REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa leasingu - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa leasingu jest finansową alternatywą dla kredytu. W jej ramach leasingobiorca otrzymuje do używania przedmiot umowy, w zamian za comiesięczne raty leasingowe.


UMOWA LEASINGU

REKLAMA

zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:

……………….......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

.....................................................................,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

....................................................................., zwaną dalej Leasingodawcą,


a

................................................................. z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

......................................................................,

......................................................................, zwaną dalej Leasingobiorcą.

§ 1

Leasingodawca zobowiązuje się oddać Leasingobiorcy przedmiot leasingu i pozostawić go w używaniu Leasingobiorcy w okresie ......................................

§ 2

REKLAMA

1. Przedmiotem leasingu jest samochód marki .............................., model ............................, nr silnika ......................................, nr nadwozia .............................................................................

2. Leasingobiorca nie jest uprawniony do przekazania przedmiotu leasingu w subleasing, ani też do cesji swych praw przysługujących mu na podstawie niniejszej umowy na rzecz osób trzecich.

§ 3

1. Leasingobiorca obowiązany jest do ubezpieczenia przedmiotu leasingu w pełnym zakresie (OC/AC/NW/KR).

2. Umowę ubezpieczenia, o której mowa w ust. 1, Leasingobiorca zawiera z towarzystwem ubezpieczeniowym wskazanym przez Leasingodawcę, za pośrednictwem wskazanego przez Leasingodawcę agenta ubezpieczeniowego.

§ 4

1. Leasingobiorca zobowiązuje się płacić Leasingodawcy opłaty z tytułu leasingu przedmiotu umowy w wysokości i terminach podanych w załączniku nr 1, stanowiącym integralną część niniejszej umowy.

2. Opłaty, o których mowa w ust. 1, Leasingobiorca zobowiązany jest wpłacać w walucie polskiej za każdy kolejny okres leasingu, przelewem bankowym na konto: Bank .........................................., nr rach.: ...................................................................................

3. Opłata, o której mowa w ust. 2, uważana jest za dokonaną w momencie uznania rachunku bankowego Leasingodawcy.

4. W przypadku opóźnień w realizacji opłat Leasingodawca naliczać będzie odsetki ustawowe zwłoki od należnej kwoty.

5. W dniu zawarcia niniejszej umowy Leasingobiorca wpłaca kaucję w wysokości ................ (słownie: .................................................) złotych.

§ 5

1. Ryzyko przypadkowej utraty przedmiotu leasingu, jego zniszczenia lub uszkodzenia obciąża Leasingobiorcę.

2. Leasingobiorca w razie utraty lub zniszczenia przedmiotu leasingu jest zobowiązany do spłaty pozostałych rat leasingowych zgodnie z harmonogramem oraz pokrycia szkody Leasingodawcy poprzez zapłatę kary umownej w wysokości ..................... (słownie: ....................................................................) złotych.

3. Leasingobiorca nie ponosi odpowiedzialności za zużycie przedmiotu leasingu będące następstwem jego prawidłowego użytkowania.

4. Leasingobiorca jest zobowiązany sprawować należytą pieczę nad przedmiotem leasingu, w szczególności zaś dokonywać bieżących przeglądów, konserwacji i napraw.

5. Koszty bieżącej eksploatacji, przeglądów technicznych i gwarancyjnych oraz ewentualnie podatku od środków transportowych ponosi Leasingobiorca.

6. Dokonane przez Leasingobiorcę ulepszenia w przedmiocie leasingu nie uprawniają Leasingobiorcy do rekompensat.

7. Leasingodawca ma prawo kontroli sposobu używania przedmiotu leasingu przez Leasingobiorcę.

§ 6

W przypadku wypowiedzenia umowy przez Leasingodawcę, przy zachowaniu warunków wypowiedzenia umowy zgodnie z warunkami ogólnymi umowy leasingu, Leasingobiorca zezwala Leasingodawcy na podjęcie wszelkich działań prawnych mających na celu odzyskanie przedmiotu leasingu oraz ponosi koszty tego działania.

§ 7

Tytułem zabezpieczenia płatności opłat Leasingobiorca wystawia weksel gwarancyjny in blanco wraz z deklaracją wekslową.

§ 8

Leasingodawca może rozwiązać niniejszą umowę przez jej wypowiedzenie w terminie ............. dni, w wypadku gdy:

1) Leasingobiorca w sposób rażący narusza postanowienia niniejszej umowy,

2) Leasingobiorca dokona, bez zgody Leasingodawcy, istotnych zmian lub przeróbek przedmiotu leasingu.

§ 9

1. Po zakończeniu okresu leasingu Leasingobiorcy – pod warunkiem wywiązania się ze wszelkich zobowiązań względem Leasingodawcy – przysługuje prawo zakupu przedmiotu leasingu w ciągu 7 dni od dnia zakończenia niniejszej umowy, za kwotę odpowiadającą jego wartości końcowej, tj. ....................... (słownie: ....................................................................) złotych.

2. W przypadku nieotrzymania przez Leasingodawcę stosownego oświadczenia woli w terminie określonym w ust. 1, określone tam uprawnienia wygasają.

§ 10

Leasingobiorca oświadcza, iż zna treść warunków ogólnych umowy leasingu stanowiących integralną część niniejszej umowy i wyraża zgodę na włączenie ich do treści niniejszej umowy.

§ 11

Leasingobiorca upoważnia Leasingodawcę do wystawiania faktur VAT bez podpisu osoby uprawnionej do odbioru faktury.

§ 12

Protokół zdawczo-odbiorczy przekazania przedmiotu leasingu jest integralną częścią niniejszej umowy.

§ 13

Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 14

W sprawach nie uregulowanych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 15

Do rozstrzygania sporów mogących wyniknąć na tle niniejszej umowy właściwy będzie sąd właściwy ze względu na siedzibę Leasingodawcy.

§ 16

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.




..........................................          ...........................................
             Leasingodawca                        Leasingobiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa leasingu

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wysokość alimentów w 2025 r. według nowej tablicy alimentacyjnej [Przykład]
Polacy chcą szybko na emeryturę, ale nie chcą przestać żyć aktywnie. Tylko nieliczni pracują po 60-tce

Choć prawo pozwala łączyć emeryturę z pracą, robi to zaledwie 11,6 proc. Polaków w wieku 50–74 lat. Ponad połowa osób zbliżających się do wieku emerytalnego nie wyobraża sobie dalszej aktywności zawodowej. Eksperci ostrzegają: bez zachęt do pracy po 60. roku życia system emerytalny może się nie utrzymać.

Nowe prawo planistyczne 2026: Co oznacza dla właścicieli gruntów rolnych? Ekspert wyjaśnia

Najistotniejszą zmianą wydaje się fakt, iż „dla właścicieli gruntów rolnych tych najlepszych klas bonitacyjnych, położonych poza granicami miast zasadniczo do czasu uchwalenia planu ogólnego nie będzie możliwe uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, a więc i faktyczne odrolnienie nieruchomości.” – mówi Barbara Pancer w wywiadzie z ekspertem INFOR, [Radca prawny, local partner w warszawskiej praktyce nieruchomości kancelarii Greenberg Traurig].

Wielka zmiana w polskiej polityce! Premier Donald Tusk ogłosił nowy rząd: mniej ministrów, więcej odpowiedzialności, nowa jakość zarządzania państwem

„Porządek, bezpieczeństwo i przyszłość” – to trzy filary, które mają kierować nowym gabinetem Donalda Tuska. Premier ogłosił zmniejszenie liczby ministrów konstytucyjnych z 26 do 21, utworzenie nowych superministerstw, powołanie kontrolingu pracy ministrów i całkowicie nowe podejście do energetyki, finansów i relacji międzynarodowych.

REKLAMA

Niższa renta: dla jednych tak a dla drugich nie. RPO interweniuje

Niższa renta: dla jednych tak a dla drugich nie. RPO interweniuje - dlaczego? Chodzi o osiemnaste urodziny i rentę rodzinną. Mówi się, że 18-stka to symboliczny próg dorosłości, czas nowych praw, ale też i obowiązków. Chociaż dla większości młodych ludzi to radosny moment, to istnieje jednak grupa, dla której ten dzień, zamiast otwierać nowe możliwości, przynosi pewne bolesne finansowe rozczarowanie. Chodzi o rentę rodzinną, która dla niektórych nie jest już tak wysoka, jak przed ukończeniem 18. roku życia.

Rewolucja technologiczna bez kobiet? Sztuczna inteligencja może pogłębić nierówności

Rewolucja technologiczna bez kobiet? Sztuczna inteligencja może pogłębić nierówności, chociaż sektor sztucznej inteligencji woła o nowych specjalistów, ale kobiet wciąż jest w nim jak na lekarstwo. Choć to one częściej niż mężczyźni kończą studia wyższe, rzadziej wybierają karierę w branży technologicznej. Jaki będzie miało to wpływ na sytuację kobiet na rynku pracy?

Koniec z ulgami na dzieci. Rodzice lawinowo tracą wsparcie: paradoksalnie za sprawą dzieci i wzrostu płac

Koniec z ulgami na dzieci. Rodzice lawinowo tracą wsparcie: paradoksalnie za sprawą dzieci i wzrostu płac. Jak to możliwe? A no tak, że dzieci często dorabiają w wakacje a ich zarobki mają wpływ na sytuację finansową rodziców i przekroczenie pewnych progów podatkowych, które wpływają na utratę różnych ulg.

Rekonstrukcja rządu. 23 lipca 2025 r. premier przedstawi nową Radę Ministrów

Premier ogłosi skład nowej Rady Ministrów w środę o godz. 10:00. Zgodnie z deklaracjami rządu celem rekonstrukcji ma być efektywniejsza i skuteczniejsza praca Rady Ministrów.

REKLAMA

Hołownia chce badać posłów alkomatem. Projekt ustawy po incydentach w Sejmie

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przygotował projekt ustawy, który umożliwi marszałkowi zlecenie badania alkomatem posła podejrzewanego o nietrzeźwość w czasie obrad. "Kończymy tolerowanie pijanych posłów" – zapowiedział. Projekt ma być odpowiedzią na incydenty, do których dochodziło już kilkukrotnie.

Jak wspierać naukę i zaangażowanie pracowników?

Dla 70 proc. pracowników z pokolenia Z cotygodniowe zdobywanie nowych umiejętności jest jednym z podstawowych oczekiwań wobec pracodawcy. Młode pokolenie coraz częściej poszukuje w pracy sensu, wyzwań i realnych możliwości rozwoju. Dlatego firmy oferują coraz więcej różnorodnych inicjatyw wspierających naukę i zaangażowanie.

REKLAMA