reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowy w firmie > Umowa agencyjna - WZÓR UMOWY

Umowa agencyjna - WZÓR UMOWY

Umowa agencyjna jest używana w warunkach działalności gospodarczej. Na jej podstawie Agent podejmuje działalność w imieniu zlecającego przedsiębiorcy. Agent pośredniczy przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa agencyjna


UMOWA AGENCYJNA

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

1. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Zleceniodawcą, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


oraz

2. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Agentem, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


o następującej treści:

§ 1

1. Zleceniodawca powierza Agentowi prowadzenie w jego imieniu i na jego rzecz działalności polegającej na stałym pośredniczeniu w zawieraniu umów dostaw i sprzedaży z odbiorcami inwestycyjnymi.

2. Agent wykonuje również na rzecz Zleceniodawcy usługi dodatkowe polegające na promowaniu towarów Zleceniodawcy z wykorzystaniem dostarczonych przez Zleceniodawcę materiałów reklamowych.

3. Odbiorcami inwestycyjnymi, zwanymi dalej odbiorcami lub klientami są odbiorcy zamawiający towar Zleceniodawcy wyłącznie w celu wykorzystania w ramach prowadzonych inwestycji budowlanych.

4. Usługi świadczone przez Agenta będą wykonywane wyłącznie wobec klientów, z którymi Zleceniodawca nie miał wcześniej kontaktów handlowych.

5. W ramach niniejszej umowy Agent nie jest umocowany do zawierania umów z klientami inwestycyjnymi w imieniu Zleceniodawcy.

§ 2

Agent jest zobowiązany do:

1) stałego pośredniczenia w zawieraniu umów, o których mowa w § 1, z odbiorcami inwestycyjnymi poprzez:

a) informowanie odbiorców o warunkach koniecznych do zawarcia umowy, w szczególności w zakresie warunków płatności, zabezpieczeniach należności, cenach towarów znajdujących się w ofercie Zleceniodawcy (według cen z cennika sprzedaży), warunkach zamawiania towarów Zleceniodawcy, realizacji zamówień, warunkach przechowywania towarów Zleceniodawcy,

b) udzielenie potencjalnym odbiorcom wyczerpującej informacji o towarach Zleceniodawcy z wykorzystaniem materiałów reklamowych dostarczonych Agentowi przez Zleceniodawcę,

c) organizowanie spotkań handlowych (negocjacyjnych) z potencjalnymi odbiorcami oraz uczestniczeniu w spotkaniach Zleceniodawcy i odbiorcy,

d) informowanie Zleceniodawcy o prowadzonych rozmowach z potencjalnymi odbiorcami, terminach spotkań oraz warunkach ewentualnej współpracy Zleceniodawcy z odbiorcą bez zbędnej zwłoki,

2) rozpowszechniania materiałów reklamujących produkty Zleceniodawcy i prezentowania towarów Zleceniodawcy.

§ 3

Zgodnie z przedmiotem niniejszej umowy Zleceniodawca zobowiązany jest do:

1) wyposażenia Agenta w niezbędne materiały reklamowe i informacyjne związane z produkowanymi przez Zleceniodawcę towarami i przekazania Agentowi aktualnego cennika sprzedaży,

2) składania wskazanym przez Agenta potencjalnym odbiorcom ofert handlowych zgodnych z wynegocjowanymi przez Agenta cenami.

§ 4

Każda ze stron jest zobowiązana do zachowania lojalności i uczciwości kupieckiej wobec drugiej strony.

§ 5

Za pośrednictwo handlowe Agentowi przysługuje prowizja w wysokości .… % od wartości netto transakcji zrealizowanej za pośrednictwem Agenta według cennika sprzedaży Zleceniodawcy, jeżeli wszystkie należności zostały przez odbiorcę zapłacone.

reklama

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama