reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Samochód > Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - WZÓR PISMA

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - WZÓR PISMA

Pobierz bezpłatny wzór pisma. Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. W razie sprzedaży pojazdu zbywca jest obowiązany zawiadomić o tym zakład ubezpieczeń.

Zobacz serwis: Moto Wieszjak


………………… (miejscowość), dnia …………


……………………………….

……………………………….

……………………………….
ubezpieczony posiadacz pojazdu

DO:

…………………………………….

…………………………………….

…………………………………….
towarzystwo ubezpieczeniowe


Powiadomienie o zbyciu pojazdu

Niniejszym informuję, że w dniu  …………………………………… dokonałem sprzedaży samochodu marki …………………………… o numerze rejestracyjnym …………………………, będącego przedmiotem umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o numerze i serii …………………………………………….. .

Kupującym w/wym. pojazd jest Pan/Pani …………………………………, legitymujący/a się dowodem osobistym o nr ………………………………… oraz numerem PESEL ……………………………, zam.  w ……………………………… przy ul.  ………………………………………………………………………… .

Jednocześnie przy dokonaniu transakcji przekazałem Kupującemu dokument potwierdzający ubezpieczenie. Tym samym na podstawie art. 31 ust 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r., Nr 124, poz. 1152), wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych zawartej w dniu …………………………….. pomiędzy …………………………….. (towarzystwo ubezpieczeniowe) a mną przechodzą na Kupującego.

Powyższa informacja jest wykonaniem, wynikającego z art. 32 ust. 1 w/wym. ustawy, obowiązku powiadomienia zakładu ubezpieczeń o fakcie zbycia pojazdu.


Z poważaniem,

……………………………………………….

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Zawiadomienie o zbyciu pojazdu

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Porad Finansowo-Księgowych dr Piotr Rojek Sp. z o.o.

Kancelaria audytorska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama