REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

In vitro

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Gdzie in vitro refundowane? W jakich miastach jest dofinansowanie do in vitro? [wykaz placówek]

Wreszcie! Wiele par na to czekało - wiadomo już gdzie in vitro jest refundowane. Jest szczegółowy wykaz miast i placówek. Tych miejsc jest łącznie 58! Najwięcej placówek jest w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i w Katowicach. Łączna suma przyznanych kwot na 2024 rok wynosi 359,135,885.00 zł. W latach 2024-2028” łącznie ma zostać przeznaczone 2,5 mld zł. 

1 czerwca ma ruszyć program in vitro. Ogłoszono wyniki konkursu

Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, w piątek poinformowała o wynikach konkursu na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro przez podmioty lecznicze. Program ma zostać uruchomiony już 1 czerwca.

Ministerstwo Zdrowia: Ogłoszono konkurs ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Oferty można składać do 9 maja 2024 r.

9 maja 2024 r. minie termin składania ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Realizatorami programu mogą być zarówno ośrodki prywatne, jak i podmioty publiczne.

Jakie zmiany w prawie ochrony zdrowia czekają nas w 2024 roku?

Nowy Rok to nie tylko czas podsumowań i postanowień, ale i zmian. Zmiany te, jak corocznie, dotykają także prawo. Często uchwalone w ubiegłym roku akty prawne, wchodzą w życie właśnie w pierwszych dniach stycznia kolejnego roku. Natomiast na podstawie prowadzonych prac legislacyjnych można przewidzieć, jakie zmiany mogą nas czekać w najbliższym czasie. Nowelizacje nie omijają także prawa ochrony zdrowia, które obecnie jest szczególnie podatne na zmiany.

REKLAMA

Dofinansowanie in vitro od 1 czerwca 2024 r. W budżecie państwa przewidziano 500 mln zł

Zmiany w zabiegach in vitro już od 1 czerwca 2024 r. W budżecie państwa przewidziano 500 mln zł. Złożono wniosek do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji o wycenę procedury.

In vitro finansowane przez państwo. Ustawa w Dzienniku Ustaw

Ustawa z dnia 29 listopada 2023 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Od kiedy metoda in vitro będzie finansowana z budżetu państwa?

In vitro finansowane z budżetu państwa w 2024 r.? Senat jest za.

W dniu dzisiejszym (red. 8 grudnia 2023 r.) Senat opowiedział się za finansowaniem in vitro z budżetu państwa. Nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych już niedługo.

Projekt ustawy o finansowaniu in vitro do dalszych prac w Komisji Zdrowia

Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy, który wprowadza finansowanie procedury in vitro. 

REKLAMA

Urodziło się pierwsze w Europie dziecko, które było noszone w ciąży przez dwie kobiety. INVOcell tańsze niż in vitro

W Hiszpanii na wyspie Majorka urodziło się pierwsze w Europie i drugie na świecie dziecko, które na etapie embrionalnym było noszone przez parę złożoną z dwóch kobiet. Było to możliwe dzięki nowej technice - INVOcell. Zdrowy chłopczyk o imieniu Derek urodził się kilka dni temu, ważył 3,3 kg.

Sztuczna inteligencja pomoże w leczeniu niepłodności. Wybierze zarodek, który da największą szansę na ciążę

Naukowcy z kliniki Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków, który na podstawie 12 różnych parametrów w kilka minut identyfikuje najlepiej rozwijające się zarodki. Nowy algorytm oparty na sztucznej inteligencji ma stać się codzienną pomocą w pracy embriologów.

500 tys. podpisów pod projektem ustawy ws. refundacji procedury in vitro

Refundacja in vitro. Posłanki KO poinformowały, że zebrano pół miliona podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ws. refundacji procedury pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro, który złożyły w czwartek w Sejmie. Podkreślały, że projekt stanowi test dla PiS, czy faktycznie chce walczyć z bezpłodnością w Polsce.

In vitro i prawo do ubezpieczenia społecznego – wyrok ETPCz

Czy podjęcie przez pracownicę nowego zatrudnienia w trakcie procedury in vitro stanowi podstawę do odmowy ubezpieczenia społecznego?

Uchwała SN w sprawie uznawania ojcostwa dziecka poczętego od anonimowego dawcy nasienia

Sąd Najwyższy podjął uchwałę w sprawie uznawania ojcostwa dziecka poczętego od anonimowego dawcy nasienia. Orzekł, iż powództwo prokuratora, wytoczone w sprawie o ustalenie bezskuteczności takiego uznania może być oddalone przez sąd jako sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Ustawa o in vitro - nowy projekt

Nie osiem, a sześć zarodków będzie mogło powstać w ramach procedury in vitro. Większą liczbę będzie można tworzyć, gdy kobieta ukończy 35 lat lub gdy będą wskazania medyczne - zakłada nowa wersja projektu ustawy o in vitro, którą ma zająć się Komitet Stały Rady Ministrów.

In vitro: kliniki składają oferty

Oferty na leczenie niepłodności metodą in vitro złożyło dotychczas 7 klinik. Termin na zgłoszenia mija jutro.

In vitro: znamy szczegóły refundacji

Program gwarantujący parom refundację zabiegów in vitro ma ruszyć 1 lipca 2013 r. Rząd szacuje, że z pomocy skorzysta 15-20 tys. par.

Refundacja in vitro już w 2013 r.

Refundacja zabiegów in vitro może ruszyć już w przyszłym roku. Rządowy program w ciągu 2,5 roku objąłby 15 tysięcy par.

REKLAMA