reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowa kupno-sprzedaż > Umowa sprzedaży motocykla na raty - WZÓR UMOWY

Umowa sprzedaży motocykla na raty - WZÓR UMOWY

Pobierz umowę sprzedaży motocykla na raty. Umowa sprzedaży to jedna z najczęściej zawieranych umów. Na piśmie zawieramy tylko bardzo ważne umowy sprzedaży. Zapłata może być rozłożona na raty.


Umowa sprzedaży motocykla

zawarta w dniu ……………  (data zawarcia umowy) w ……………………….. (miejsce zawarcia umowy)

pomiędzy:

……………………………… (imię i nazwisko sprzedawcy) synem/ córką ……………… (imiona rodziców) zamieszkałym w …………………… (miejscowość, ulica, numer domu, numer mieszkania) legitymującym się dowodem osobistym …………….……….. (seria i numer dowodu osobistego) zwanym SPRZEDAWCĄ

a

……………………………… (imię i nazwisko sprzedawcy) synem/ córką ……………… (imiona rodziców) zamieszkałym w …………………… (miejscowość, ulica, numer domu, numer mieszkania) legitymującym się dowodem osobistym …………….……….. (seria i numer dowodu osobistego) zwanym dalej KUPUJĄCYM


§ 1 Przedmiot umowy

1.      Sprzedawca oświadcza, że jest wyłącznym właścicielem motoru ……………………………… (marka, kolor, rocznik, numer rejestracyjny, nr silnika, przebieg itp. ).

2.      Sprzedawca oświadcza, że opisany w punkcie 1 motor jest w pełni sprawny i określa jego stan techniczny jako dobry.

3.      Sprzedawca oświadcza ponadto, że opisany w pkt 1 motor jest wolny od jakichkolwiek wad prawnych, w tym wszelkich praw osób trzecich i jakichkolwiek innych obciążeń i zabezpieczeń.

§ 2 Oświadczenie Kupującego

1.      Kupujący oświadcza, że motor określony w pkt 1 § 1 niniejszej umowy widział, a także dokonał jego przeglądu technicznego osobiście i w autoryzowanym warsztacie.

2.      Kupujący oświadcza ponadto, że nie wnosi jakichkolwiek zastrzeżeń zarówno co do stanu technicznego motoru, jego właściwości, jego wszystkich parametrów, jak i także jego wyglądu.

§ 3 Cena i sposób jej zapłaty

1.      Sprzedawca sprzedaje, a Kupujący kupuje motocykl opisany w § 1 pkt 1 za cenę ……. (cena) zł.

2.      Cena będzie płatna w …… (ilość rat) miesięcznych ratach płatnych do ……….. (data zapłaty) każdego miesiąca w gotówce do rak Sprzedawcy.

3.      Potwierdzeniem uiszczenia ceny będzie pokwitowanie. Z tytułu niezapłaconej w terminie raty naliczane będą odsetki umowne w wysokości …….... (wysokość odsetek) proc. w skali roku.

§ 4 Wydanie przedmiotu umowy

1.      Wydanie motocykla nastąpi niezwłocznie po podpisaniu niniejszej umowy.

2.      Wraz z wydaniem przedmiotu umowy Sprzedawca przekaże Kupującemu wszelkie posiadane przez niego rzeczy służące do korzystania z motoru w tym dwa komplety kluczyków. Sprzedawca wyda także Kupującemu niezbędne dokumenty związane z motocyklem, w tym dowód rejestracyjny, instrukcję obsługi oraz wykaz autoryzowanych stacji i serwisów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Biernacki

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama