reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowy w firmie > Ugoda - WZÓR PISMA

Ugoda - WZÓR PISMA

Strony mogą zawrzeć ugodę pozasądową, która ma postać zobowiązania. Przez ugodę strony czynią sobie wzajemne ustępstwa w zakresie istniejącego między nimi stosunku prawnego.


UGODA


zawarta w dniu ...................... w ............................., pomiędzy:

1. …………………......................................... z siedzibą w .................................... przy  ul. ......................, numer KRS.............................................., zwanym dalej Sprzedawcą, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


oraz

2. ........................................ z siedzibą w .................................... przy  ul. ......................, numer KRS.............................................., zwanym dalej Kupującym, reprezentowanym przez:

...................................................,

...................................................,


o następującej treści: 


§ 1

Niniejsza ugoda została zawarta przez strony w celu zapewnienia należytego wykonania umowy sprzedaży z dnia .........................

§ 2

1. Strony oświadczają, że w dniu  .................., zawarły umowę sprzedaży ....................., szczegółowo określonych w załączniku nr 1 do wskazanej umowy, stanowiącym jej integralną część, o łącznej wartości ...................... (...........................................).

2. Sprzedawca oświadcza, że przedmiot sprzedaży został – zgodnie z umową sprzedaży .................. – dostarczony Kupującemu w dniach .................., ........................... i ................................. Ponadto Sprzedawca oświadcza, że po dostarczeniu Kupującemu kolejnych partii sprzedanych wyrobów, o których mowa w § 1 wystawił faktury VAT nr ..........., .................. oraz ......................., każda na kwotę ...........  (..............................................) brutto.

3. Kupujący oświadcza, że nie zapłacił części ceny sprzedaży określonej w umowie, o której mowa w § 1, a do zapłaty pozostała kwota .................  (..................................................), wynikająca z faktury VAT nr ..............................

§ 3

Sprzedawca obniża cenę sprzedaży o kwotę ....................................  (..............................................) i rezygnuje z dochodzenia odsetek ustawowych z tytułu opóźnienia w zapłacie faktury VAT nr ...............................

§ 4

Kupujący oświadcza, że w terminie .................. od zawarcia niniejszej ugody wycofa z Sądu Rejonowego w  .................................... powództwo o naprawienie szkody poniesionej wskutek istnienia wady sprzedanych rzeczy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stronyireszta.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama