| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Najem i dzierżawa > Umowa podnajmu mieszkania - WZÓR UMOWY

Umowa podnajmu mieszkania - WZÓR UMOWY

W umowie podnajmu Oddający w podnajem oddaje Podnajemcy do używania rzecz, będącą przedmiotem umowy najmu wiążącej go z Wynajmującym. Bezpłatny wzór umowy.


UMOWA PODNAJMU

Zawarta w dniu ………………… r. w …………………… (miejscowość) pomiędzy:

1) ……………………………… (imię i nazwisko), zamieszkałą/ym w ……………………. (miejscowość) przy ul. ………………, legitymującą/ym się dowodem osobistym o numerze ……………………… (numer dowodu osobistego), zwaną/ym dalej Oddającym w podnajem,

a

2) ………………………………. (imię i nazwisko), zamieszkałą/ym w ……………………… (miejscowość), ul. …………………………….., legitymującą/ym się dowodem osobistym o numerze …………………………. (numer dowodu osobistego), zwaną/ym dalej Podnajemcą,

o treści następującej:

§ 1

  1. Niniejsza umowa podnajmu dotyczy mieszkania w  …………………………………… (miejscowość), przy ul. ………………………………….. (dokładny adres), wobec którego Oddającemu w podnajem przysługuje prawo używania na podstawie umowy najmu, zawartej w dniu ………………………, z ………………………………… (imię i nazwisko wynajmującego). Umowa najmu stanowi załącznik nr 1 do niniejszej umowy.
  2. Przedmiot podnajmu składa się z dwóch pokoi przeznaczonych do wyłącznego używania przez lokatorów, a także kuchni, łazienki, toalety i przedpokoju przeznaczonych do wspólnego używania.

§ 2

Oddający w podnajem oświadcza, iż zawarcie umowy podnajmu nie stoi w sprzeczności z zawartą przez niego umową najmu, określoną w § 1 pkt. 1.

§ 3

  1. Oddający w podnajem oddaje do wyłącznego używania pokój o powierzchni …………. m2. W pokoju tym znajduje się łóżko, szafka nocna, biurko, szafa oraz dwa krzesła.
  2. Podnajemca jest uprawniony do korzystania z pomieszczeń i urządzeń mieszkania przeznaczonych do wspólnego używania.

§ 4

Podnajemca oświadcza, że przyjmuje bez zastrzeżeń przedmiot umowy, w stanie w jakim znajduje się w chwili podpisania umowy. Stan mieszkania, jego wyposażenie i umeblowanie zostały stwierdzone i opisane w protokole, stanowiącym załącznik nr 2.

§5

Umowa podnajmu wygasa z chwilą wygaśnięcia umowy najmu, określonej w § 1.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

M&M Księgi Rachunkowe

M&M Księgi Rachunkowe to nie tylko profesjonalna obsługa księgowo-podatkowa dla firm, a realne wsparcie biznesu na różnych płaszczyznach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »