REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa leasingu finansowego - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa leasingu jest alternatywa dla kredytu. Pobierz bezpłatny wzór umowy leasingu finansowego.


UMOWA LEASINGU FINANSOWEGO

REKLAMA

zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:

......................................... z siedzibą w ....................................zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................,

reprezentowaną przez:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...........................................,

..........................................., zwaną dalej Leasingodawcą,


a

 

......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwaną dalej Leasingobiorcą.

§ 1

REKLAMA

1. Leasingodawca zobowiązuje się oddać Leasingobiorcy do używania i pobierania pożytków ............................................................ (zwaną dalej przedmiotem leasingu), Leasingobiorca natomiast zobowiązuje się płacić umówioną opłatę leasingową.

2. Leasingodawca oświadcza, iż w celu wykonania niniejszej umowy zakupił od ................................................. przedmiot leasingu i przekazuje go do używania Leasingobiorcy na czas określony do dnia ............................................................................

§ 2

1. Wartość przedmiotu umowy wynosi ........................................... (słownie: ....................................................................) złotych.

2. Przez cały czas trwania umowy przedmiot leasingu pozostanie własnością Leasingodawcy.

§ 3

1. Leasingobiorca oświadcza, że dokładnie zbadał stan techniczny przedmiotu leasingu i że nie wnosi co do niego żadnych uwag ani zastrzeżeń.

2. Wydanie przedmiotu leasingu następuje w terminie ................... od podpisania niniejszej umowy.

3. Jeżeli po wydaniu przedmiotu leasingu ujawnią się wady, których nie można było ustalić przy wydaniu, uniemożliwiające przewidziane w umowie używanie przedmiotu leasingu, Leasingodawca zobowiązany jest usunąć je niezwłocznie po zawiadomieniu przez Leasingobiorcę.

4. Wady, o których mowa w ust. 3, Leasingobiorca może usunąć na koszt Leasingodawcy.

5. Leasingodawca nie odpowiada za szkody powstałe u Leasingobiorcy na skutek wad przedmiotu leasingu.

§ 4

1. W dniu wydania przedmiotu leasingu Leasingodawca przekaże Leasingobiorcy dokumenty gwarancyjne dotyczące przedmiotu leasingu, otrzymane od gwaranta.

2. Zobowiązania gwaranta z tytułu udzielonej gwarancji Leasingobiorca zrealizuje we własnym zakresie.

3. Leasingobiorca jest zobowiązany dochodzić uprawnień z tytułu gwarancji w autoryzowanych stacjach, stosownie do warunków gwarancji.

4. Leasingobiorca zobowiązany jest informować Leasingodawcę o ujawnionych przedmiotach leasingu i o otrzymanych świadczeniach gwaranta.

5. Dochodzenie praw z tytułu gwarancji nie zwalnia Leasingobiorcy z dokonywania świadczeń ustalonych umową.

§ 5

Leasingodawca nie może na przedmiocie leasingu ustanawiać jakichkolwiek praw na rzecz osób trzecich oraz przelewać swoich praw wynikających z umowy na osoby trzecie.

§ 6

1. Należność za korzystanie z przedmiotu umowy Leasingobiorca będzie uiszczał w postaci rat kapitałowych i opłat dodatkowych.

REKLAMA

2. Rata kapitałowa jest to część wartości przedmiotu umowy, określonej w § 2 ust. 1, którą otrzymuje się dzieląc tę wartość przez liczbę ..................... Rata kapitałowa wynosi więc ......................... (słownie: ....................................................................) złotych.

3. Opłaty dodatkowe oblicza się przy zastosowaniu aktualnej stopy oprocentowania kredytu ............................................ NBP. Podstawę naliczania tych opłat stanowi wartość netto przedmiotu umowy, tj. ta część wartości określonej w § 2 ust. 1, która nie została spłacona w formie rat kapitałowych.

4. Raty kapitałowe wraz z opłatą dodatkową płatne są w okresach rocznych, w terminie 30 dni po upływie każdego roku używania przedmiotu umowy.

§ 7

1. Leasingobiorca zobowiązuje się do uiszczania opłat leasingowych w wysokości ................................................ miesięcznie z góry, do dnia ......................... każdego miesiąca, począwszy od miesiąca w którym nastąpiło przekazanie – wydanie przedmiotu leasingu.

2. W przypadkach opóźnienia w zapłacie opłaty leasingowej Leasingobiorca jest zobowiązany do zapłaty odsetek ustawowych zwłoki za opóźnienie w zapłacie.

3. Wysokość opłaty leasingowej jest waloryzowana w okresach kwartalnych, proporcjonalnie do wskaźnika inflacji ogłaszanego przez GUS.

§ 8

1. Wszelkie należności z tytułu niniejszej umowy Leasingobiorca wpłacał będzie na konto bankowe Leasingodawcy nr ..................

2. Jako zabezpieczenie wszelkich należności Leasingobiorcy względem Leasingodawcy powstałych z tytułu niniejszej umowy, w szczególności zaś raty kapitałowej, Leasingobiorca składa w dniu zawarcia niniejszej umowy weksel in blanco z własnego wystawienia, bez protestu, awalowany przez .......... poręczycieli oraz „deklarację wekslową” podpisaną przez Leasingobiorcę oraz wszystkich poręczycieli.

3. Leasingodawca ma prawo wypełnić weksel w każdym czasie na sumę odpowiadającą wysokości wszelkich należności powstałych z tytułu niniejszej umowy wraz z odsetkami oraz kosztami. Może on również weksel domicylować.

4. O wypełnieniu weksla i jego ewentualnym domicylowaniu Leasingodawca powinien zawiadomić wystawcę listem poleconym wysłanym najpóźniej na 7 dni przed terminem płatności weksla.

§ 9

1. Leasingobiorca jest zobowiązany do ponoszenia wszelkich kosztów związanych z przedmiotem umowy. W szczególności Leasingobiorca jest zobowiązany pokrywać wszelkie opłaty, podatki i inne należności związane z umową leasingu.

2. W czasie trwania niniejszej umowy Leasingobiorca zobowiązany jest do używania przedmiotu leasingu zgodnie z zasadami eksploatacji urządzeń tego typu oraz w sposób zgodny z instrukcją użytkowania przedmiotu leasingu. W szczególności Leasingobiorca obowiązany jest zachowywać przedmiot umowy w stanie technicznym zdatnym do użytku, wynikającym z jego przeznaczenia i prawidłowej eksploatacji.

§ 10

1. Leasingobiorca obowiązany jest ubezpieczyć przedmiot leasingu na własny koszt. Obowiązek ten powinien zostać spełniony najpóźniej w terminie 7 dni od dnia odbioru przedmiotu leasingu.

2. W przypadku gdy przedmiot umowy nie został ubezpieczony w terminie i w zakresie ustalonym w ust. 1, Leasingodawca ma prawo ubezpieczyć przedmiot umowy na koszt Leasingobiorcy.

§ 11

1. W przypadku rozwiązania umowy leasingu Leasingobiorca zobowiązuje się zwrócić przedmiot leasingu w stanie niepogorszonym, wynikającym z zasad prawidłowej eksploatacji.

2. Leasingodawca zastrzega sobie prawo kontrolowania w czasie trwania umowy, stanu przedmiotu leasingu i sposobu jego eksploatacji.

§ 12

1. Umowa wygasa w przypadku utraty, zniszczenia lub uszkodzenia przedmiotu leasingu z przyczyn leżących po stronie Leasingobiorcy albo na skutek siły wyższej.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, Leasingobiorca jest zobowiązany zapłacić Leasingodawcy raty kapitałowe i opłaty dodatkowe do końca okresu, na który została zawarta umowa. Ponadto Leasingobiorca zobowiązany jest zwrócić Leasingodawcy przedmiot leasingu lub jego wartość.

§ 13

Leasingobiorca ma prawo z ważnych przyczyn rozwiązać umowę bez wypowiedzenia, ale ponosi w tym przypadku konsekwencje przewidziane w § 12 ust. 2

§ 14

Z upływem terminu na który została zawarta umowa Leasingobiorca zwróci Leasingodawcy przedmiot leasingu.

§ 15

Leasingobiorcy nie przysługuje zwrot wpłaconych należności (rat kapitałowych i opłat dodatkowych) w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy.

§ 16

Strony ustalają następujące kary umowne:

1) za niewydanie przedmiotu leasingu przez Leasingodawcę w terminie umownym – ........... % za każdy dzień zwłoki,

2) za niezwrócenie przedmiotu leasingu przez Leasingobiorcę w terminie wynikającym z umowy – ............. % za każdy dzień zwłoki.

§ 17

Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 18

W kwestiach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 19

Spory mogące wyniknąć między stronami w związku z realizacją niniejszej umowy rozstrzygać będzie sąd ......................................

§ 20

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
           Leasingodawca                         Leasingobiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa leasingu finansowego

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe prawo planistyczne 2026: Co oznacza dla właścicieli gruntów rolnych? Ekspert wyjaśnia

Najistotniejszą zmianą wydaje się fakt, iż „dla właścicieli gruntów rolnych tych najlepszych klas bonitacyjnych, położonych poza granicami miast zasadniczo do czasu uchwalenia planu ogólnego nie będzie możliwe uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, a więc i faktyczne odrolnienie nieruchomości.” – mówi Barbara Pancer w wywiadzie z ekspertem INFOR, [Radca prawny, local partner w warszawskiej praktyce nieruchomości kancelarii Greenberg Traurig].

Wielka zmiana w polskiej polityce! Premier Donald Tusk ogłosił nowy rząd: mniej ministrów, więcej odpowiedzialności, nowa jakość zarządzania państwem

„Porządek, bezpieczeństwo i przyszłość” – to trzy filary, które mają kierować nowym gabinetem Donalda Tuska. Premier ogłosił zmniejszenie liczby ministrów konstytucyjnych z 26 do 21, utworzenie nowych superministerstw, powołanie kontrolingu pracy ministrów i całkowicie nowe podejście do energetyki, finansów i relacji międzynarodowych.

Niższa renta: dla jednych tak a dla drugich nie. RPO interweniuje

Niższa renta: dla jednych tak a dla drugich nie. RPO interweniuje - dlaczego? Chodzi o osiemnaste urodziny i rentę rodzinną. Mówi się, że 18-stka to symboliczny próg dorosłości, czas nowych praw, ale też i obowiązków. Chociaż dla większości młodych ludzi to radosny moment, to istnieje jednak grupa, dla której ten dzień, zamiast otwierać nowe możliwości, przynosi pewne bolesne finansowe rozczarowanie. Chodzi o rentę rodzinną, która dla niektórych nie jest już tak wysoka, jak przed ukończeniem 18. roku życia.

Rewolucja technologiczna bez kobiet? Sztuczna inteligencja może pogłębić nierówności

Rewolucja technologiczna bez kobiet? Sztuczna inteligencja może pogłębić nierówności, chociaż sektor sztucznej inteligencji woła o nowych specjalistów, ale kobiet wciąż jest w nim jak na lekarstwo. Choć to one częściej niż mężczyźni kończą studia wyższe, rzadziej wybierają karierę w branży technologicznej. Jaki będzie miało to wpływ na sytuację kobiet na rynku pracy?

REKLAMA

Koniec z ulgami na dzieci. Rodzice lawinowo tracą wsparcie: paradoksalnie za sprawą dzieci i wzrostu płac

Koniec z ulgami na dzieci. Rodzice lawinowo tracą wsparcie: paradoksalnie za sprawą dzieci i wzrostu płac. Jak to możliwe? A no tak, że dzieci często dorabiają w wakacje a ich zarobki mają wpływ na sytuację finansową rodziców i przekroczenie pewnych progów podatkowych, które wpływają na utratę różnych ulg.

Rekonstrukcja rządu. 23 lipca 2025 r. premier przedstawi nową Radę Ministrów

Premier ogłosi skład nowej Rady Ministrów w środę o godz. 10:00. Zgodnie z deklaracjami rządu celem rekonstrukcji ma być efektywniejsza i skuteczniejsza praca Rady Ministrów.

Hołownia chce badać posłów alkomatem. Projekt ustawy po incydentach w Sejmie

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przygotował projekt ustawy, który umożliwi marszałkowi zlecenie badania alkomatem posła podejrzewanego o nietrzeźwość w czasie obrad. "Kończymy tolerowanie pijanych posłów" – zapowiedział. Projekt ma być odpowiedzią na incydenty, do których dochodziło już kilkukrotnie.

Jak wspierać naukę i zaangażowanie pracowników?

Dla 70 proc. pracowników z pokolenia Z cotygodniowe zdobywanie nowych umiejętności jest jednym z podstawowych oczekiwań wobec pracodawcy. Młode pokolenie coraz częściej poszukuje w pracy sensu, wyzwań i realnych możliwości rozwoju. Dlatego firmy oferują coraz więcej różnorodnych inicjatyw wspierających naukę i zaangażowanie.

REKLAMA

Szybciej, łatwiej, taniej: rozwód pozasądowy. Opinia RPO do projektu

Szybciej, łatwiej, taniej: rozwody pozasądowe. Być może tak - jest projekt, a RPO właśnie wydał o nim opinię. Główne założenie jest takie, że ma dojść do stworzenia alternatywnej, szybszej i mniej sformalizowanej ścieżki do rozwiązania małżeństwa, omijającej sale sądowe. Ma to być odpowiedź na potrzeby tych par, które rozstają się w pełnej zgodzie i nie chcą przechodzić przez często długotrwały i stresujący proces sądowy. A wszystko to za sprawą projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (nr UDER24, wersja z 17 czerwca 2025 r.).

Od 1 września przedszkola będą otwarte do 20:00. Pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

To dobra wiadomość dla rodziców pracujących na zmiany albo wracających późno z pracy. Od 1 września miejskie przedszkola w Sosnowcu będą czynne aż do godziny 20:00 – zapowiada Damian Żurawski, przewodniczący Komisji Oświaty w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu.

REKLAMA