REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód, Konsument

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Umowa przedwstępna sprzedaży samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. W umowie przedwstępnej strony zobowiązują się do zawarcia umowy przyrzeczonej, w tym wypadku sprzedaży samochodu. W wypadku uchylenia się od tego obowiązku, przewidziana jest kara umowna.

Umowa sprzedaży samochodu z pełnomocnikiem sprzedawcy - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy sprzedaży z pełnomocnikiem sprzedawcy. W imieniu stron stosunku umownego, którego przedmiotem jest sprzedaż samochodu, mogą działać pełnomocnicy.

Umowa sprzedaży samochodu z pełnomocnikiem kupującego - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy sprzedaży samochodu, w której jedna strona działa przez pełnomocnika. Stronami umowy są sprzedający i kupujący, w imieniu którego działa pełnomocnik.

Oświadczenie sprawcy wypadku - WZÓR PISMA

Pobierz bezpłatny wzór pisma. W oświadczeniu sprawca wypadku uznaje swoją winę oraz wskazuje na rozmiar szkód. Służy ono dochodzeniu odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy.

REKLAMA

Sprzedaż samochodu przez współwłaścicieli - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Umowa sprzedaży, dotycząca samochodu będącego współwłasnością dwóch osób. Współwłaściciele występują, jako sprzedawca.

Zastrzeżenie prawa własności przy sprzedazy samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. W umowie sprzedaży sprzedawca zastrzega sobie prawo własności do uiszczenia całej ceny przez Kupującego. Przy sprzedaży na raty.

Umowa dzierżawy samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę dzierżawy Wydzierżawiający oddaje Dzierżawcy samochód do używania, w zamian za wynagrodzenie. Umowa stosowana zwłaszcza w stosunkach gospodarczych.

Umowa sprzedaży komisowej samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz wzór umowy. W umowie komisu komisant zobowiązuje się do sprzedaży samochodu na rachunek komitenta, za wynagrodzeniem.

REKLAMA

Umowa darowizny samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz wzór umowy. Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Umowa taka co do zasady powinna mieć formę aktu notarialnego. Dowolna forma jest wystarczająca, jeśli umowa zostanie wykonana. Dla celów rejestracji samochodu wymagana jest co najmniej forma pisemna.

Umowa sprzedaży samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę sprzedaży samochodu sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Dla celów rejestracji wymagana jest co najmniej forma pisemna.

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - WZÓR PISMA

Pobierz bezpłatny wzór pisma. Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. W razie sprzedaży pojazdu zbywca jest obowiązany zawiadomić o tym zakład ubezpieczeń.

Umowa użyczenia samochodu na czas oznaczony - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nie oznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy.

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC - WZÓR PISMA

Pobierz bezpłatny wzór pisma. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powinno być złożone najpóźniej na dzień przed końcem umowy. Inaczej umowa zostanie przedłużona na kolejne 12 miesięcy

Umowa zamiany samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę zamiany każda ze stron zobowiązuje się przenieść na drugą stronę własność rzeczy w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innej rzeczy. Dla celów rejestracji umowa powinna mieć formę pisemną.

Umowa o naprawę samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Umowa o naprawę samochodu jest umową o dzieło. W treści można określić m.in. cenę, zakres naprawy, czy też karę umowną.

Umowa zastawu samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. W umowie ustanawiającej zastaw zastawnik ustanawia ograniczone prawo rzeczowe na samochodzie. Przy czym nie musi on być właścicielem tej ruchomości.

Umowa użyczenia samochodu - WZÓR UMOWY

Pobierz bezpłatny wzór umowy. Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu w użyczenie, przez czas oznaczony lub nie oznaczony, na bezpłatne używanie oddanego mu w tym celu samochodu. Na wypadek kontroli lepiej dysponować umową w formie pisemnej.

Najem samochodu wraz z obsługą - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu samochodu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy samochód do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz za korzystanie z samochodu. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

Umowa najmu samochodu - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu samochodu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy samochód do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz za korzystanie z samochodu. Pobierz bezpłatny wzór.

Umowa najmu miejsca garażowego - WZÓR UMOWY

Przez umowę najmu miejsca garażowego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy miejsce garażowe do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Pobierz bezpłatny wzór.

Co odpowiedzieć sprzedawcy?

Sprzedawca przy reklamacji wylicza powody, które sprawiają że nie może przyjąć naszego pisma do rozpatrzenia. Co mu wtedy odpowiedzieć? Przeczytaj poniższy tekst.

Wynajem aut elektrycznych

W Warszawie jest już możliwe wypożyczenie aut elektrycznych. Wynajem samochodów elektrycznych i dostęp do dwunastu punktów doładowań to projekt firmy e+ oraz wypożyczalni samochodów Express.

Prawne podsumowanie września 2011 r.

Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych, które weszły w życie w sierpniu i wrześniu 2011 r. oraz najciekawszych decyzji Prezesa UOKiK.

Zakup samochodu w Polsce - zanim zawrzemy umowę

O czym warto pamiętać i co sprawdzić przed zakupem samochodu w Polsce? Zanim sporządzisz umowę sprzedaży, pamiętaj o ważnych jej prawnych aspektach.

Czy przedsiębiorca kupujący firmowy samochód musi płacić PCC?

Przedsiębiorca, który decyduje się na zakup auta firmowego będzie zwolniony z PCC, tylko w określonych okolicznościach. Ekspert podpowiada jakie warunki musi spełnić transakcja, aby nabywca samochodu był zwolniony z PCC.

Umowa o roboty budowlane na prawie niemieckim. Cz. 2

Dla polskich przedsiębiorców znajomość VOB/B, który reguluje wszystkie etapy budowy od zawarcia umowy, aż do rozliczenia i odebrania z określonymi tam obowiązkami i terminami, jest niezbędna.

Umowa o roboty budowlane na prawie niemieckim. Cz. 1

W Niemczech, inaczej jak w Polsce, umowa o roboty budowlane nie jest - jako szczególny typ umowy - uregulowana w Kodeksie cywilnym.

Czy rzecznik konsumentów może wnieść pozew za konsumenta?

Konsument może wytoczyć powództwo przeciwko sprzedawcy, jeżeli ten nie uznaje jego roszczeń. Pozew do sądu w imieniu konsumenta może skierować także miejski (powiatowy) rzecznik praw konsumenta.

Pozew konsumenta. Co musisz wiedzieć zanim go wniesiesz?

Konsumenci swoich roszczeń przeciwko przedsiębiorcom mogą dochodzić w sądzie. Najczęściej właściwe ku temu będzie postępowanie uproszczone. To oznacza, że pozew powinien być wniesiony na formularzu. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Kiedy sprzedawca może odmówić reklamacji

Sprzedawca ponosi odpowiedzialność względem konsumenta za niezgodność towaru. W jakich sytuacjach sprzedawca może reklamację, a w jakich nie?

Kiedy można odliczyć cały VAT przy nabyciu samochodów?

Jeżeli w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą podatnik zakupi pojazd samochodowy będący pojazdem specjalnym w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym, to będzie mu przysługiwało prawo odliczenia całego podatku naliczonego z faktury dokumentującej jego nabycie.

Wpis wierzytelności banku hipotecznego w księdze wieczystej

Wierzytelność banku hipotecznego, która ma być wpisana do rejestru zabezpieczenia hipotecznych listów zastawnych, może być zabezpieczona wyłącznie hipoteką wpisaną w księdze wieczystej na pierwszym miejscu.

Umowa o kredyt konsumencki

Przez umowę o kredyt konsumencki należy rozumieć umowę, na mocy której przedsiębiorca w zakresie swojej działalności (kredytodawca) udziela lub daje przyrzeczenie udzielenia konsumentowi kredytu w jakiejkolwiek postaci. Za umowę o kredyt konsumencki uważa się w szczególności: 1) umowę pożyczki, 2) umowę kredytu w rozumieniu przepisów prawa bankowego, 3) umowę o odroczeniu konsumentowi terminu spełnienia świadczenia pieniężnego, 4) umowę, na mocy której świadczenie pieniężne konsumenta ma zostać spełnione później niż świadczenie kredytodawcy, 5) umowę, na mocy której kredytodawca zobowiązany jest do zaciągnięcia zobowiązania wobec osoby trzeciej, a konsument – do zwrotu kredytodawcy spełnionego świadczenia.

Spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa

Kasa jest spółdzielnią, do której celów należy gromadzenie środków pieniężnych wyłącznie swoich członków, udzielanie im pożyczek i kredytów, przeprowadzanie na ich zlecenie rozliczeń finansowych oraz pośredniczenie przy zawieraniu umów ubezpieczenia na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej.

Rejestr dłużników niewypłacalnych

Rejestr dłużników niewypłacalnych stanowi część Krajowego Rejestru Sądowego.

Punkt kontaktowy

Minister właściwy do spraw gospodarki prowadzi punkt kontaktowy. Do zadań punktu należy: umożliwienie dopełnienia procedur związanych z podejmowaniem, wykonywaniem i zakończeniem działalności gospodarczej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz udzielanie informacji.

Porozumienia ograniczające konkurencję

Porozumienia ograniczające konkurencję to porozumienia, których celem lub skutkiem jest wyeliminowanie, ograniczenie lub naruszenie w inny sposób konkurencji na rynku właściwym.

Odstąpienie od umowy o kredyt konsumencki

Konsument może, bez podania przyczyny, odstąpić od umowy o kredyt konsumencki w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli umowa o kredyt konsumencki nie zawierała informacji o uprawnieniu do odstąpienia od umowy, konsument może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od dnia otrzymania informacji o prawie odstąpienia od umowy, nie później jednak niż w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny to jeden z tzw. funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jego głównym zadaniem jest rozwój społeczeństw w UE. Z Funduszu pochodzą środki przeznaczone m.in. na wsparcie polityki rynku pracy, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, adaptacyjność i rozwój kadr, wyrównywanie szans na rynku pracy.

Centralna Informacja Krajowego Rejestru Sądowego

Centralną Informację KRS (z oddziałami przy sądach rejestrowych) tworzy Minister Sprawiedliwości. Do zadań Centralnej Informacji należy: prowadzenie zbioru informacji KRS oraz elektronicznego katalogu dokumentów spółek, udzielanie informacji z Rejestru oraz przechowywanie i udostępnianie kopii dokumentów z katalogu, utworzenie i eksploatacja połączeń Rejestru i katalogu w systemie informatycznym

Całkowity koszt kredytu konsumenckiego

Całkowity koszt kredytu oznacza wszystkie koszty wraz z odsetkami i innymi opłatami i prowizjami, które konsument jest zobowiązany zapłacić za kredyt.

Podatek od sprzedaży samochodu

Sprowadzanie aut do Polski z zagranicy jest praktyką coraz bardziej powszechną. Wydaję się to być stosunkowo proste i dość tanie. Ale czy na pewno? W tym artykule zweryfikujemy informacje dotyczące faktycznych kosztów sprowadzania samochodu.

Leasing samochodu – kompendium

Leasing samochodu jest wygodną alternatywą dla kredytu bankowego. Co warto wiedzieć o leasingu? Jakie obowiązki ma leasingobiorca? Co się stanie po kradzieży leasingowanego samochodu? Czytaj kompendium Wieszjaka.

Gwarancja konsumencka – kompendium

Gwarancja to bardzo ważny dla konsumentów dodatek do kupowanych produktów. Czy jednak tak powinno być naprawdę? Co warto wiedzieć o gwarancji?

Krok po kroku poznaj prawa konsumenta – cz. 1

Konsumenci są szczególnie chronieni przez prawo, które przyznaje im szereg szczególnych uprawnień. Jakie to uprawnienia i kiedy możemy z nich korzystać?

DGP: Błyskawiczne przelewy internetowe już od 2012 r.

Dokonanie przelewu, który u odbiorcy pojawi się w ciągu kilku minut. Teraz tylko dla nielicznych. Jednak w 2012 r. ma to już być standard w polskiej bankowości – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Czy sprzedawca może zatrzymać reklamowany towar?

Uprawnienia reklamacyjne sprzedawca wykonuje nieodpłatnie. Sprzedawca nie może żądać pokrycia kosztów postępowania reklamacyjnego. Tym bardziej nie może zatrzymać reklamowanego produktu.

KIA Motors pod lupą UOKiK

Informacje na temat gwarancji udzielanej na samochody KIA Motors wprowadzały konsumentów w błąd – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak można przewozić dzieci w samochodzie?

Każdy kierowca, który przewozi w samochodzie dzieci, powinien zadbać o ich bezpieczeństwo. Bez względu na to, czy podróżujemy w kraju czy też wyjeżdżamy poza jego granice, musimy pamiętać o tym, iż dziecko powinno być przewożone w foteliku.

Reklamacja leasingowanego samochodu

Przy leasingu samochodu prawo jego własności pozostaje przy firmie leasingowej. Czy zatem leasingobiorca może wykonywać uprawnienia reklamacyjne?

REKLAMA