| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory parlamentarne 2011 > Dopisanie do spisu wyborców - w Warszawie urzędy będą otwarte dłużej

Dopisanie do spisu wyborców - w Warszawie urzędy będą otwarte dłużej

Dzisiaj (4 października) jest ostatni dzień, w którym można dopisać się do spisu wyborców. Z tego względu urzędy dzielnicowe w Warszawie będą otwarte aż do godziny 19.00.

Czytaj: Poradnik wyborcy

Ostatni dzwonek

Wyborcy, którzy w dniu wyborów będą poza miejscem swojego zameldowania mogą dopisać się do spisu wyborców na 5 dni przed dniem wyborów, co wynika z art. 28 Kodeksu wyborczego. Ostatnim dniem, w którym można to uczynić jest 4 października.

Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy, w której zamierzamy głosować. We wniosku należy podać swoje dane, wśród nich nazwisko i imię (imiona), imię ojca, data urodzenia, numer PESEL i adres zamieszkania. Dopisanie do spisu to szansa na zagłosowanie m.in. dla studentów, którzy nie są zameldowaniu w miejscu swojego zamieszkania.

Zobacz serwis: Wybory parlamentarne 2011

W Warszawie urzędy pracują dłużej

Z powodu dużego zainteresowania w Warszawie  urzędy dzielnicowe będą przyjmować wnioski wyborców dłużej, bo aż do godziny 19.00. Wniosek o dopisanie nie podlega opłacie skarbowej.

Dopisanie do spisu wyborców będzie powodowało wykreślenie wyborcy ze spisu, który jest będzie sporządzony w miejscu jego zameldowania.

Zaświadczenie o prawie do głosowania

Inną możliwością będzie zagłosowanie na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania, które można uzyskać w urzędzie gminy, w której dana osoba ma miejsce zamieszkania. W takiej sytuacji będzie można zagłosować w dowolnym punkcie wyborczym po przedstawieniu wspomnianego zaświadczenia oraz wylegitymowaniu się dowodem osobistym.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »