w siedzibie Banku.

§ 9

W razie zmiany treści Regulaminu, o którym mowa w § 1 ust. 3 oraz „Tabeli opłat i prowizji”, o której mowa w § 7 ust. 1, Posiadacz rachunku  jest związany wprowadzonymi zmianami, o ile nie wypowie niniejszej umowy w ciągu .............. dni od daty doręczenia mu powiadomienia o zmianach.

§ 10

1. Umowa niniejsza zawarta została na czas nieoznaczony.

2. Umowa niniejsza może zostać rozwiązana za wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca następującego po miesiącu, w którym strona doręczyła drugiej stronie wypowiedzenie.

3. Bank może wypowiedzieć niniejszą umowę, tylko z ważnych przyczyn.

4. Z dniem rozwiązania umowy, następuje zamknięcie rachunku. W terminie ......... dni od tej daty, Posiadacz rachunku zobowiązany jest pobrać środki pozostałe na rachunku lub zadysponować nimi w inny sposób.

§ 11

1. W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie stosuje się „Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych” stanowiący integralną część niniejszej umowy oraz przepisy Prawa bankowego i Kodeksu cywilnego.

2. O zmianach w Regulaminie otwierania i prowadzenia rachunków bankowych oraz treści umowy Bank zawiadomi Posiadacza rachunku listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru.

§ 12

Niniejszą umowę zawarto na czas nieokreślony z możliwością ........................... - miesięcznego wypowiedzenia przez każdą ze stron umowy, przy czym Bank może wypowiedzieć umowę tylko z ważnych powodów.

§ 13

Wszelkie zmiany umowy, wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności, z wyjątkiem sytuacji, o której mowa w § 5 ust. 1.

§ 14

Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
                   Bank                             Posiadacz rachunku



Kwituję odbiór Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych.

Oświadczam, że zapoznałem się z jego treścią oraz zobowiązuję się do jego przestrzegania.


                                               ..........................................
                                                 Posiadacz rachunku

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o prowadzenie rachunku bieżącego

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Emerytura wyższa np. o 2800 zł. Setki emerytów poszło do sądów przeciwko ZUS. 30 ma już wyroki. Jeden prawomocny [Wyrok TK z 4 czerwca 2024 r.] (przeliczenie emerytur)

Emeryt wywalczył ponowne przeliczenie emerytury i podwyżkę o około 2800 zł miesięcznie. Tak znaczna podwyżka wynika z wyroku Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 14 marca 2025 r. sygn. akt VII U 1462/24. Wyrok w wykonaniu wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. Spór dotyczył ponownego przeliczenia emerytury niesłusznie pomniejszonej o korzyści z emerytury wcześniejszej.

Niepełnosprawni w pułapce systemu. Ekspert: To nie pomoc, to segregacja

Świadczenia dla niepełnosprawnych to gąszcz wykluczających się przepisów, który bardziej dzieli niż wspiera – uważa Piotr Figiel z fundacji Nowe Spojrzenie. W rozmowie z Infor.pl ekspert wskazuje, że obecne rozwiązania nie tylko nie odpowiadają na rzeczywiste potrzeby, ale też faworyzują wybrane grupy, pozostawiając resztę bez wsparcia. Tak się tworzy dyskryminacja.

Ekspertka BCC: Zakaz zawarcia umowy za mniejsze wynagrodzenie niż przewidziane w ogłoszeniu i zagrożenie karami jest niewłaściwym podejściem ustawodawcy

Przyjęta przez Sejm nowelizacja Kodeksu pracy, którą nakłada na pracodawców obowiązek przedstawienia w ogłoszeniach o pracę wysokości proponowanego wynagrodzenia. W ocenie ekspertek BCC, brak konsultacji społecznych tak ważnego projektu to poważny błąd.

Nowy sondaż prezydencki: Scenariusze drugiej tury – kto ma największe szanse? [SONDA]

Najnowszy sondaż Instytutu Pollster ujawnia aktualne preferencje Polaków tuż przed wyborami prezydenckimi. Kto zostanie nowym prezydentem RP? Co wydarzy się w drugiej turze?

REKLAMA

Uzdrowiskowa Karta Korzyści: co daje i dla kogo?

Wciąż niewiele osób wie, że można uzyskać spore zniżki i profity posiadając specjalną kartę. To właśnie: Uzdrowiskowa Karta Korzyści(UKK) daje różne przywileje i rabaty. Jak można dostać Uzdrowiskową Kartę Korzyści, komu przysługuje i co daje? Podpowiadamy.

Koniec ze spowiadaniem dzieci poniżej 18 roku życia, bo „żadna obca osoba dorosła nie ma prawa przesłuchiwać dziecka sam na sam, bez nadzoru opiekunów i psychologów”? Sprawą zajęła się komisja sejmowa

Trwa sezon Pierwszych Komunii Świętych w Kościele katolickim, a wraz z nim – wiele dzieci przystępuje do spowiedzi. W październiku 2024 r., do Sejmu została wniesiona petycja obywatelska, w której jej autorzy wnieśli o podjęcie przez Komisję inicjatywy ustawodawczej, której skutkiem byłoby wprowadzenie zakazu „spowiadania dzieci poniżej 18 roku życia w Kościele katolickim i innych kościołach, jeśli ją stosują”, ponieważ w ich ocenie – „żadna obca osoba dorosła nie ma prawa przesłuchiwać dziecka sam na sam, bez nadzoru opiekunów i psychologów”. Nie chodzi jednak wyłącznie o praktyki kościoła Katolickiego, ale wszystkich związków wyznaniowych, które stosują spowiedź indywidualną. Petycja ta, była przedmiotem obrad Komisji do Spraw Petycji w dniu 3 kwietnia br.

Od sprzedaży nieruchomości trzeba będzie zapłacić wyższy podatek. Wyrok NSA wywraca rynek nieruchomości i staje się nowym narzędziem do kontroli podatkowych w rękach fiskusa

Zakup mieszkań, remont przy niskim nakładzie finansowym, a następnie sprzedaż z zyskiem stanowi prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu lokalami mieszkalnymi – orzekł NSA w wyroku o sygn. II FSK 823/22. O zarobkowym charakterze takich działań świadczy również fakt braku osobistego użytkowania nieruchomości. To niekorzystne rozstrzygnięcie dla tzw. flipperów, którzy od teraz będą zobowiązani do odprowadzania wyższych podatków, oraz będą musieli zarejestrować swoją działalność.

Orzeczenie z ZUS. Co daje w 2025 roku i czego dotyczą zmiany planowane na rok 2026?

Jakie świadczenia może uzyskać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych osoba z niepełnosprawnościami? Jak wygląda orzecznictwo ZUS i co może się wkrótce zmienić? Prezentujemy najważniejsze informacje.

REKLAMA

Marek Woch – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na prezydenta 2025]

Marek Woch – czy należy do partii politycznej? Przedstawiamy program wyborczy kandydata na Prezydenta RP w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Jaki numer na karcie do głosowania ma Marek Woch? Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. i wyniki najnowszego sondażu.

Traktat polsko-francuski w Nancy podpisany. Przewiduje wzajemną pomoc w razie zagrożenia

Macron i Tusk podpisali traktat polsko-francuski w Nancy. Przewiduje m.in. wzajemną pomoc w razie zagrożenia, w tym pomoc militarną. Czy w razie zagrożenia Polski Francja byłaby w stanie zareagować w ciągu 30 dni?

REKLAMA