reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Zarobki > Opłacalne zawody > Kierowca mechanik i jeździec - dwa nowe zawody

Kierowca mechanik i jeździec - dwa nowe zawody

Kierowca mechanik i jeździec to dwa nowe zawody wprowadzone do klasyfikacji zawodów. To pokłosie nowelizacji rozporządzenia w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

W celu zachowania drożności kształcenia i umożliwienia podnoszenia kwalifikacji, kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie jeździec jest jednocześnie jedną z dwóch kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie technik hodowca koni. W związku z tym kształcenie w zawodzie technik hodowca koni będzie odbywać się w kwalifikacjach: "Organizowanie chowu i hodowli koni" oraz "Szkolenie i użytkowanie koni" albo "Jeździectwo i trening koni". Oznacza to, że osoby, które uzyskają kwalifikacje w zawodzie jeździec będą mogły zdobyć zawód technik hodowca koni po uzyskaniu dodatkowej kwalifikacji "Organizacja chowu i hodowli koni".

Jak podaje portal www.wroclaw.pl o wprowadzenie zawodu jeździec zabiegał Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, który dostał wsparcie Polskiego Związku Jeździeckiego. "Ideę szkoły w pełni aprobują władze Wrocławia. To w tym mieście powstanie pierwsza zawodówka kształcąca polskich jeźdźców" - informuje portal.

Nowelizując rozporządzenie minister zmieniła też nazwę zawodu technik mechanizacji rolnictwa na technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Zobacz serwis: Czas pracy

Nowelizacja wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: PAP

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Aktualizacja: 12.11.2015

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kierowca mechanik i jeździec - dwa nowe zawody. /fot. Fotolia
Kierowca mechanik i jeździec - dwa nowe zawody. /fot. Fotolia

CIT 2020. Komentarz159.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama