reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowy w internecie > Umowa o pozycjonowanie strony internetowej

Umowa o pozycjonowanie strony internetowej

Umowa o pozycjonowanie strony internetowej przyjmuje postać zlecenia. Podpisując umowę, należy pamiętać o kilku ważnych postanowieniach, które należy w niej zawrzeć. Przede wszystkim warto uzależnić płatności od efektów.

Firmy Search Engine Optimization

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej firmy to zjawisko powszechne. Internet stanowi najważniejsze narzędzie pozyskiwania informacji przez klientów. W związku z tym przedsiębiorcy dążą do jak najwyższej oglądalności ich stron. Najlepszym sposobem na pozyskanie osób odwiedzających stronę wydaje się być korzystanie z pomocy firm Search Engine Optimization (SEO), które specjalizują się w pozycjonowaniu stron internetowych.

Kampanie reklamowe

Warto wspomnieć, że oprócz korzystania z usług firm SEO istnieje inny sposób na przyciąganie internautów. Polega on na przeprowadzenia internetowej kampanii reklamowej. Zwykle kampania sprowadza się do umieszczania banerów reklamowych na innych stronach internetowych, co wiąże się z dużym nakładem finansowym. Z tego powodu firmy coraz częściej skłaniają się ku korzystaniu z usług pozycjonowania stron.

Działanie firm SEO

Jak działają firmy SEO? Do zadań firm SEO należy przede wszystkim zapoznanie się z mechanizmami funkcjonowania wyszukiwarek internetowych. Następnie korzystając z różnych technik i programów, powodują, że po wpisaniu określonych w umowach fraz,  strony internetowe klientów wyświetlają się na pierwszych miejscach.

Wzory umów

Część firm SEO korzysta z wzorów umów niepodlegających negocjacjom. Aby mieć wpływ na warunki umowy, najlepiej zrezygnować z usług takiej firmy i zwrócić się do innej.

Zobacz: Wzory umów

Wynagrodzenie uzależnione od efektów

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dotyczącym płatności jest uzależnienie ich od efektów. W umowach o pozycjonowanie strony internetowej bardzo ważne znaczenie ma „pozycja” strony wśród wyników w danej wyszukiwarce po wpisaniu określonej frazy. Stronę należy wypozycjonować i zwykle zleceniobiorcy zainteresowani są konkretnymi wynikami.

Wysokość wynagrodzenia można uzależnić od wysokości pozycji w wynikach danej wyszukiwarki, na przykład:

1) pierwsze 5 pozycji- najwyższa zapłata,

2) pozycje w przedziale 6-10 - średniej wielkości zapłata,

3) pozycje w przedziale 11-15 - najniższa przewidziana zapłata.

Weryfikacja efektów

W przypadku uzależnienia wynagrodzenia od efektów warto określić w umowie sposób weryfikacji rezultatów pracy. Często zdarza się, że wykonawcy proponują niekorzystne dla właścicieli stron metody. Przewiduje się kilka sposobów:

- raporty firmy SEO,

- ręczne sprawdzanie przez przedsiębiorcę, którego strona miała być pozycjonowana,

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Umowa o pozycjonowanie strony internetowej. /Fot. Fotolia
Umowa o pozycjonowanie strony internetowej. /Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama