REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa agencyjna - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa agencyjna jest używana w warunkach działalności gospodarczej. Na jej podstawie Agent podejmuje działalność w imieniu zlecającego przedsiębiorcy. Agent pośredniczy przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa agencyjna

REKLAMA


UMOWA AGENCYJNA

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

1. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Zleceniodawcą, reprezentowanym przez:

...........................................,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...........................................,


oraz

2. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Agentem, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


o następującej treści:

§ 1

1. Zleceniodawca powierza Agentowi prowadzenie w jego imieniu i na jego rzecz działalności polegającej na stałym pośredniczeniu w zawieraniu umów dostaw i sprzedaży z odbiorcami inwestycyjnymi.

2. Agent wykonuje również na rzecz Zleceniodawcy usługi dodatkowe polegające na promowaniu towarów Zleceniodawcy z wykorzystaniem dostarczonych przez Zleceniodawcę materiałów reklamowych.

3. Odbiorcami inwestycyjnymi, zwanymi dalej odbiorcami lub klientami są odbiorcy zamawiający towar Zleceniodawcy wyłącznie w celu wykorzystania w ramach prowadzonych inwestycji budowlanych.

4. Usługi świadczone przez Agenta będą wykonywane wyłącznie wobec klientów, z którymi Zleceniodawca nie miał wcześniej kontaktów handlowych.

5. W ramach niniejszej umowy Agent nie jest umocowany do zawierania umów z klientami inwestycyjnymi w imieniu Zleceniodawcy.

§ 2

Agent jest zobowiązany do:

1) stałego pośredniczenia w zawieraniu umów, o których mowa w § 1, z odbiorcami inwestycyjnymi poprzez:

a) informowanie odbiorców o warunkach koniecznych do zawarcia umowy, w szczególności w zakresie warunków płatności, zabezpieczeniach należności, cenach towarów znajdujących się w ofercie Zleceniodawcy (według cen z cennika sprzedaży), warunkach zamawiania towarów Zleceniodawcy, realizacji zamówień, warunkach przechowywania towarów Zleceniodawcy,

b) udzielenie potencjalnym odbiorcom wyczerpującej informacji o towarach Zleceniodawcy z wykorzystaniem materiałów reklamowych dostarczonych Agentowi przez Zleceniodawcę,

c) organizowanie spotkań handlowych (negocjacyjnych) z potencjalnymi odbiorcami oraz uczestniczeniu w spotkaniach Zleceniodawcy i odbiorcy,

d) informowanie Zleceniodawcy o prowadzonych rozmowach z potencjalnymi odbiorcami, terminach spotkań oraz warunkach ewentualnej współpracy Zleceniodawcy z odbiorcą bez zbędnej zwłoki,

2) rozpowszechniania materiałów reklamujących produkty Zleceniodawcy i prezentowania towarów Zleceniodawcy.

§ 3

Zgodnie z przedmiotem niniejszej umowy Zleceniodawca zobowiązany jest do:

1) wyposażenia Agenta w niezbędne materiały reklamowe i informacyjne związane z produkowanymi przez Zleceniodawcę towarami i przekazania Agentowi aktualnego cennika sprzedaży,

2) składania wskazanym przez Agenta potencjalnym odbiorcom ofert handlowych zgodnych z wynegocjowanymi przez Agenta cenami.

§ 4

Każda ze stron jest zobowiązana do zachowania lojalności i uczciwości kupieckiej wobec drugiej strony.

§ 5

Za pośrednictwo handlowe Agentowi przysługuje prowizja w wysokości .… % od wartości netto transakcji zrealizowanej za pośrednictwem Agenta według cennika sprzedaży Zleceniodawcy, jeżeli wszystkie należności zostały przez odbiorcę zapłacone.


§ 6

1. Zleceniodawca wypłaci prowizję po przedstawieniu faktury za miesięczne okresy rozliczeniowe.

2. Wypłata należnej Agentowi prowizji realizowana będzie przelewem na rachunek Agenta, ulokowany w ........................................, numer rachunku ...................................... w terminie trzydziestu dni od daty przedstawienia faktury.

3. Datą zapłaty prowizji będzie data złożenia przez Zleceniodawcę polecenia przelewu w banku.

§ 7

1. Zleceniodawca może dokonać zmiany cennika sprzedaży, informując Agenta o zmianie na co najmniej ....... tygodnie  wcześniej.

2. Wszystkie ustalenia dotyczące cen, o których Agent poinformował klientów przed zmianą cennika sprzedaży zostaną zrealizowane według cennika obowiązującego poprzednio.

§ 8

REKLAMA

1. Umowa niniejsza wchodzi w życie w dniu jej podpisania i obowiązuje do dnia ..................... Czas obowiązywania umowy przedłuża się na okres kolejnych ................ miesięcy pod warunkiem, że żadna ze stron nie powiadomi drugiej strony o zamiarze jej rozwiązania. Powiadomienie powinno zostać dokonane w formie pisemnej pod rygorem bezskuteczności co najmniej na siedem dni przed upływem terminu obowiązywania umowy.

2. Niniejsza umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z zachowaniem siedmiodniowego terminu wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać dokonane w formie pisemnej, listem poleconym na adres drugiej strony pod rygorem bezskuteczności.

3. W przypadku wypowiedzenia umowy przez Agenta jest on zobowiązany do zakończenia prowadzonych rozmów i negocjacji handlowych. Obowiązek ten obejmuje również uczestnictwo w zorganizowanych przed dokonanym wypowiedzeniem przez Agenta spotkaniach Zleceniodawcy z potencjalnymi odbiorcami. W okresie wypowiedzenia Agent nie ma prawa ani obowiązku prowadzenia rozmów i negocjacji z nowymi odbiorcami, jak również świadczenia usług dodatkowych, o których mowa w § 1 ust. 2 umowy. Za pośredniczenie w rozmowach handlowych okresie wypowiedzenia Agentowi przysługuje prowizja na zasadach określonych w § 5 umowy.

§ 9

Wszelkie zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10

W zakresie nieuregulowanym stosuje się przepisy polskiego Kodeksu cywilnego.

§ 11

Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy strony rozstrzygać będą w sposób polubowny. W przypadku braku możliwości polubownego rozstrzygnięcia sporu właściwym dla jego rozpatrzenia będzie sąd siedziby Zleceniodawcy.

§ 12

Niniejsza umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
             Zleceniodawca                      Agent

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa agencyjna

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W 2025 r. kolejna waloryzacja progów dochodowych w świadczeniach z ZUS

Od 1 marca 2024 r. kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wynosi 2419,33 zł, w 2025 r. zostanie zwaloryzowane. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, iż próg dochodowy dla tzw. świadczenia 500 plus nie zostanie w najbliższym czasie zniesiony. 

Renta wdowia: od kiedy i dla kogo 2024, czy będzie działała wstecz

W piątek, 26 lipca komisja rozpatrzyła poprawki zgłoszone w drugim czytaniu do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Chodzi o wprowadzenie tzw. renty wdowiej.

Czy renta wdowia weszła już w życie?

Przepisy wprowadzające instytucję renty wdowiej nie weszły jeszcze w życie. Ustawa została uchwalona przez Sejm w piątek 26 lipca, jednak to nie koniec prac legislacyjnych. Nowelizacją zajmie się teraz Senat. Co już wiemy o rencie wdowiej? Jakie rozwiązania zaproponował rząd i kiedy miałyby wejść w życie?

Zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie dotyczące informatorów

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Chodzi o informatory zawierające przykładowe zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025 r.

REKLAMA

Emerytury stażowe w lipcu? OPZZ informuje co się dzieje z projektem

Na piątek, 26 lipca 2024 r. na godzinę 12:15 zaplanowane jest posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która zajmie się kwestią emerytur stażowych. Jest to odpowiedź na wniosek OPZZ przypominający o projekcie ustawy OPZZ i Lewicy dotyczący emerytur stażowych.

2520 zł dodatku dopełniającego do renty socjalnej, ale nie dla wszystkich

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Zakłada on wypłatę dodatku dopełniającego osobom uprawnionym do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji. Od kiedy będzie przysługiwał nowy dodatek?

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności. Co zadecydował Senat?

Senat obradował nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy mają przedłużyć maksymalnie o 6 miesięcy ważność orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności, które wygasają 30 września 2024 r.

Renta wdowia: Będą dalsze prace – projekt został skierowany do komisji sejmowej

W czwartek, 25 lipca 2024 r., podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby zadeklarowały chęć dalszej pracy nad projektem w sprawie renty wdowiej. Regulacja została skierowana do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej posiedzenie zaplanowano na piątek, 26 lipca.

REKLAMA

Lista organizacji mających prawo do otrzymania 1,5% podatku rolnego. Wnioski w wpis do końca roku

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 31 grudnia 2024 r. można składać wnioski o wpis na listę podmiotów uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku rolnego za bieżący rok.

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek do 15 września

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek trzeba złożyć do 15 września. W czasie obozu mają się odbywać co najmniej 2 godziny zajęć sportowych dziennie, wewnętrzne zawody, turnieje i wycieczki.

REKLAMA