REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa agencyjna - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa agencyjna jest używana w warunkach działalności gospodarczej. Na jej podstawie Agent podejmuje działalność w imieniu zlecającego przedsiębiorcy. Agent pośredniczy przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie przedsiębiorcy albo do zawierania ich w jego imieniu.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa agencyjna

REKLAMA


UMOWA AGENCYJNA

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

1. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Zleceniodawcą, reprezentowanym przez:

...........................................,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...........................................,


oraz

2. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Agentem, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


o następującej treści:

§ 1

1. Zleceniodawca powierza Agentowi prowadzenie w jego imieniu i na jego rzecz działalności polegającej na stałym pośredniczeniu w zawieraniu umów dostaw i sprzedaży z odbiorcami inwestycyjnymi.

2. Agent wykonuje również na rzecz Zleceniodawcy usługi dodatkowe polegające na promowaniu towarów Zleceniodawcy z wykorzystaniem dostarczonych przez Zleceniodawcę materiałów reklamowych.

3. Odbiorcami inwestycyjnymi, zwanymi dalej odbiorcami lub klientami są odbiorcy zamawiający towar Zleceniodawcy wyłącznie w celu wykorzystania w ramach prowadzonych inwestycji budowlanych.

4. Usługi świadczone przez Agenta będą wykonywane wyłącznie wobec klientów, z którymi Zleceniodawca nie miał wcześniej kontaktów handlowych.

5. W ramach niniejszej umowy Agent nie jest umocowany do zawierania umów z klientami inwestycyjnymi w imieniu Zleceniodawcy.

§ 2

Agent jest zobowiązany do:

1) stałego pośredniczenia w zawieraniu umów, o których mowa w § 1, z odbiorcami inwestycyjnymi poprzez:

a) informowanie odbiorców o warunkach koniecznych do zawarcia umowy, w szczególności w zakresie warunków płatności, zabezpieczeniach należności, cenach towarów znajdujących się w ofercie Zleceniodawcy (według cen z cennika sprzedaży), warunkach zamawiania towarów Zleceniodawcy, realizacji zamówień, warunkach przechowywania towarów Zleceniodawcy,

b) udzielenie potencjalnym odbiorcom wyczerpującej informacji o towarach Zleceniodawcy z wykorzystaniem materiałów reklamowych dostarczonych Agentowi przez Zleceniodawcę,

c) organizowanie spotkań handlowych (negocjacyjnych) z potencjalnymi odbiorcami oraz uczestniczeniu w spotkaniach Zleceniodawcy i odbiorcy,

d) informowanie Zleceniodawcy o prowadzonych rozmowach z potencjalnymi odbiorcami, terminach spotkań oraz warunkach ewentualnej współpracy Zleceniodawcy z odbiorcą bez zbędnej zwłoki,

2) rozpowszechniania materiałów reklamujących produkty Zleceniodawcy i prezentowania towarów Zleceniodawcy.

§ 3

Zgodnie z przedmiotem niniejszej umowy Zleceniodawca zobowiązany jest do:

1) wyposażenia Agenta w niezbędne materiały reklamowe i informacyjne związane z produkowanymi przez Zleceniodawcę towarami i przekazania Agentowi aktualnego cennika sprzedaży,

2) składania wskazanym przez Agenta potencjalnym odbiorcom ofert handlowych zgodnych z wynegocjowanymi przez Agenta cenami.

§ 4

Każda ze stron jest zobowiązana do zachowania lojalności i uczciwości kupieckiej wobec drugiej strony.

§ 5

Za pośrednictwo handlowe Agentowi przysługuje prowizja w wysokości .… % od wartości netto transakcji zrealizowanej za pośrednictwem Agenta według cennika sprzedaży Zleceniodawcy, jeżeli wszystkie należności zostały przez odbiorcę zapłacone.


§ 6

1. Zleceniodawca wypłaci prowizję po przedstawieniu faktury za miesięczne okresy rozliczeniowe.

2. Wypłata należnej Agentowi prowizji realizowana będzie przelewem na rachunek Agenta, ulokowany w ........................................, numer rachunku ...................................... w terminie trzydziestu dni od daty przedstawienia faktury.

3. Datą zapłaty prowizji będzie data złożenia przez Zleceniodawcę polecenia przelewu w banku.

§ 7

1. Zleceniodawca może dokonać zmiany cennika sprzedaży, informując Agenta o zmianie na co najmniej ....... tygodnie  wcześniej.

2. Wszystkie ustalenia dotyczące cen, o których Agent poinformował klientów przed zmianą cennika sprzedaży zostaną zrealizowane według cennika obowiązującego poprzednio.

§ 8

REKLAMA

1. Umowa niniejsza wchodzi w życie w dniu jej podpisania i obowiązuje do dnia ..................... Czas obowiązywania umowy przedłuża się na okres kolejnych ................ miesięcy pod warunkiem, że żadna ze stron nie powiadomi drugiej strony o zamiarze jej rozwiązania. Powiadomienie powinno zostać dokonane w formie pisemnej pod rygorem bezskuteczności co najmniej na siedem dni przed upływem terminu obowiązywania umowy.

2. Niniejsza umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z zachowaniem siedmiodniowego terminu wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać dokonane w formie pisemnej, listem poleconym na adres drugiej strony pod rygorem bezskuteczności.

3. W przypadku wypowiedzenia umowy przez Agenta jest on zobowiązany do zakończenia prowadzonych rozmów i negocjacji handlowych. Obowiązek ten obejmuje również uczestnictwo w zorganizowanych przed dokonanym wypowiedzeniem przez Agenta spotkaniach Zleceniodawcy z potencjalnymi odbiorcami. W okresie wypowiedzenia Agent nie ma prawa ani obowiązku prowadzenia rozmów i negocjacji z nowymi odbiorcami, jak również świadczenia usług dodatkowych, o których mowa w § 1 ust. 2 umowy. Za pośredniczenie w rozmowach handlowych okresie wypowiedzenia Agentowi przysługuje prowizja na zasadach określonych w § 5 umowy.

§ 9

Wszelkie zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10

W zakresie nieuregulowanym stosuje się przepisy polskiego Kodeksu cywilnego.

§ 11

Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy strony rozstrzygać będą w sposób polubowny. W przypadku braku możliwości polubownego rozstrzygnięcia sporu właściwym dla jego rozpatrzenia będzie sąd siedziby Zleceniodawcy.

§ 12

Niniejsza umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
             Zleceniodawca                      Agent

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa agencyjna

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W 2025 r. ZUS też zwróci nadpłatę składki zdrowotnej. Warunek to złożenie wniosku do 20 maja 2025 r.

Zbliża się ważny termin dla przedsiębiorców – 20 maja 2025 r. to ostatni dzień na rozliczenie składki zdrowotnej za 2024 rok. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i płacisz składki na ubezpieczenie zdrowotne, musisz uwzględnić to rozliczenie w dokumentach za kwiecień.

Wybory papieża: 135 kardynałów wybierze następcę papieża Franciszka. Jak przebiega konklawe?

135 kardynałów wybierze nowego papieża. Tak jak w 2013 r. Jak przebiega konklawe? Opowiada kardynał Rainer Maria Woelki, który uczestniczył w wyborze papieża Franciszka.

Czy była żona dziedziczy po byłym mężu i na odwrót?

Jak rozwód wpływa na dziedziczenie po byłym małżonku? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy mamy do czynienia z dziedziczeniem testamentowym, czy też ustawowym. Oto ważne przepisy!

Tysiąclecie Korony Polskiej: Warszawa, program na niedzielę, 27 kwietnia 2025 r.

Obchody Tysiąclecia Korony Polskiej już w niedzielę, 27 kwietnia 2025 r. Warszawa stanie się centrum ogólnopolskich obchodów tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. W programie wyjątkowe wydarzenie o charakterze historyczno-kulturowym, na które wstęp będzie całkowicie bezpłatny. Czeka nas dzień pełen emocji, edukacji, zabawy i dumy narodowej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

REKLAMA

Dodatek do renty: Przecież niepełnosprawność to nie wybór. Nikt nie wybiera sobie wieku, w którym zachoruje czy ulegnie wypadkowi

Wciąż wpływają do rządu apele o szybkie wprowadzenie drugiego dodatku dla rencistów. Pierwszy otrzymują beneficjenci renty socjalnej. O podobny dodatek zabiegają renciści z tytułu niezdolności do pracy. W obu przypadkach nie chodzi o dodatek dla każdego rencisty. Musi on dodatkowo mieć orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ten wymóg powoduje, że pokrzywdzeni czują się często renciści nie dysponujący tym orzeczeniem – pokrzywdzenie wynika z tego, że nie mogą liczyć na istotne podwyżki renty zasadniczej (z wyjątkiem podwyżek okołoinflacyjnych).

Pogrzeb papieża Franciszka [Transmisja NA ŻYWO]

Papież Franciszek zmarł w poniedziałek, 21 kwietnia 2025 r. o godz. 7:35. Miał 88 lat. Przyczynami śmierci był udar mózgu i nieodwracalna zapaść kardiologiczna. Trumna z ciałem papieża Franciszka wystawiona jest w bazylice Św. Piotra. Wierni mogą oddać mu hołd. O godz. 20:00 rozpocznie się obrzęd zamknięcia trumny przed sobotnią ceremonią pogrzebową.

Dyskryminacja cudzoziemców w warszawskim urzędzie? RPO żąda wyjaśnień

Cudzoziemiec chciał zarejestrować auto, ale urząd odmówił przyjęcia go poza wyznaczonymi godzinami dla obcokrajowców. Rzecznik Praw Obywatelskich mówi wprost: to może być naruszenie zasad równego traktowania. RPO domaga się pilnych wyjaśnień i zmian w warszawskich urzędach.

Kamery monitoringu w szpitalu, w gabinecie zabiegowym. Nagrania przechowywane 3 miesiące. Krytyka płynie od RPO, UODO i NIK. MZ: nie wpłynęły żadne skargi i wzrosło bezpieczeństwo pacjentów

Od prawie dwóch lat zmienione przepisy ustawy o działalności leczniczej pozwalają kierownikom podmiotów leczniczych na szersze stosowanie monitoringu wizyjnego (kamery) w pomieszczeniach, w których udzielane są świadczenia zdrowotne. Zdaniem obywateli, a także Rzecznika Praw Obywatelskich te przepisy nadmiernie ingerują w prawo do prywatności i ochronę danych osobowych pacjentów. RPO Marcin Wiącek kieruje w tej sprawie pisma do ministra zdrowia. A ten odpisał, że przepisy są dobre, bo zwiększają bezpieczeństwo pacjentów. W najnowszym piśmie RPO argumentuje, że określenie przesłanek monitoringu w miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych powinno znaleźć się w przepisach rangi ustawowej. Rzecznik wskazuje też niepokojącą praktykę stosowania kamer w gabinetach lekarskich i zabiegowych, co zauważyły też inne instytucje państwowe: Najwyższa Izba Kontroli i Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

REKLAMA

Krótszy tydzień pracy: 28 kwietnia 2025 r. MRPiPS przedstawi kolejny etap zmian. Pracodawcy: lepsze stopniowe zmniejszanie czasu pracy o 2-5 godzin w tygodniu

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w kwietniu 2025 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma zaprezentować założenia programu ograniczającego tydzień pracy z pięciu do czterech dni przy jednoczesnym zachowaniu obecnej wysokości wynagrodzenia. Rozwiązania te są promowane przez Minister Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, a jednocześnie mocno sceptycznie przyjmowane przez przedsiębiorców. – To na pewno nie jest czas na takie zmiany. Taka dyskusja w tym momencie ma charakter teoretyczny, żeby nie powiedzieć, że nieco wirtualny – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Surowy sąd: 1000 zł grzywny dla matki chorych dzieci, która była wezwana na świadka do sądu i się nie stawiła. Zwolnienie było nie od tego lekarza co trzeba

Dura lex, sed lex - twarde prawo ale prawo. Tak można sparafrazować sytuację, która miała ostatnio miejsce w sądzie. Chodzi o to, że sąd ukarał karą grzywny w wysokości 1000 zł matkę chorych dzieci, która była wezwana na świadka do sądu, bo kobieta nie stawiła się w sądzie. Fakt, przesłała zwolnienie lekarskie, ale problem polegał na tym, że zwolnienie było nie od tego lekarza co trzeba. Z jednej strony sąd jest niezależny i niezawisły i mógł tak zrobić, ale z drugiej strony przepisy są nieprecyzyjne i nie wskazują (w takim przypadku jak ten) od kogo powinno być zwolnienie. W sprawę zaangażował się więc sam Rzecznik Praw Obywatelskich.

REKLAMA