REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Mieszkanie, Szkoda majątkowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Limity cen "Rodzina na swoim" 2012

Średnie wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w programie "Rodzina na swoim" w 2012 r.

Umowa podnajmu mieszkania - WZÓR UMOWY

W umowie podnajmu Oddający w podnajem oddaje Podnajemcy do używania rzecz, będącą przedmiotem umowy najmu wiążącej go z Wynajmującym. Bezpłatny wzór umowy.

Umowa najmu mieszkania - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu lokalu mieszkalnego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy mieszkanie do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Odwrócony kredyt hipoteczny a renta dożywotnia

Dla seniorów, którzy nie wiedzą czym różni się renta dożywotnia od odwróconego kredytu hipotecznego przedstawiamy krótkie porównanie.

REKLAMA

"Rodzina na swoim" także dla singli

Program "Rodzina na swoim" skierowany jest również do singli. Mogą bowiem z niego skorzystać osoby samotne, które nie posiadają dzieci.

Jaka kara za działanie na szkodę firmy?

Osoba, która zajmuje się sprawami finansowymi w firmie, a wyrządzi szkodę majątkową przekraczającą 200 tysięcy złotych, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Za działanie na szkodę firmy grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Premia gwarancyjna

Posiadacze książeczek mieszkaniowych, które zostały założone do 23 października 1990 r., mają prawo do tzw. premii gwarancyjnej.

Rozszerzenie kręgu osób mogących skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”

Dnia 31 sierpnia 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 168, poz. 1006, dalej „nowelizacja”).

REKLAMA

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie

Co powinno znaleźć się w umowie najmu? Jakie prawa i obowiązki ma wynajmujący, a jakie najemca? Kiedy można niezwłocznie zerwać umowę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym tekście.

Wolnoć Tomku w swoim domku, czyli co zrobić z uciążliwym sąsiadem? – cz. 2

Nadmierny hałas, czy nieprzyjemny fetor wydobywający się z nieruchomości sąsiada. W jakich warunkach można złożyć pozew o zaniechanie nadmiernej immisji?

Wolnoć Tomku w swoim domku, czyli co zrobić z uciążliwym sąsiadem?

Nadmierny hałas, czy nieprzyjemny fetor wydobywający się z nieruchomości sąsiada. Jakie są prawne sposoby na uciążliwych sąsiadów? Jednym z nich jest pozew o zaniechanie nadmiernej immisji.

Rodzina na swoim tylko do 2012 roku

Wszyscy, którzy jeszcze zastanawiają się, czy kupić mieszkanie i skorzystać z programu „Rodzina na swoim” mają czas tylko do końca 2012 roku. Program zapewnia dopłaty do kredytu z budżetu państwa przez 8 lat.

Nowe pułapy cenowe w „Rodzinie na swoim”

Zmiany w programie „Rodzina na swoim” nie tylko rozszerzają krąg osób uprawnionych do skorzystania z niego, ale również wprowadzają nowe pułapy cenowe dla mieszkań. Co mogą przynieść takie zmiany?

Jakie zmiany w „Rodzinie na swoim”?

Program „Rodzina na swoim”, zgodnie z nowelizacją ustawy, wygaśnie z końcem 2012 roku. Po zmianach kupienie mieszania na rynku wtórnym w ramach preferencyjnych kredytów w zasadzie nie będzie możliwe.

Jakie mieszkanie wybrać dla studenta?

Kolejny rok akademicki coraz bliżej, a więc i czas dla studentów by zastanowić się, gdzie będą mieszkać. Co prawda, wybór na rynku jest całkiem spory, warto w pierwszej kolejności pomyśleć, jakie mieszkanie będzie spełniało nasz oczekiwania, także te finansowe…

Czy wynajmujący musi zwrócić kaucję zabezpieczającą?

Najem mieszkania może być uzależniony od wpłacenia kaucji zabezpieczającej. Czy wynajmujący musi zwrócić kaucję przy rozwiązaniu umowy? Co zabezpiecza kaucja?

Więcej rodzin skorzysta z programu „Rodzina na swoim”

Gdy o dopłatę stara się małżeństwo, warunek wieku (nieukończenie 35 lat) będzie dotyczył tylko młodszego małżonka.

Kaucja przy umowie najmu mieszkania

Zwrot kaucji może być jednym z problemów przy najmie mieszkania. Czy wynajmujący ma obowiązek zwrócić kaucję i w jakich sytuacjach może ją zatrzymać?

Umowa darowizny - vademecum

Umowa darowizny - jaka forma i treść? Jak dokonać darowizny samochodu, nieruchomości, pieniędzy? Odpowiedź w naszym krótkim poradniku.

Nowa formuła obowiązku naprawienia szkody

Na podstawie ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. nowelizującej przepisy Kodeksu karnego (oraz wielu innych ustaw) zmieniona została w sposób istotny formuła orzekania o obowiązku naprawienia szkody w trybie art. 46 § 1 Kodeksu karnego. Zmiana ta jest korzystna dla pokrzywdzonych i wprowadza kilka nowych rozwiązań takich jak możliwość orzekania przez sąd z urzędu (bez wniosku pokrzywdzonego), czy też możliwość orzekania przez sąd o zadośćuczynieniu.

Jakie problemy mogą powstać przy zdawaniu mieszkania?

Najmując mieszkanie zobowiązujemy się jednocześnie zwrócić je w stanie niepogorszonym. Co z tego wynika? Jakie problemy możemy napotkać przy oddawaniu mieszkania po zakończeniu umowy?

Hipoteka a podział nieruchomości

Hipoteka stanowi powszechnie stosowany środek zabezpieczania wierzytelności w obrocie. Przedmiotem hipoteki jest nieruchomość, prawo użytkowania wieczystego nieruchomości lub spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a ewentualnie także inna hipoteka.

Poradnik: Mieszkanie socjalne w Wielkiej Brytanii

Mieszkanie socjalne (council housing) jest mieszkaniem wynajmowanym po przystępnej cenie głównie przez urzędy miejskie lub spółdzielnie mieszkaniowe. Większość urzędów miejskich przy podejmowaniu decyzji o przydzieleniu mieszkania używa systemu punktowania.

Mieszkania komunalne do zmiany

Gminy będą miały więcej swobody w decydowaniu o tym, kto zajmuje lokal komunalny, ile za niego płaci i jak często będą weryfikowane dochody takiej osoby.

Czym jest odpowiedzialność odszkodowawcza?

Co oznacza pojęcie „odpowiedzialność odszkodowawcza”? Kiedy i na jakich warunkach będzie można pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności odszkodowawczej. Kiedy poszkodowany będzie mógł liczyć na odszkodowanie?

Postępowanie w sprawie o odszkodowania od urzędnika

Urzędnicy, którzy przy wykonywaniu swoich obowiązków dopuszczą się rażącego naruszenia prawa będą ponosić odpowiedzialność, jeżeli w wyniku tego osoba fizyczna lub prawna dozna szkody.

Co warto wiedzieć o składce na ubezpieczenie

Konsekwencją niezapłacenia choćby jednej raty na składkę ubezpieczeniową będzie ustanie odpowiedzialności ubezpieczyciela. W określonych sytuacjach będzie można domagać się również zwrotu zapłaconej składki. Kiedy?

Wynajem mieszkania - krok po kroku

Co powinniśmy wiedzieć o wynajmowaniu mieszkań? Jakie prawa mają najemcy, a jakie obowiązki? Na co zwrócić umowę przy sporządzaniu umowy i dlaczego warto być ostrożnym i skrupulatnym przy odbiorze mieszkania? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

Czy warto kupić swoje pierwsze mieszkanie u dewelopera?

Na co zwracają uwagę młodzi ludzie, szukający mieszkania? Zależy im na tym, żeby w krótkim czasie usamodzielnić się, a za kilka lat i tak będą chcieli zamienić lokal na większy albo sprzedać. Dlatego interesuje ich przede wszystkim cena, jak zauważają eksperci od nieruchomości.

Czy odszkodowanie może objąć także koszty holowania?

Polisa OC sprawcy wypadku posłuży nam do zrekompensowania szkód, jakie wywołał sprawca. Czy jednak w ramach odszkodowania można od zakładu ubezpieczeń domagać się także zwrotu kosztów holowania naszego pojazdu?

DELTA TWIN M – Elegancki grzejnik kolumnowy

Grzejnik kolumnowy Delta Twin M składa się z dwóch rzędów rur o charakterystycznym profilu litery D, leżących jeden za drugim. Kształt ten zapewnia zwiększoną powierzchnię wymiany ciepła. Grzejnik, można zastosować zarówno w łazience, jak i w innych pomieszczeniach mieszkalnych. Grzejnik dostępny jest w bogatej palecie kolorów RAL dostępnych na zamówienie.

Czy opłaca się kupić tanie mieszkanie od komornika?

Mieszkanie kupione o jedną trzecią taniej? Taką okazję można znaleźć na licytacji komorniczej. Eksperci przestrzegają jednak, że transakcja jest ryzykowna, a jej sfinalizowanie – uzależnione od posiadania gotówki.

Odszkodowanie może objąć też utratę wartości pojazdu

W razie wypadku odszkodowanie nie musi obejmować jedynie kosztów naprawy pojazdu. W ramach odszkodowania poszkodowany może również uzyskać wyrównanie szkody w postaci utraty wartości samochodu powypadkowego.

Dobra osobiste

Pojęcie dóbr osobistych oraz ich wyszczególnienie znajduje się w przepisach kodeksu cywilnego.

Bezpodstawne wzbogacenie

Bezpodstawne wzbogacenie polega na uzyskaniu korzyści majątkowej, kosztem innej osoby bez podstawy prawnej i jest podstawą roszczenia majątkowego.

Szkoda majątkowa

Mianem szkody można określić wszelkie uszczerbki w dobrach lub interesach prawnie chronionych, których poszkodowany doznał wbrew własnej woli.

Służebność mieszkania

Służebność mieszkania to służebność osobista, na podstawie której uprawnionemu przysługuje prawo do zamieszkiwania w budynku położonym na cudzej nieruchomości.

Za co płaci najemca a za co właściciel?

Najemca lokalu powinien wiedzieć, że wynajmujący ma obowiązek utrzymywania nieruchomości w stanie zdatnym do użytku przez cały czas trwania najmu. W związku z tym powinien pokryć koszty wszelkich napraw koniecznych. Z kolei na najemcę nałożony został obowiązek ponoszenia drobnych nakładów połączonych ze zwykłym używaniem nieruchomości.

Czy ubezpieczenie AC obejmuje także koszty zapobieżenia szkodzie?

Ubezpieczenie AC obejmuje kompensację szkód związanych z uszkodzeniem, zniszczeniem lub też kradzieżą pojazdu. Co jednak z kosztami związanymi z zapobieżeniem szkodzie lub zmniejszeniem jej rozmiarów?

Przed czym chroni ubezpieczenie autocasco?

Ubezpieczenie autocasco chroni właścicieli pojazdów mechanicznych przed majątkowymi skutkami ich zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży. Nie wszystkie jednak szkody będą objęte ochroną w ramach ubezpieczenia AC.

Czym jest kasa mieszkaniowa?

Choć ulga dotycząca systematycznego gromadzenia oszczędności w kasie mieszkaniowej już nie obowiązuje, Ci, którzy nabyli do niej prawo, mogą dalej odliczać ją od podatku. Należy jednak pamiętać, że przeznaczenie środków z kasy mieszkaniowej na cele inne niż mieszkaniowe, powoduje konieczność zwrotu odliczeń!

Czym jest ubezpieczenie assistance domu?

W ramach ubezpieczenia domu, czy mieszkania możemy również wykupić pakiet assistance. Jest to pomocowe ubezpieczenie w różnego rodzaju przykrych sytuacjach, które mogą mieć związek z ubezpieczonym przedmiotem. W jakich sytuacjach?

Jak ustalana jest wysokość odszkodowania?

Wysokość odszkodowania będzie zależeć od tego od wariantu ubezpieczenia, w którym mienie może być ubezpieczone w wartości rzeczywistej lub odtworzeniowej.

Jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

Likwidacja szkody rozpoczyna się po jej zgłoszeniu. Co do zasady zgłoszenie szkody może nastąpić w rozmaity sposób. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia przeważnie są również określone terminy w jakich należy dokonać zgłoszenia szkody.

DGP: „Rodzina na swoim” ale tylko w nowym mieszkaniu

Szykują się zmiany w zasadach programu „Rodzina na swoim” – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Jak wynika z nowych założeń ze środków przeznaczonych na ten program będzie można finansować zakup mieszkań tylko z rynku pierwotnego.

Ekspert radzi: jakie działania podjąć po stwierdzeniu szkody?

Kradzież z włamaniem, zalanie lub pożar mieszkania – są to szkody od których najczęściej wykupujemy ubezpieczenie majątkowe. Samo ubezpieczenie to jednak nie wszystko. To jakie działania podejmiemy, a jakich zaniechamy może mieć wpływ na wypłatę odszkodowania.

Jaki jest zakres ubezpieczenia mieszkania?

Zakres zdarzeń, jakie obejmuje umowa ubezpieczenia mieszkania może dotyczyć m.in. ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem, jak również zdarzeniami losowymi. Standardowo ochroną obejmuje się także ruchomości domowe.

Ubezpieczenia majątkowe: wartość odtworzeniowa a rzeczywista

Ubezpieczenia majątkowe mogą mieć formułę wartości odtworzeniowej lub też wartości rzeczywistej. W zależności od wyboru jednej z nich różnie mogą kształtować się świadczenia odszkodowawcze.

Jak długo czeka się na odszkodowanie?

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego ubezpieczyciel jest bezwzględnie zobowiązany spełnić świadczenie (wypłacić odszkodowanie) w określonym terminie. Przekroczenie tego terminu może wiązać się z obowiązkiem wypłaty odsetek.

Co zrobić, by ubezpieczyciel uwzględnił cały zakres powstałej szkody?

Ubezpieczony powinien aktywnie uczestniczyć w procesie likwidacji szkody. Nie należy również biernie oczekiwać na przybycie rzeczoznawcy, jeżeli niepodjęcie działań może przyczynić się do powiększenia szkody. Sprawdź co zrobić, by ubezpieczyciel uwzględnił całą szkodę.

REKLAMA