| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory parlamentarne 2011 > Dopisanie do spisu wyborców - w Warszawie urzędy będą otwarte dłużej

Dopisanie do spisu wyborców - w Warszawie urzędy będą otwarte dłużej

Dzisiaj (4 października) jest ostatni dzień, w którym można dopisać się do spisu wyborców. Z tego względu urzędy dzielnicowe w Warszawie będą otwarte aż do godziny 19.00.

Czytaj: Poradnik wyborcy

Ostatni dzwonek

Wyborcy, którzy w dniu wyborów będą poza miejscem swojego zameldowania mogą dopisać się do spisu wyborców na 5 dni przed dniem wyborów, co wynika z art. 28 Kodeksu wyborczego. Ostatnim dniem, w którym można to uczynić jest 4 października.

Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy, w której zamierzamy głosować. We wniosku należy podać swoje dane, wśród nich nazwisko i imię (imiona), imię ojca, data urodzenia, numer PESEL i adres zamieszkania. Dopisanie do spisu to szansa na zagłosowanie m.in. dla studentów, którzy nie są zameldowaniu w miejscu swojego zamieszkania.

Zobacz serwis: Wybory parlamentarne 2011

W Warszawie urzędy pracują dłużej

Z powodu dużego zainteresowania w Warszawie  urzędy dzielnicowe będą przyjmować wnioski wyborców dłużej, bo aż do godziny 19.00. Wniosek o dopisanie nie podlega opłacie skarbowej.

Dopisanie do spisu wyborców będzie powodowało wykreślenie wyborcy ze spisu, który jest będzie sporządzony w miejscu jego zameldowania.

Zaświadczenie o prawie do głosowania

Inną możliwością będzie zagłosowanie na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania, które można uzyskać w urzędzie gminy, w której dana osoba ma miejsce zamieszkania. W takiej sytuacji będzie można zagłosować w dowolnym punkcie wyborczym po przedstawieniu wspomnianego zaświadczenia oraz wylegitymowaniu się dowodem osobistym.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Żurowski

Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »